Ženíchov svedok

Ženíchov svedok https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290329/bmid_zenichov-svedok-5fq-290329.jpg 4 325 90

Modrá volavka série

Hlavná hrdinka Faith Hollandová sa po dlhoročnej známosti má vydávať za Jeremyho, lenže jej nastávajúci v kritickej chvíli prezradí prítomným svoje tajomstvo. Svadba sa teda nekoná a Faith krátko po tom, ako ju ženích nechal stáť pri oltári, opustí rodné mesto a usadí sa v San Franciscu. Po čase sa však vráti do vinice Volavka. V krásnej prírode bojuje s duchmi svojej minulosti, ale zároveň si dožičí aj pohárik dobrého červeného, podobne ako Levi Cooper, miestny policajný veliteľ a najlepší priateľ jej bývalého snúbenca. To on kedysi dávno zabránil jej sobášu a teraz sa stáva aj dôvodom, prečo sa Faith rozhodne zostať vo Volavke. Román Ženíchov svedok je prvá časť série o vinici Volavka, z ktorej vyšlo už päť dielov. Zaradili sa medzi najčítanejšie romantické príbehy medzinárodne uznávanej autorky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Best Man , 2013

katst
23.09.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Popravdě jsem nadšená :-), po dlouhé době "holčičí" čtení, které mi naprosto sedlo. Napsáno s lehkostí, nechybí humor, nepřeslazeno. Rozhodně doporučuji a jdu se poohlédnout po další knize od této autorky.

bezzink
21.09.2017 5 z 5

Konecne spisovatelka stylem lehce podobna Susan Elizabeth Phillips (mimochodem pro milovniky romantaren je Susan trefou do cerneho!). Ja mam proste rada vtipne a ironicke dialogy mezi ustredni dvojici a toho se mi tady dostalo pozehnane. Pribeh taky nenudil. Celkove bych knihu rozhodne doporucila a doufejme, ze nakladatelstvi poznaji, co je dobra romatika a budou prekladat dalsi knizky. :)

Joyce24
08.09.2017 5 z 5

Výborná oddechovka, plná romantiky a humoru. Vyloženě mě kápla do noty. Už se moc těším na další pokračování. Za sebe mohu jen doporučit!!!!

Gibis
06.09.2017 5 z 5

Pro mě prostě paráda :) Romantika, dojetí a především humor....to je přesně to, co od takové knížky očekávám, když si ji vybírám. Nechci přemýšlet, chci si jen odpočinout a pobavit se a to se mi splnilo plnou měrou :)

Eevina
26.08.2017 3 z 5

Inu taková americká romanťárna, nechybí vtipné scény u kterých jsem se zasmála, všechno je to takový klasický jako přes kopírák. Každopádně bych tomu ubrala minimálně 100 stran, přijde mi to zbytečně natahované, v půlce knihy jsem to už chtěla odložit, nakonec jsem vydržela do konce. Dobrá oddechovka, u které nemusíte nad ničím přemýšlet a i vás pobaví. Ale znova to určitě už číst nebudu. Ale další díl si mileráda přečtu.

maxihrosik
19.08.2017 5 z 5

Milý příběh. Láska, romantika, humor i dojetí je namícháno ve správném poměru. Ideální na dovolenou k vodě nebo jako emoční vyprošťovák po dramatické či citově náročné knížce.

tatafa
07.08.2017 5 z 5

Velice často se mi u romantických příběhů stává, že mne kniha osloví především svou obálkou, protože příběh není nijak výrazně výjimečný. A dá se říci, že tento román je toho velice dobrou ukázkou. Při čtení cítíte atmosféru, pobavíte se u vtipných dialogů, pokocháte se obálkou a to je asi tak vše. Hlavní pocit, který po přečtení máte je, že jste spojili příjemné s užitečným - četli jste, ale zároveň jste si pořádně odpočinuli. A dva nebo tři měsíce po přečtení naprosto netušíte podrobnosti, zůstane vám jen ten pocit odpočinku a nálady, kterou knížka produkuje, a máte pocit, že byste si ji měli přečíst znovu.
Pro někoho by to možná znamenalo, že knížka nemá cenu číst, ale pro mne je to známka příběhu, který mne vtáhl do děje natolik, že jsem zapomněla na okolní svět, což je myslím ideální situace, která může u knížky nastat...

NatyDee
27.07.2017 5 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou a čekala jsem obyčejnou romantiku, ale musím říct že se dost bavila - vtipné hlášky babičky a dědy byly úžasné. Rozhodně je to romantika, ale propletená humorem. Určitě doporučuji jako odpočinkovou četbu.

Makaja
24.07.2017 4 z 5

Slaďáček, kdy od první pokuty bylo jasno, ale četlo se to dobře a i pár úsměvných okamžiků se tam našlo. Žádná náročná literatura, ale jako oddychovka na deštivé odpoledne, klidně.

kika 13
15.07.2017 4 z 5

Sladký příběh četl se pěkně.Konec předvídatelný.

Litocha
06.07.2017 3 z 5

Milý příběh, i když někdy selankovitý a nepravděpodobný (nechce se mi věřit, že když si někdo několik desetiletí v sobě nese trauma a vinu, dokáže se jich zbavit mávnutím proutku). Šťávu tomu dodávali oba stařečkové, ti mě bavili hodně. Ve výsledku jsem ráda, že jsem knížku nezaklapla po prvních stránkách, jak jsem původně chtěla - začalo to příšerným prologem psaným z pohledu bůhvíkoho a následovala scéna s nápadníkem tak křečovitě vtipná, až mi z toho bylo trapně. Časem se to naštěstí zlepšilo a hrdinka mi začala být sympatická. Po další knížce se klidně poohlédnu.

vlastus52
19.06.2017 5 z 5

velmi pěkná, líbivá, odpočinková kniha, dobře se četla.

Terka18
17.06.2017 5 z 5

Povedený příběh, plný lásky, ale také se při něm zasmějete. Když si představíte určité situace, tak to ani jinak nejde. Řekla bych, že je to parádní, odpočinkové, letní čtení.

Šánka
01.06.2017 5 z 5

Opět jedna velmi vydařená romantická kniha.
A není to žádné přeslazené čtení! Celý příběh, hlavní postavy a i ta spousta vedlejších jsou napsány přesvědčivě a reálně, stejně tak s vkusem popsané erotické scény, kde to jiskření mezi ústřední dvojicí přímo vycítíte. A jako přidaná hodnota je ten vtip a humor, který provází celý příběh:-).
Děkuji za tento skvělý tip mé oblíbené uživatelce (Samiře) a jsem moc ráda že se již letos chystá 2. díl.

helenkan
23.05.2017 5 z 5

Krásně jsem si to vychutnala,pobavila i užila. Super čtení.

Zuzpospi
20.05.2017 5 z 5

Parádní relax a romantika :)

alnahu
12.05.2017 3 z 5

Kniha začíná svatbou ,kdy si Faith po dlouholeté známosti má brát Jeremyho , jenže před oltářem Jeremy prohlásí, že je gay, svatba se tudíž nekoná .Po této nenadálé události Faith odjíždí do San Franciska, s rozhodnutím ,že se do rodného města již nevrátí, ovšem vše dopadne úplně jinak. Příběh o lásce a přátelství-dobře se četl.

Samira
04.05.2017 5 z 5

Hodně povedená romantika z malebného prostředí vinic a jednoho lehce bláznivého městečka plného živoucích postav. Nebude vyhovovat milovníkům jednodušších linek, tady jich jsou desítky. Střídají se zde různé pohledy, je plná dobře zapadajících flashbacků a celkově ač na počátku větší množství postav vyžaduje značné soustředění, nakonec stvoří ten nejlepší možný obraz. Dojde i na vážná témata a samozřejmě na lásku.
Víc takových neotřelých, nenásilných a chytrých romantických knih.
Doporučuji!

Kačík
24.04.2017 4 z 5

Krásný odpočinkový příběh, který stojí za přečtení.

Reňulka Š
20.04.2017 5 z 5

Knížka splnila vše, co jsem od ní očekávala. Oddechová, romantická, příjemná. Určitě jsem ji nečetla naposledy.