Ženíchov svedok

Ženíchov svedok https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290329/bmid_zenichov-svedok-5fq-290329.jpg 4 325 90

Modrá volavka série

Hlavná hrdinka Faith Hollandová sa po dlhoročnej známosti má vydávať za Jeremyho, lenže jej nastávajúci v kritickej chvíli prezradí prítomným svoje tajomstvo. Svadba sa teda nekoná a Faith krátko po tom, ako ju ženích nechal stáť pri oltári, opustí rodné mesto a usadí sa v San Franciscu. Po čase sa však vráti do vinice Volavka. V krásnej prírode bojuje s duchmi svojej minulosti, ale zároveň si dožičí aj pohárik dobrého červeného, podobne ako Levi Cooper, miestny policajný veliteľ a najlepší priateľ jej bývalého snúbenca. To on kedysi dávno zabránil jej sobášu a teraz sa stáva aj dôvodom, prečo sa Faith rozhodne zostať vo Volavke. Román Ženíchov svedok je prvá časť série o vinici Volavka, z ktorej vyšlo už päť dielov. Zaradili sa medzi najčítanejšie romantické príbehy medzinárodne uznávanej autorky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Best Man , 2013

LenkaGonn
18.12.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani tak dobré abych to zůstalo v mé knihovně. Posílám dál a doufám, že se příští majitelce bude líbit víc.

jinbr
09.12.2019 5 z 5

Tak vážení ano, tohle bylo opravdu pěkné.... miluji takové ty bručouny, co si drží "mužskou tvář" a mají svou ženu skoro na piedestalu. Tahle kniha se mi opravdu líbila, bylo to hodně o příběhu a hlavně vztahu. S Jeremym jsem soucítila a chápala ho.

Kudík
17.11.2019 5 z 5

Pěkná rodinná série z prostředí vinice. V prvním díle se představí nejmladší dcera Hollandovic klanu, a to Faith, která mi byla i přes svou naivitu sympatická. Její únik z toalet mě dost pobavil. Celá Hollandovic rodina je bezvadná, ať už škorpící se děda s babi, ovdovělý otec, 3 sestry vs. 1 bratr, neteř a synovec.
No a Levi, to byl teprve materiál. :) Líbil se mi vztah k jeho sestře Sarah a mrzelo chování jeho otce.
Na celé sérii mě dále baví, že hlavní postavy mají i své domácí mazlíčky, a zrovna Blue (pes Faith) je v jistém ohledu fakt maniak.... díky za polštářky. :)

Luciska13
09.11.2019 4 z 5

Krásný romantický a také občas komický příběh, který mi místy připomínal Bridget Jones, některé trapasy a situace k ní opravdu neměly daleko. Příběh se ale četl skoro sám a odehrával se v kouzelném prostředí, rozhodně si přečtu i další díly.

georginaa
23.10.2019 5 z 5

První díl romance a musím říct, že se příběh povedl. Krásně se čte, děj je dobře napsaný. Každý vzpomíná na své rodné město, i když má někdo špatné vzpomínky, stejně se rád vrátí. Za to ostatně město nemůže ale lidé, kteří tam žijí. Pokud se člověk vrátí, musí čelit svým démonům. Tak to bylo i Faith, ale nakonec zjistila, že to není zase až tak strašné, jak si myslela.

medvídě
28.08.2019 5 z 5

Zpočátku čtení jsem si říkala, po čem jsem to sáhla - romance pro náctileté? Mohu ale konstatovat, že jak kniha pokračovala, změnil se i její styl. Bylo to mnohem lepší a na odpočinek od reality ideální. I když jsou zde pasáže, které vám vženou slzy do očí.
Jednou se jistě dostanu k pokračování (je z knihovny a domácí knížky se už také tlačí na řadu). Z rančů, kde se většinou mnou čtené romány odehrávají, byla vinice příjemnou změnou.
PS: Blue by si měl také už někoho najít ... Že by o něm byl některý z následujících dílu? :)

Etule
27.08.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka se sympatickými hrdiny. Jak hlavními tak vedlejšími. Prolínání s minulostí bylo místy otravné, ale chápu, že bylo potřeba k dokreslení děje. Levi a Faith mi k sobě sedli, ačkoliv zpočátku na sebe pořád jen štěkali. :D Moc se mi líbilo, jak se Levi zachoval, když Faith dostala epileptický záchvat.

handulli
18.08.2019 4 z 5

Tak 3,5* ale nakonec zaokrouhluji nahoru.
Moc mě nebavily ty květnaté pasáže, v nichž se popisovala minulost. Nebyly napsané špatně, ale víc mě zajímala přítomnost a vtipné dialogy mezi Faith a Levim. U některých pasáží jsem se zasmála i nahlas.
ÚRYVEK: Jeho povoláním je chránit a sloužit, a tím sloužit se myslí "sloužit", a ne "souložit". :D
Taková romantická oddychovka. :)

Aracely
06.07.2019 5 z 5

Krásná kniha, musím říct že jsem ji vlivem různých okolností četla hrozně dlouho... Vždycky jsem ale začala tak, jako bych čtení nikdy nepřerušila. Hned jsem se do toho zase dostala... S chutí se pustím do dalších dílů! Moc se mi to líbilo a není zde co vytknout, možná až na mou osobu, že jsem taková ostuda :-).

niknikita
02.06.2019 3 z 5

Mám co jsem chtěla...nemyslet a nechat se jen tak unášet. Nic mi to nedalo ani nevzalo a asi jsem jen potřebovala vypnout.
Každopádně si umím představit, že se zamilujete úplně špatné a právě proto jsem sáhla po příběhu, který byl předvídavý a jednoduchý.
Bez pointy, bez překvapení a bez emocí.

raty
25.05.2019 4 z 5

Na začátku jsem si říkala, že nejsem pro tuto knihu tak úplně cílová skupina. Pak jsem si zvykla na styl vyprávění, který připomínal spíš povídání s kamarádkou. Nakonec se z toho vyklubal romantický příběh kořeněný humorem, který se lehce četl. Určitě zkusím i další díl.

J.x
24.05.2019 5 z 5

Ta knížka se mi tak dobře četla, i když to byla červená knihovna, s předvídatelným závěrem, byla prostě milá. Byla to moje první knížka od autorky a určitě ne poslední.

Knihomolka97
17.05.2019 4 z 5

Na tuhle knihu mě nalákala především krásna obálka a už po přečtení anotace bylo jasné, že to bude klasická předvídatelná romantická oddechovka...a taky byla. Ale nejsem úplně spokojená.
Měla jsem problém s hlavní hrdinkou, vadila mi její naivita a občas jsem nechápala její chování. Levi se mi líbil od začátku, ale štvalo mě, že třeba Faith něco alespoň slůvkem nenaznačil... a Jeremy mě zklamal, když to nechal dojít tak daleko, i když cítil, že něco není úplně tak jak by mělo být. Celou rodinu Hollandových jsem si oblíbila, hlavně babi s dědou. Ty jejich slovní přestřelky byly vážně vtipné. :-D

prcek19
10.05.2019 4 z 5

Moc se mi líbí prostředí vinice..hned bych se tam odstěhovala a Levi..ze začátku pěknej blbec, ale postupně sem si ho zamilovala

cukrovka
28.04.2019 5 z 5

Odpočinková a čtivá knížka plná vtipných hlášek. Sympatický rodinný klan, ne moc přeslazená romantika. Super čtení.

domina
21.04.2019 5 z 5

Tuto sérii jsem začla číst nesmyslně od posledního dílu. Teď jsem si přečetla tento první a líbil se mi víc. Zasmála jsem se a kniha byla fajn. Ani ne moc sladká ani tvrdá. Pěkný příběh.

LenkaGonn
25.03.2019 3 z 5

Pěkná, odpočinková kniha. Moc se mi do ní nechtělo, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem si jí přečetla. Na nedělní zimní odpoledne perfektní.

mamuš
01.03.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha. Místy jsem se zasmála, místy poplakala.
Prostě skvělá romantika.

Vendulik
06.02.2019 5 z 5

Hodně dobře napsaná romance. Doporučuji k přečtení. Misty jsem objevila chyby v textů

LuciKo
05.02.2019 4 z 5

Tohle já můžu! Chudák Faith, jakou tíhu světa na sobě 20 let nesla, Levi byl zlatíčko. Celkově moc sympatická rodina, prostředí, kam by se jeden hned rozjel. Těším se na pokračování s Honor.