Okko: Cyklus vody

Okko: Cyklus vody https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341618/bmid_okko-cyklus-vody-NsI-341618.jpg 4 113 26

Píše se rok 1108 a v říši Pajan vede rónin Okko skupinu lovců démonů. V jeho týmu je tajemný obr skrytý za červenou maskou, sake milující mnich Nošin a teď i mladý rybář Tikku, který touží zachránit svou sestru ze zajetí pirátů a snaží se ostatní přesvědčit, aby mu pomohli. Jenže každý dobrý skutek má svou cenu. A v tomhle případě bude opravdu velmi vysoká.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Okko: Le Cyrcle de l´Eau , 2005

FireOfFilth
23.08.2017 3 z 5

Musím říct, že tento díl Modré crwe Okko: Cyklus vody mě vlastně moc nebavil. Prostředí podobné Japonsku nebylo špatně vykresleno, ale příběh mě poměrně nudil, ale hlavně jsem si neoblíbil žádného z hrdinů. Kniha se mi poměrně vlekla, takže jsem byl rád když byl konec. Bohužel musím tento komiks hodnotit poměrně negativně 2/3*

Kapis
18.07.2017 4 z 5

Velice povedený příběh takového japonského Zaklínače, s moc pěknou kresbou. Jojo, tento formát Modré Crwe se velmi zamlouvá.

martinstefko
12.05.2017 4 z 5

Japonsko, které je nám v komiksu "Okko" představeno, je plné démonů a stvůr, funguje zde elementární magie a všechno je jednoduše tak trochu jinak, než jak jsme zvyklí. A je to velmi povedený mix. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/05/1435-modra-crew-3-okko-80.html

RomanTilcer
08.05.2017 4 z 5

Scénář vyloženě neohromí, ale Hub umí stupňovat napětí a je fajn, že hrdinové nedostanou všechno zadarmo.
Kresba byla na můj vkus trochu moc mainstreamová, ale nekoukalo se na ni špatně. V úvodu, při útoku pirátů, kdy se moc nemluvilo, mi situace připadala drobet nepřehledná, ale potom už následovala solidní profi práce.
I když se ke mně tenhle komiks dostal víceméně náhodou a nesedl mi stoprocentně do vkusu, podařilo se mu zaujmout a zhltl jsem ho na posezení, takže na něm něco bude. :-)

Evickar
06.05.2017 3 z 5

Okko se mi líbilo asi až od druhé poloviny, kde se začalo něco pořádného dít. Kresba je moc pěkná, děj není špatný. Jen rozhovory mi moc neseděli a stejně tak člověk nerozezná charaktery jednotlivých postav. Všichni jsou nemastní neslaní, až na věčně škytajícího mnicha. Rozhodně si ale přečtu pokračování až vyjde.

borknagar
28.04.2017 4 z 5

Modrá Crew je výborná, za pár kaček, perfektní evropské komiksy ve velmi dobré kvalitě. Od Okka jsem nic nečekal a dostal velmi zajímavý komiks s krásnou kresbou a příběhem, který bavil. Snad někdy bude pokračování. Cyklus vody byl sice tak nějak ukončen, ale kdo by nechtěl přídavek?

nadpřirozené bytosti samurajové komiksy pět elementů (živlů, prvků), wu-sing

Hub (p)
francouzská, 1969