Brněnské nevěstky

Brněnské nevěstky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127664/brnenske-nevestky-127664.jpg 4 357 106

Marek z Erlachu, přítel markraběte Jana Jindřicha Lucemburského, nalezne v lese nedaleko Brna umírající dívku a její novorozeně zabalené v drahé pleně se symbolem patricijského rodu Anshelmů. Na přání markraběnky Markéty Opavské začne diskrétně pátrat, kdo byla ona dívka a kdo je otcem dítěte. Stopy míří mezi brněnské nevěstky na kopec Puhlík, semeniště kriminality, kde se ukrývají kuplíři, zloději a vrazi a ony nebohé ženy zneužívají ke zločinům. Dívka ovšem nevěstka nebyla a otcem dítěte je významný brněnský měšťan. Skandál s nemanželským dítětem rozpoutá řadu intrik mezi bohatými patriciji a odhalí kruté poměry v některých zdánlivě spořádaných manželstvích...... celý text

Blíženec
22.02.2014 4 z 5

Příběh je pěkně propracovaný. Jen ze začátku trochu problém s množstvím jmen. Ale rozuzlení bylo překvapivé.

misan69
10.01.2014 5 z 5

Pěkný, poutavě napsaný detektivní román z doby Karla IV. Zhltla jsem ho na posezení.

Dandulka
26.12.2013 5 z 5

Moc pěkně zpracovaný příběh z doby vlády Karla IV., kdy Brno a Moravu spravoval jeho mladší bratr Jan Jindřich se svou ženou Markétou Opavskou. Toto je už druhá kniha od autorky, týkající se stejného období a místa, co jsem četla. Trochu mi to připomíná cyklus detektivních případů z doby vlády Karlova praděda Otakara II. Přemysla- Hříšní lidé království českého.
I tato kniha má podtitul : Mocní a ubozí markrabství moravského.
To ale nic nemění na tom, že se mi i tato kniha moc líbila a vřele ji všem doporučuji.

v.e.v.er.ka
10.05.2013 5 z 5

wow!!! tak tahle knížka stála za to... děj se netáhl ba naopak neustále něčím překvapoval.... za mě bezkonkurenčních 5*!

velbloudice
22.02.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem, moc mě bavilo ji číst. Mělo to spád, nebylo tam nic přehnaného, příběh byl skvěle vymyšlen. Nemohu jí nic vytknout. Doporučuji.

Hřibče
09.07.2012 5 z 5

Jedním slovem výborné. Pro mě, jako Brňáka, měla kniha úžasné kouzlo a moc se mi líbila. Čtivé, mírně naturalistické, což se ale dá předpokládat, když se děj odehrává mezi nevěstkami. :) Vedle historické linky je tu i linka detektivní, která se mi také moc líbila, odhalení vraha na konci pro mě bylo velkým překvapením.