Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha

Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18238/bmid_moc-pritomneho-okamziku-pracovni-kn-lsQ-18238.jpg 4 173 33

Stačí plně přijmout tento okamžik. Když to uděláte, najdete hluboký vnitřní klid. Rozhodnutí předpokládá vědomí. Bez toho nemáte žádnou volbu. Volba začíná v okamžiku, kdy se přestanete ztotožňovat se svou myslí a navyklým způsobem myšlení, v okamžiku, kdy začnete být vědomě přítomní...

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Literatura naučná
Vydáno: , Pragma

Practising the power of now , 2000

miriam9628
21.02.2015

Knihu jsem precetla v dobe, kdy mi vylozene sedla jako poklice na hrnec (vim, ze se tomu u nas da rikat i jinak). Nasla jsem v ni neco, co jsem dlouho hledala. Nejvice mi utkvely v pameti terminy jako probouzeni emocniho tela, tady a ted a fakt, ze je silenstvi, pokud si clovek stale stezuje. Ma vzdy tri moznosti: situaci zmenit, prijmout nebo odejit. Bravo, pane Tholle, dal jste memu zivotu smer.

bh69
19.02.2015 5 z 5

Samozřejmě neříká nic nového, to samé je ve všech (dobrých) duchovních ´učebnicích´ (Tomáš, Osho, Pundza atd.), ale píše to jasně, srozumitelně, bez zbytečného zaobalování a tak, že donutí (resp. spíš motivuje) člověka něco změnit, nebo to aspoň zkusit :-)

kmentova
04.01.2015 5 z 5

Velice dobrá kniha pro pochopení sama sebe a toho jak žít. Vřele doporučuji. :-)

sioux
29.11.2014 5 z 5

Dobré myšlenky, ke kterým je potřeba se vracet, aby se člověku dostaly pod kůži, aby se staly zvykem.

Mínusem je pro mě americký styl, kdy autor vůbec nepochybuje o své pravdě, trochu to působí jako "brainwash".
Napadá mi, že někdo chytrý řekl, že experta poznáte podle toho, že stále pochybuje, protože nic není černobílé. Dle této teorie by Eckhart expertem nebyl...

Ale když se od toho oprostíte, tak to jde. Já to četl v angličtině a podle dalších recenzí níže to možná nebylo příliš dobře přeloženo.

Howgh.

CeP
21.11.2014 5 z 5

Kultovní kniha současného gurua v osobnostním / duchovním rozvoji.
Poučné a použitelné v životě.

sioux
28.10.2014 5 z 5

Mám tuto knihu z půlky podtrhanou. Většina vět jsou perly, které bych měl mít vylepené všude možně, abych na ně neustále viděl a pomáhaly mi žít tady a teď.
V záplavě různé esoterické a motivační a "new age" a podobné literatury toto dílo ční hodně vysoko. Jde do hloubky, má smysl a logiku, lze v praxi provádět a je tam minimum nesmyslů.
Kdo má k těmto věcem vztah, hledá štěstí nebo bojuje s depresemi, tak je to určitě lepší medikament než antidepresiva.

1561
19.10.2014

Tato knížka mi byla doporučena paní která si v životě prošla velkým utrpením jako já. Dnes jsem zdravá a raduji se ze života víc než normální lidé. Knížku jsem přečetla jedním dechem a za mě musím dát 5 hvězdiček. Krásná a poučnà knížka. Pro mně naprosto srozumitelmá apochopitelná . Teď se pouštím do další ba to Moc přítomného okamžiku. Už mám objednanou i Nový svět. Tak se moc těším.

Sarri
25.07.2014

Nemám slov. Ani se mi nechce tuto knihu knihou nazývat - nejde to. Je to přítomný okamžik, vhled do světa, ve kterém žijeme a přesto ho nevnímáme. Jsme slepí, jsme spící, jsme nevědomí - sníme... Úsvit přichází, je čas se probudit.

Liluna
10.07.2014

Docela se zájmem jsem četla všechny komentáře. Moc přítomného okamžiku je skutečně "jiná". Přečetla jsem ji, zjistila, že spoustě věcí asi nerozumím, tak jsem to postupně začala studovat. Mám ji položenou vedle postele a hodně často ji používám. Postupně jsem zjistila, že mě čím dál více oslovuje. Že není jako ostatní naučné bible, které vám dávají různé návody a vlastně říkají, že musíte používat mysl k dosažení svých cílů. Eckhard říká pravý opak, říká, že mysl nás postupně zotročuje a my se vzdalujeme od toho podstatného. Moc mě oslovilo, jak rozebíral svůj první zážitek, kdy si uvědomoval, že už nesnese být sám se sebou, že neustále s tím druhým já nějaké první já diskutuje a jsou vzájemně v opozici. Potvrdil mi to, co jsem prožívala také. Jít do hloubky svého já je určitě ta nejlepší cesta. Něco jsem začala chápat, něco ještě ne, ale myslím, že pro mě je hodnota té knihy velká. Ukazuje mi cestu, kterou sama nejsem schopna najít. Nic nevnucuje, nechává to na čtenáři. Myslím, že úžasné! Tedy pro mě a podobně zpřízněné duše. I to je krása, že jsme každý jiný a každý hledá jinak. Netroufám si dávat konkrétní počet *, jsem na této stránce poprvé, ale ráda se budu dělit o své zkušenosti, zážitky a dojmy i z dalších knih. Přeju všem šťastnou cestu při hledání.

Danafantom
02.07.2014

Tato kniha není napsaná mou řečí. Vnímám, co tím chtěl autor říci, ale jeho věčné musíš a nesmíš mě unavuje. Ale možná spíš než osvícení hledám prostou radost ze života, a tahle knížka mě k ní vůbec neinspirovala.

Aliii
30.05.2014 3 z 5

Zajímavá kniha, která dokáže dovést člověka k tomu, aby začal opravdově a mnohem hlouběji vnímat sám sebe a také vše kolem sebe. Hodně mi však nevyhovoval stal, jakým je kniha napsaná - autor vám neustále říká, že musíte to a ono - toto vyjádření mě osobně připadá dost nešťastné, mnohem přijatelnější by byla jiná volba slov. Nicméně pořád jsou to jen slova - ukazatele reality, tak jsem se nenechala odradit a knihu přečetla...

lesumir
23.02.2014 5 z 5

Kdybych měl vybrat jednu knihu, která opravdu mění život, je to právě Tolleho Moc přítomného okamžiku!

Barbara.Bax
19.12.2013 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila před týdnem a musím opravdu upřímně uznat, že cítím, jak mi mění život. Skvěle popisuje cestu k sebepoznání.

Kniha Moc přítomného okamžiku – Pracovní kniha je v