Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35569/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-35569.jpg 4 1397 283

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Portál

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997

Veřenka13
28.03.2019 5 z 5

Jedna z nejvíce motivujících knih, které jsem kdy četla. Příběh je psán velice čtivě a poutavě. Doporučuji přečíst všem, kteří hledají štěstí a pravdu. ;-)

Ankavi
25.03.2019 5 z 5

Tato kniha je výjimečná. Kdo chce, najde v ní potenciál, který jeho život změní od základu. Kdo chtít nebude, nejen že se nic nestane, ale pravděpodobněji ani nedočte. Proto se zde asi vyskytují komentáře obou těchto polarit. Já jsem se nejen rozhodla ji dočíst, ale zkusit některé rady sama aplikovat. Jako každý mám také řadu návyků, kterých bych se ráda zbavila - a snad tedy budu mít dost sebedisciplíny, aby se mně to povedlo. Knihu považuji za inspirující, nikoli však za zázračnou.

MišuleP
25.03.2019 3 z 5

Dobře zpracování knížka na tuto tématiku, sebevzdělávání.

Kamcatak
17.03.2019 3 z 5

Přestože moudra a techniky popsané v této knize pro mne nebyly nic nového, vždy je skvělé a důležité si je připomínat a přehodnocovat jak moc podle nich sama žiju.
Hvězdičky dávám právě za ty moudrosti, které tu jsou vysvětleny lidsky a mohou dávát smysl a změnit život někomu, pro koho je to nové, stejně jako Johnovi.

Kdybych však měla hodnotit knihu jako knihu, a styl jakým je “příběh” napsaný, nevím, zda bych dala i jedinou hvězdu. Nebudu to dále rozebírat, jelikož to už zde bylo popsáno mnohokrát.

Kdybych knihu nedostala darem, asi bych si ji sama nikdy nepřečetla, ale i přes ty nedostatky jsem ráda, že jsem ji přečetla. Řekla bych, že na toto téma tu je mnoho jiných a lepších knih, ale i přesto bych se nebránila Mnicha doporučit přátelům.

Lizard
15.03.2019 3 z 5

Myslím si, že než clověk sáhne po této knize,musí aspoň trošku tušit, co ho čeká. Kniha, která nutí člověka přemýšlet a přehodnocovat svůj vlastní život. Nejprve jsem zkoušela jako audioknihu, ale pak sáhla po knize a musím přiznat, že audiokniha se mi zdala lepší. Kniha obsahuje spoustu zajímavých myšlenek a technik ke zlepšení života, jak už tu ale někdo přede mnou psal, rozhodně nejde o nic nového či převratného. Spousta z toho jsou poměrně známé věci. Jinak autorův styl psaní mi nikterak nevadil, nenarušoval mi četbu.

bianco
07.03.2019

Tisíc lidi, tisíc chutí ... Souhlasím tu skoro s veškerou kritikou, ale stejně se knize vracím. V papíru bych to nedal, ale jako audioknížka je to paráda, přednes pana Dvořáka je výborný. Pokud si z toho člověk "vyzobe" primárně věci k zamyšlení a příběh bere jako takovou usměvnou vložku, tak je to příjemné meditační povídání s univerzalníma pravdama a radama, které je dobré si připomínat v tom shonu běžných dní. ;)

mame2
04.03.2019 5 z 5

Kniha u které se člověk musí zamyslet nad svým životem a uspěchané době. Vřele doporučuji přečíst

Randyz1986
02.03.2019 5 z 5

Trošku mě mrzelo, že se nejedná o skutečný příběh a občas mi přišlo, že děj je dost nerealistický a přehnaný či trošku umělý. Ale na druhou stranu mi knížka přišla velmi velmi přínosná a opravdu jsem mnichova moudra hltal a nemohl jsem se od poslechu odtrhnout. Knížka je těmito moudry velmi napěchovaná. Podobně se mi líbila např. Dalajlamova kočka nebo Muž, který chtěl být šťastný. Tyto dvě knížky však volí raději více příběhovou a volnější formu, kde dané moudro postupně vyplyne z příběhu a do knihy se těchto mouder tedy nevejde tolik, ale zase možná čtenáři více utkví v paměti. Každá forma má asi nějaké jiné přednosti, ale všechny knížky se mi líbily a doporučuji je. Líbila se mi i knížka, Bůh chodí po světě vždycky inkognito, ale ta je už více o současnějších metodách osobního rozvoje a zvyšování sebevědomí.

kuky921
23.02.2019 3 z 5

Knížka bez života. Mám za sebou pár knih na podobné téma, ale tato je nejslabší.

Turmee
06.02.2019 3 z 5

Myšlenky dobré, přestože pro mně osobně nijak objevné ani nové. Většina prezentovaných technik mi přijde přirozená a normální.
Naopak styl, kterým je tato filosofie podávána mi příjemný nebyl. Snaha zamotat relativně vznešené myšlenky do srdcervoucícho příběhu skutečného právníka a prozření první jeho "oběti" během jediné noci mi prostě nesedlo.

bigbabe
06.02.2019 2 z 5

Přeskakováno, nedočteno. Inspirativní knihy jsou tedy i lepší, tohle se mi nelíbilo.
Četla jsem jí asi na 8x, mezitím jsem přečetla několik knih a byla několikrát v divadle a nepomohlo to.
Prostě se to nedá číst.

lotta8659
30.01.2019 4 z 5

Velmi inspirativní kniha, díky které si člověk leccos uvědomí. V druhé polovině byly některé pasáže malinko přes čáru, ale celkově kniha svůj účel splnila na jedna, alespoň v tom mém případě :-)

aAp
29.01.2019 2 z 5

Asi mám štěstí, že jsem zvolila "čtení" v podobě audioknihy. Mám takový pocit, že tu papírovou bych jen tak nedočetla. Myšlenky knihy jsou pěkné, to ostatní nic moc.

Madam.art
23.01.2019 2 z 5

Kniha více než pokulhává v mnoha ohledech, nejvíc mi vadí asi ta bezbřehá snaha naroubovat docela fajn myšlenky a postoje na nějaký příběh "ze života". Čtenáře to až trochu uráží, řekla bych. Nakonec jsem se raději zaposlouchala do audioknihy s Jiřím Dvořákem a až jeho přednes mě přiměl k hlubším úvahám a zamyšlením nad poselstvím, které se autor snaží předat. Jde veskrze o Pravdy, které je užitečné si čas od času připomínat.

jana3526
14.01.2019 3 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala, tento žánr ani nevyhledávám, ale nějak se mi dostala do ruky, tak jsem si ji přečetla. Přijde mi, že je strašně povrchní, všechny ty zázračné rady se dočtete snad v každé knize na toto téma. Nic nového prostě. Navíc děsná nuda.

brebta
14.01.2019 1 z 5

nedočetla jsem...

hackote1
30.12.2018 5 z 5

Tuto knihu mám rada :) hezky se četla a patří mezi mé oblíbené motivační knihy ;)

Stani95
17.12.2018 5 z 5

Velmi se me kniha dotkla a byla jsem z ni nadsena. Stoji za to, si vypsat nejake poznamky.

Tynulda
15.12.2018 4 z 5

Po přečtení knihy jsem se rozhodla, že si na ni udělám mnohem více času a vypíšu si určité pasáže do diáře, protože mne opravdu nadchla. Je to pomyslná noha, která vás kope vpřed. Vnímejte, co čtete. Pokud se vám zdála obtížná, vraťte se k ní za několik týdnů, měsíců, let zpět. Rozhodně stojí za to!

Parwana
12.12.2018 5 z 5

Skvělá knížka, byla jsem z ní vyloženě nadšená. A navíc velmi poučná, zvlášť v dnešní době, kdy se neustále za něčím honíme, bez ohledu na to, co nás to může stát...