Mléko a med

Mléko a med https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353613/mid_mleko-a-med-waJ-353613.png 4 1540 1540

Sbírka básní a krátké prózy o přežití. O lásce a ztrátě, násilí a zneužívání, o ženskosti. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. Jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí. Čtenáři nabízí cestu od nejhorších životních momentů ke smíření a hledání radosti. Ta je totiž všudypřítomná, jedinou podmínkou je chtít ji vidět.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Omega

Milk and Honey , 2015

Sabča92
02.01.2018 5 z 5

Už rozumím tomu, proč lidé tuto knihu tolik milují. Taky jsem se do jejího obsahu zcela zamilovala. Poezie v této knize, nebo kolikrát citáty a myšlenky jsu prostě dokonalé. Pravdivá slova učesána tak, že jsem knihu nedokázala pustit z ruky, než jsem ji dočetla. Rozhodně všem moc doporučuju!!!

dadulamadula
02.01.2018 4 z 5

Každou sbírku básní vnímám jako malou bibli. Není to čtení na jeden večer, ale na celý život. Při každém novém otevření ve známé básní vidíme nové věci. To platí i o knize Rupi Kaur.

czeliza
01.01.2018 3 z 5

Po přečtení knihy jsem byla mírně zklamaná. Přestože se mi líbí formát básní a autorčina otevřenost, cítím, že byla určená pro někoho jiného než pro mě. Autorka je v básních hodně otevřená, zpovídá se čtenáři a její básně skutečně můžou zasáhnout někoho, kdo prožil podobnou zkušenost, ale já jsem takovým člověkem nebyla. V poslední kapitole, the healing, jsem se už našla o něco více - básně jsou tam více o životě, o sebereflexi a o vlastním prožívání než jen o lásce, vztazích a sexu. Pokud prožíváte milostná dilemata, knihu si nejspíš zamilujete, tomu věřím.

Efča59
01.01.2018 5 z 5

Mně se kniha líbila... Přečetla jsem ji v podstatě na jeden zátah. Jedná se o intimní zpověď autorky, ve které se snad každý místy najde. ZN. Ideální číst po rozchodu nebo v krizi vztahu.

marketa4853
31.12.2017 odpad!

Bohuzel, me kniha nezaujala.

Petra024
28.12.2017 5 z 5

Knížku jsem jsi dneska koupila a je nádherná, spisovatelce velká poklona. Tuhle knížku by si měl každý přečíst jen aby viděl co člověk proživá když mu někdo ublíží. DOPORUČUJI!!!!

PavlínaAlžběta
27.12.2017 3 z 5

Pod stromečkem se mě ukázala i kniha, o kterou jsem ani Ježíškovi nepsala, ale věděla jsem o ni, takže s neváháním se pustila do poezie. Smíšené pocity z této sbírky básní mám dodnes a některé jsem asi ani číst neměla. Dojemné básně, střídaly básně emočně silné, které nutí přemýšlet či znovu si ji přečíst. Autorka, kterou neznám doslova sebe vypsala básněmi. Bohužel já nemohu hodnotit tuto knihu velmi kladně. Dojem udělá, obálka se povedla fantasticky. Tento styl mě neoslovil a to mám poezii i ráda, ale a mám obavy, že knihu už číst nebudu.

Zlajda95
27.12.2017 5 z 5

Věřím, že každá žena si zde najde kousek jako vystřižený z jejího života. Slova propojené s vlastními ilustracemi napsané jedinou ženou, ožívající životy miliard dalších žen.

Katte192
27.12.2017 5 z 5

Jedna z knih, kterou by měl číst každý. K tomu není co dodat. Slova léčí, vždy léčila a pomáhala - tato kniha je pomocník, doktor a záchrana. (Čteno v anglickém jazyce)

LEGACY
27.12.2017 4 z 5

Malinko sebestředný, hromadu básní je dost těžké pochopit, protože jsou to "srdcovky" autorky, které tam chtěla mít, některé jsou zbytečné (opakující), některé zcestné jiné zase krásné. Lidi, co denně navštěvují tumblr už tyto sensitivní a poetický věci dávno znají, každopádně ilustrace jsou dechberoucí. Trochu pro mě smůla, že je kniha podle mě určena převážně ženskému publiku, ale i tak knihu vůbec nezatracuji a přiznávám se, že jsem byl zvědavý, co je za další stránkou, neboť každá stránka zde stojí nezávisle sama za sebe a díky tomu, že je kniha geniálně rozdělena na 4 části mohu po ni sáhnout v budoucnu ať už budu mít jakoukoliv náladu.

Atalera
27.12.2017 4 z 5

Jsem ráda za tuto příjemnou změnu v mojí knihovně. Určitě doporučuji.

Baculik152
26.12.2017 3 z 5

Co na ta říct...
Některé básně mě doopravdy dojaly, protože jsem se v nich viděla, ale jiné mi naopak neřekly vůbec nic a musela jsem si je přečíst několikrát dokola, abych je pochopila, a to teď stále ještě nevím, zda li je chápu tak, jak myslela autorka. Každopádně básně jsou o prožití a tudíž i přidání fantazii a domýšlení.
Obálka je nádherná a celkový design je doopravdy krásný. Vím, že se nemá kniha soudit podle obalu... ale přece jen to hraje trošku roli, a ne že ne.
Nemohu říct, že by to byly básně na každodenní čtení, ale některý se mě dotkly. A na některé musím asi ještě dospět.
Velice těžce jsem se rozhodovala o třech nebo čtyřech hvězdičkách.... ale dávám krásné tři.

surynas
26.12.2017 1 z 5

Kniha je dnes trendem, byla mi mnohokrát doporučena a tak jsem si jí přečetla. Autorka má rozhodně můj obdiv protože se v knize svlékla donaha a odhalila tím všechny své pocity. Můj dojem na knihu kazí fakt že některé velmi mladé slečny tvrdí jak nesmírně je kniha rozkošná a krásná a jak moc se do ní vžívají přitom evidentně vůbec nepochopili děj. Další věc je že nejsem cílová skupina jelikož podobné knihy moc nečtu a tak tedy.... uděluji tři pěkné zlaté hvězdičky.

Huvra
26.12.2017 1 z 5

Jak poetické

ronnie_vrh
25.12.2017 4 z 5

Kniha mě dojala, donutila přemýšlet
nad různými tématy a užívat si štěstí.
Četla jsem ale hodně lepší sbírky poezie, tento typ ocení spíš slečny na tumbrlu, které samozřejmě kniha okouzlí.
Některé pasáže jsou docela slabé, delší texty na konci knížky se mi ale moc líbily a několikrát jsem se v básních našla. Proto nakonec čtyři hvězdičky.

Missynka
25.12.2017 2 z 5

Bohužel nejsem asi cílová skupina tohoto žánru. Slečna spisovatelka je o rok mladší než já a stejně jsme si vůbec neporozuměly. Zkusím to časem ještě jednou. Pár vět mě zaujalo, kresby knihu pěkně doplňují stejně jako obálka, která mi doslova učarovala, ale ten vnitřek... ten mě tolik neoslovil.

KatnissLavender
13.12.2017 3 z 5

Autorce rozhodně nemohu upřít odvahu, protože se v této knize naprosto otvírá světu a bez obalu nám v ní svěřuje své nejniternější pocity. S některými se naprosto ztotožňuji, některé mi byly velmi nepříjemné. Počin je to rozhodně zajímavý a neobvyklý, nejsem z něj však nadšená tak, jak většina ostatních...

-markéta-
10.12.2017 5 z 5

Knihu jsem četla v angličtině a panebože. Vážně jsem této knize nedávala moc nadějí, ale každý jí měl a já samozřejmě, jako ovce, jí musela mít taky a jsem strašně ráda za tuto mojí vlastnost!
Nemám ráda poezii, ale tohle pro mě bylo tak skvělé dílo. Neumím si jí představit v češtině, ale možná po ní též sáhnu.
Rozhodně doporučuji slečnám. A rozhodně to není moje poslední poezie takovéhoto typu.
Ráda si vyznačuji své oblíbené řádky a věřte, že tady se mi líbila každá 3 báseň.

Gooverka
06.12.2017 4 z 5

Krásná kniha plná poetické lásky k ostatním a sobě samému, u které nemůžete než souhlasně přikyvovat.

Alchemi
30.11.2017 4 z 5

Věřím tomu, že být mi o pár let méně, byla by to moje bible. Teď už tu nezměrnou hloubku vidím spíše v jiných publikacích, a nebo spíš sama v sobě - protože jsem se už naučila čerpat hlavně ze sebe. Což je také to, k čemu nás autorka vede a za to má můj respekt. Navíc zaznamenává události svého života s velkou upřímností, ale rozhodně ne se zatrpklostí.
Je mi vcelku jedno, zda-li je kniha mainstream nebo ne - důležitý je její obsah a také autorčin záměr.
Mnohé myšlenky byly moc hezky zformulovány.