Mléko a med

Mléko a med https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353613/mid_mleko-a-med-waJ-353613.png 4 1539 373

Sbírka básní a krátké prózy o přežití. O lásce a ztrátě, násilí a zneužívání, o ženskosti. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. Jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí. Čtenáři nabízí cestu od nejhorších životních momentů ke smíření a hledání radosti. Ta je totiž všudypřítomná, jedinou podmínkou je chtít ji vidět.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Omega

Milk and Honey , 2015

Ayen
25.01.2018 5 z 5

Studená a hořká pravda, jenž málo kdo dokáže vyslovit. Rupi obdivuji za její talent, poskládat dohromady slova, aby krásně zněla. Ale také ji obdivuji jako silnou ženu, která se nebála vyjádřit. Knížku jsem měla přečtenou během pár hodin, a některé řádky mi v hlavě zůstanou až do konce života.

ZuKo
23.01.2018 3 z 5

Viděla jsem komentař na hlavní stránce databaze knih a řekla jsem si, že se mi knížka hodí do čtenářské výzvy. Co jsem ale netušila je to, že při čtení této knížky mi začnou téct slzy a musela jsem jí odložit v metru na později. Určitě se k některým stránkám budu vracet. Ja pořád říkám, že knižka si nás najde v ten pravý čas a také, že našla.

Mony99
21.01.2018

Stručné básně a přesto v nich naleznete tolik emocí. Každá žena se určitě v některé z nich najde a právě proto je i bestsellerem.
Pure power.
Víc netřeba slov.

Andy242
20.01.2018 5 z 5

Jedním slovem, nádhera!❤️

Valenis
20.01.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala na Vánoce. Poezii normálně nečtu a nečekala jsem, že by se mi líbila, nikdy předtím jsem o knize neslyšela. Básně jsou krátké, takže knihu přečtete dost rychle. První kapitola na mě byla dost drsná, ostatní mi byly tématicky víc blízké. Zpracování i básně se mi k mému překvapení líbily a knihu jsem přečetla celou. Mám ráda, když básně nejsou jen 100% abstraktno, ale obsahují i příběh, kterého se dá držet. A právě tak je to v knize od Rupi Kaur.

misac96
16.01.2018 5 z 5

Tolik opěvovaná kniha Mléko a med od Rupi Kaur. No, a jelikož byla tolik opěvovaná, rozhodla jsem se, že zkusím napsat ježíškovi, jestli by mi ji taky donesl. O Vánocích jsem utrpěla nějaké ty rány na srdci, tudíž jsem ji nemohla ani vidět, natož číst, příliš to bolelo. S odstupem času, a s náplastmi na srdci, jsem se rozhodla vzít ji znovu na milost. A tentokrát jsem byla odměněna. Kniha je rozdělena do čtyřech oddílů-zraňovaná, milující, opouštěná, odpouštějící. Jde ji přečíst jedním dechem, ale věřte, že k některým básním se zcela jistě vrátíte. Některé vás osloví svou strohostí a jednoduchosti vyjádření, až se sami budete divit, jak je to možné. Netesá do ran, ale rány pomáhá zacelovat. Je to takové pohlazení, útěcha, že v tom není žena sama-milující, zraňovaná, opouštěná, odpouštějící ...
Posuďte sami- já rozhodně nelituji, že ji mám v knihovničce, protože ukrývá poklady, jednoduše napsané, ale věčné. Protože pokud máte nějaký splín, a i když ho nemáte, tato kniha si zaslouží, abychom ji, byť jen na moment otevřeli.

Veronicess
16.01.2018 5 z 5

Táto kniha je ako náplasť na rany v živote ženy, ktorá si už niečím prešla. Myslím že ak ste práve šťastní a vôbec nič vás netrápi, v básňach toho pre vás moc nenájdete. Ale ak si prechádzate ťažkým obdobím, snažíte z neho spamätať, či máte nejaké také v minulosti, táto zbierka básní vás chytí za srdiečko a už nepustí.

Neviem ako je na tom český preklad, čítala som v originále, ale keď som si ňou pár krát listovala v kníhkupectve a otvorila si moje obľúbené básne, boli preložené moc pekne.

ibrahimgilbert
15.01.2018 5 z 5

Básně nasáklé emocemi, ať už pozitivními či negativními. Donutí vás něco cítit, není jednoduché ji přečíst za den, po pár stránkách vždy musím odložit a "oddechnout si". :-) Opravdu jedinečné dílo, Rupi Kaur je velkou inspirací.

IvusP
15.01.2018 4 z 5

S touto knihou jsem "zabloudila" úplně mimo žánry, které běžně čtu, ale rozhodně nelituji! Upřímně řečeno, po první kapitole jsem nebyla nijak nadšená a musela jsem si od ní 2 dny oddechnout. Ale to, co přišlo potom byla jednoduše symfonie plná citu, lásky a velikých životních pravd. Krásně se čte, básně jsou doplněny kresbami a celá kniha tak tvoří dokonalý celek, který vás donutí k zamyšlení a rozhodně alespoň něco z něj ve vás zůstane.
"Když se naučíš mít se ráda můžeš učit ostatní aby tě měli rádi."

Peslik
15.01.2018 3 z 5

Knihu si koupila dcera, já neměla ani tušení, že něco takového vyšlo. Když už ležela doma, zjistila jsem, že se mi krásně hodí do výzvy 2018 (kniha žánru, který běžně nečtu).
Musela jsem si ji rozložit na dva večery, protože některé básně jsem potřebovala tak nějak vnitřně vstřebat.
Kniha je to krásná, plná citů, lásky i bolesti.

teniska_rotter
13.01.2018 4 z 5

Jedním slovem výstižná. Musela jsem se zamýšlet. Některé části jsou zvláštní, ale celkově jí hodnotím kladně a ráda si jí přeju znovu.

Admirable
13.01.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, je určitě jednou z těch, ke které se vždy budu ráda vracet. Rozhodně doporučuji!

adriane9
12.01.2018 4 z 5

Rupi Kaur, je moje srdeční záležitost. Nádherná kniha i kresby, které vás jednoduše dostanou natolik, že prohlížíte každou natřikrát, básně i citáty, které jdou až ze dna bolavé duše. Tohle dílko musí moje knihovna prostě vlastnit.

...a měli byste mě vidět
když mi zlomí srdce
nejsem smutná
jsem rozbitá na kusy

Markulinka
12.01.2018 4 z 5

Možná si řeknete, že básně v této sbírce poezie jsou příliš jednoduché, ale v jednoduchosti je někdy síla. Není to žádný složitý Vladimír Holan, ale krátké verše, v nichž je kus pravdy. A jako bonus jemné i nápadité kresby nakreslené samotnou autorkou.

cathyblack
10.01.2018 1 z 5

#mlekoamed je zajimava sbirka basni, trosku desiva a trosku lechtiva, romanticka, depresivni, zivotnemoudra a asi umelecka. Todle posoudit neumim. Ale zhltla jsem ji jako malinu. Takze doporucuju. Zasmejete se, zastydite, zamyslite, vydesite ... presne tak jak to ma byt

xninas
08.01.2018 5 z 5

Knihu jsem ani nehledala v knihovně, rovnou jsem si ji koupila v knihkupectví a přesně jak jsem očekávala, přečetla jsem ji jedním dechem. Ta nádhera (vzhledově i obsahově) a jednoduchost vás prostě vtáhnou a vryjou se vám pod kůži.

ladyfromskye
08.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Mimořádná sbírka s mimořádnou výpovědí.

andreapistkova
04.01.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden nádech a přímo si ji zamilovala. Je to jedna z těch knih, kterou si vezmete po nějaké době zpět do rukou a znovu si ji přečtete a najdete v básních úplně jiný význam, než když jste je četli poprvé. Osobně já se ke knize moc ráda vrátím a popravdě se na znovu setkání moc těším. Vřele doporučuji.

ElikaBendova
03.01.2018 1 z 5

až na pár sexuálních slovních obratů...nic moc..podle mě velmi přeceňované dílo, které je jenom trendem za své nezvyklé zpracování. Spíš je to dobré na procvičení češtiny do angličtiny a naopak, pokud máte obě dvě verze.

Ownkai
03.01.2018 5 z 5

Knihu jsem vyhlížela už nějaký ten měsíc a pořád přemýšlela, jestli ji koupit nebo ne. Pak jsem se jednoho krásného prosincového odpoledne rozhodla, že si Milk and Honey nakonec koupím. A to okamžitě. Problémem ale bylo, že kniha byla všude vyprodána – jak v anglické, tak i v české verzi, což mě opravdu zamrzelo a k M&H jsem se konečně dostala až nyní o vánočních prázdninách, kdy mi kamarádka ze srdce darovala českou verzi s posláním, že až ji dočtu, mám ji zase předat dál. Skvělý nápad.
Milk and Honey mě opravdu překvapila, zamilovala jsem si ji. Dílu bych nevyčetla vůbec nic, bylo to krásné, pravdivé, upřímné, motivační a měla by si ho přečíst každá dívka/žena. Naprosto chápu, že je okolo něj takový poprask.