Mlčící žena

Mlčící žena https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459130/bmid_mlcici-zena-jOh-459130.jpeg 5 132 40

Will Trent série

Sleduje. Číhá. Útočí. Kdo je další na řadě? Při vyšetřování vraždy, k níž došlo během nepokojů ve státní věznici, se detektiv Will Trent setkává s vězněm Darylem Nesbittem. Ten tvrdí, že si odpykává trest za čin, který nespáchal. Je přesvědčený, že ho odsoudili na základě falešného obvinění, které vykonstruoval zkorumpovaný policejní sbor pod vedením Jeffreyho Tollivera. Skutečný pachatel zůstal na svobodě a celou tu dobu systematicky zabíjí další ženy. Pokud Will znovu otevře starý případ a dokáže, že šéf policie okresu Grant před lety pochybil, dozví se informace, které potřebuje k objasnění vraždy ve věznici. V severní Georgii je v národním parku brutálně zavražděna mladá žena. Shoda náhod? Anebo se tu opravdu pohybuje sériový vrah? Will velmi záhy zjistí, že odpověď na tuto otázku nenajde, dokud neobjasní starý případ. Jenomže uběhlo deset let, vzpomínky vybledly, svědkové i důkazy zmizeli, mnohokrát opakované lži se staly pravdou. Pomoci mu může jen jediný člověk – jeho současná přítelkyně a vdova po Jeffreym Tolliverovi, soudní lékařka Sára Lintonová. Jenomže právě ji by z vyšetřování nejraději vynechal, protože minulost najednou ohrožuje vše, na čem mu v životě záleží.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , HarperCollins Polska

The Silent Wife , 2020

Evule81
13.05.2021 5 z 5

To byla paráda. Doporučuji přečtení.

IvanaB
11.05.2021 4 z 5

Líbilo, ale... vadily mi ty výlevy mezi Sárou a Willem a na můj vkus překombinovaný způsob provedení trestného činu - zlomené nářadí.

knihomolka525
02.05.2021 5 z 5

přesně tady zafungovalo vtáhnutí do děje .Jakoby jste sledovali film.Na začátku nás autorka zasype spoustou postav z nichž mnohé jsou potenciální zločinci.Pak někde uprostřed dodá jako indicii dvě velká písmena.Má spoustu stran a musí se číst pomalu.Protože kniha je doslova našlapaná akcemi a jejich řešením.Samo že záleží na perfektním překladu.

Sejna1955
11.04.2021 4 z 5

Skvěle napsané a asi jsme se rozloučili s Jeefrym. Je ale dost zajímavé, že poslední dobou se v krimi objevuje motiv, kdy pachatel je buď policista, nebo někdo z blízkosti hlavní postavy , kterou dobře zná. Je to asi takový trend, takže s tím nic nenaděláme. Těším se na další příběh, který se bude točit kolol Sáry a Willa.

Hugomil
23.02.2021 5 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšil a dostalo se mi toho, co jsem očekával. Karin opět napsala další skvělý příběh s Willem, Faight a Sárou, který jsem si užil. Nezbývá něž čekat na další, závěrem přislíbená, pokračování.

Syda
21.02.2021

Nebylo to špatné, ale vlastně jsem jen čekala na potvrzení odhadnutého vraha. Za mě zbytečně moc stránek.

JustWomen
20.02.2021 5 z 5

Just perfect!!! Skvělý styl psaní, různé časové roviny, postupné rozplétání vztahů, trochu chaos v zavražděných, napadených a jejich rodinách. Velká brutálnost, šílenost, násilí páchané na ženách, jejich traumata. Láska. Na pozadí vyšetřování srdcervoucí milostný příběh. Doporučuji bez výhrad. Wille Trente, jak to, že jsem tě objevila až teď?

Titas9001
04.02.2021 5 z 5

Pokud někdo hledá náhradu za Chrise Cartera, tak Karin je jistota. Od prvních odstavců vás to vtáhne a nakonec vyplivne po několika málo dnech úplně vyždímané z té nálože brutality a nekonečného napětí. Oddychové pasáže jaksi chybí. A Mlčící žena je určitě jedním z jejích vrcholných majstrštyků.....Pořád jsem čekala na tu mlčící ženu, abych se nakonec dočkala. Sice jsem asi od strany 350 tušila, ale hlavní padouch se ukázal jako mimořádně manipulativní a vyšinutý. Až z toho bylo člověku nevolno...Ale asi toho ještě nemám dost, a tak jdu na další její knihy....Ještě mně pár dílů s Willem a Sárou chybí

betty2235
31.01.2021 5 z 5

Super. Přečteno za 3dny. Už se těším na další příběh Sáry a Willa. Bylo super vrácení zpět do života Jeffreyho a Sáry. Mám chuť si zase přečíst znovu sérii Grant.

JajaPaja
17.01.2021 4 z 5

Trošku smíšené pocity, téma skvělé ale občas jsem se ztrácela v ději a množství jmen vše se rychle střídalo a chvilkami jsem nestíhala chápat děj a musela se vracet

NADEI
16.01.2021 5 z 5

Tohle byla vážně pecka. Napínavé a drsné přesně tak, jak jsme u Karin zvyklí.

irva
09.01.2021 5 z 5

Tak jsem moc ráda, že se autorka vrátila zpět k původnímu psaní o Sáře a Wilovi. Ta knížka byla prostě pecka.

Pípasek
07.01.2021 5 z 5

není co dodat, otřesné, napínavé, krutost bez hranic

Erzetka
05.01.2021 5 z 5

Ooo a ještě jednou ooo. Byla to jízda. Karin je zpátky. Will a Sára taky. A taky Jeffrey. Velmi mě překvapilo prolínání vyšetřování Jeefreyho a Willa. Nepřišlo mi to nějak rušivé. Už z dřívějších dílů víme, že Jeffrey nebyl svatoušek. Rychlé čtení, kniha udrží v napětí, ale přijde šok, jako vážně, sakra vážně? Padá mi brada, vraha bych do půli knihy neuhádla. Když si vybavím jak působil v předchozích dílech... No na toho člověka bych nevsadila. Sedla jsem si na zadek a nechápu :-) Snad se brzy dočkáme dalšího dílu a třeba dojde konečně i na Lenu...

bekule
05.01.2021 4 z 5

Těšila jsem se strašně moc na nový díl s Willem , takže trochu zklamání. Stále je to skvělá drsná napínavá detektivka, jen tady na můj vkus dostala většinu prostoru Sára. Bylo sice zajímavé sledovat příběh střídavě z pohledu jak Jeffryho ,Leny a tehdejší Sáry nebo Willa,Faith,Amandy a nynější Sáry, mě však mnohem víc zajímal ten současný příběh. Doufám že slibovaný další díl už bude jen Willův .Čím mě však Karin zamotala hlavu byly časové a věkové nesrovnalosti, ale na konec mě vypekla protože důvod pro ně vysvětlila v dovětku. A hlavně slibuje další díly!!!

VN86
01.01.2021 5 z 5

Tohle byla velká paráda :), tuto knihu ocení hlavně ti, kteří četli sérii Grant County, Karin se tu vrací ke starým známým....příběh skvělý a napínavý. Konec mi vyrazil dech, takže si sérii Grant County přečtu od 1. dílu znova :))

Mišutamyš
31.12.2020 5 z 5

Ač jsem ještě nedočetla, už si dovolím hodnotit. Pro mě je Karin naprostá špička. Jako jedna z mála autorů drží kvalitu svých knih na stejné úrovni. Mlčící žena je snad ještě i o něco výš... Vlastně jsem si při čtení téhle knížky nesedla na zadek jen proto, že jsem už na něm seděla.
Líbí se mi prolínání minulosti a současnosti, příběh dostal zase úplně jiný rozměr a ač bych možná nevěřila, bylo to oživení jako hrom.
Prostě nelze jinak, než dát plný počet hvězdiček a doufat v brzké pokračování.

RADOST
11.12.2020 4 z 5

Je nezvyklé zahajovat čtení série až desátým dílem. Ale autorku jsem znala z dávné četby dvou jejích knih a těšila jsem se na napínavou četbu. Podařilo se. Sice jsem si pachatele tipla už v polovině knihy, ale stejně jsem až téměř do konce byla v napětí a na vážkách. Protože napsáno je to dobře. Jen snad trochu rozvláčně. Čtení bylo náročnější i pro velký počet jmen obětí, ale to už byl odraz hrůzného děje.

Jana65
10.12.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha od Karin a jako vždycky úplně perfektní. Navíc Sára a Will patří mezi mé velmi oblíbené postavy. Také střípky z minulosti začleněné do knihy považuji za perfektní připomenutí starších knih. Hned jsem dostala chuť si přečíst všechny díly, které se k Sáře vztahují. Vřele doporučuji.

MarKy95
02.12.2020 5 z 5

Skvělý díl, dle mého názoru nejlepší kniha ze všech z obou sérií. Hodně se mi líbil pohled do minulosti. Těším se na další díl a rozhodně tuto knihu doporučuji.

Karin Slaughter
americká, 1971