Mlčenlivé ženy

Mlčenlivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394093/bmid_mlcenlive-zeny-4iF-394093.jpg 4 701 236

Emocionální rodinný thriller s potenciálem udržet čtenáře vzhůru celou noc… Dvě ženy, Maggie a Lara, spolu zdánlivě nemají skoro nic společného. Svedla je dohromady rodinná pouta: obě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů, Massima a Nica. Lařin život s Massimem se jeví jako idylický, ale pod povrchem skrývá tajemství, které by zničilo rodinu, její pověst i jejího syna. Maggie naopak s Nicovou špinavou minulostí žije od začátku a je s ní smířená – dokud neobjeví nový střípek pravdy, který vše postaví na hlavu. V síti lží si dvě odlišné ženy musí naučit důvěřovat – protože nikdo jiný tu není.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Wife , 2017

LeSk
01.06.2020 5 z 5

Wauuu, tak tohle byla jízda. Sedla jsem do vlaku, který se nedal zastavit a musela jsem číst, číst a číst ... Úžasně poutavý příběh s překvapivým zakončením.
Nenazývala bych knihu jako thriller, k thrilleru to mělo sakra daleko. Ale děj skvělý, primová jednohubka do deštivého dne. Velmi doporučuji k přečtení.

romana0733
25.05.2020 3 z 5

Jako thriller bych to nenazvala. Je to spíš psychologický román. Nebylo to špatné, ale u vytržení jsem z toho nebyla.

kiki11
24.05.2020 5 z 5

Do této knihy jsem se pouštěla s tím, že jsem vůbec netušila, co očekávat. Myslela jsem, že se bude konat vražda a následné hledání pachatele. Nic takového se ale nedělo. Jedná se o rodinné drama s perfektně vykreslenými charaktery postav, o příběh dvou žen, které se snaží poprat s minulostí svých manželů.
Četlo se mi to moc dobře, autorce se po celou dobu daří udržet čtenáře v mírném napětí z toho, co bude následovat. Konec mě potěšil. Skvěle napsané. Zasloužených 5*.

Leniiis
16.05.2020 4 z 5

Knížka byla čtivá a fajn, ale nemění to nic na tom, že v příběhu chyběla nějaká větší akce a napětí. Za to dávám jednu hvězdičku dolů.

klarinka9974
10.05.2020 5 z 5

Není tam žádná vražda, žádná velká záhada a ani se nebudete klepat strachy. Ale budete prožívat od začátku dokonce život Maggie v nové rodině, budete sní prožívat její nelehké situace a odhalíte sní tajemství. Ale v neposlední řadě, budete doufat, že to Lara všechno zvládne a bude bojovat za svoji budoucnost. Mě se to hezky četlo, byla jsem překvapená samotným dějem, který vás bude bavit. A konec kdy se všechno zlomí a odhalí je to, na co čekáme celou knihu. Super.

kacenka72
06.05.2020 3 z 5

Strhujícím a mrazivě skutečný emocionální thriller to rozhodně není - spíš rodinné drama, kde se kloubí více témat dohromady. Naštěstí se příběh autorce povedl vystavit tak, že působil celkem věrohodně. Čte se rychle a vykreslení postav se povedlo. 3+

swayno
03.05.2020 5 z 5

mě se moc líbilo, přečteno jedním dechem.

KrisV.
02.05.2020 3 z 5

Nemohla jsem se začíst ze startu - konec byl velmi rychlý. Průmerný thriller pro mě

mirunda
24.04.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla moc začíst, ale nakonec hodnotím jako příjemné čtení. Sice byl konec jeden velký happyend, ale oddchovky jsou taky potřeba.

Monika164
22.04.2020 5 z 5

Moc krásně napsáno, je neuvěřitelné co vše si ženy nechají líbit...

juliesze
18.04.2020 4 z 5

Moc nevím, jak začít. Četlo se to lehce, někdy jsem se u některých komentářů Maggie i zasmála. Líbilo se mi konzistentní příběh se střídáním dvou vypravěček, který byl relativně lehce uvěřitelný. Každá postava vynikala svými charakteristickými vlastnostmi. Ke konci mi to začlo celé připadat jako hrozný žvást. Nicméně ten závěrečný dopis čtenářům mi zase zvládl změnit pohled na celou knihu. Autorka opravdu brilantně zkloubila všechny problémy, které ženy trápí (druhé manželství, týrání, strach, nepřijetí, perfekcionismus) do příběhu, který měl hlavu a patu. Nikde nebylo nic přitlačené na hranu a vlastně až tímto koncem jsem si uvědomila, že kniha obsahuje vážně trápení všech žen. Vpodstatě jsem se mohla vcítit do všech ženských hrdinek (ano i Anny) a cítit se jako ona, pochopit její počínání. Původně jsem chtěla hodnotit hůř, ale teď vlastně uznávám, že to bylo dobré.

renca5386
10.04.2020 3 z 5

Až na ten přeslazený konec to bylo docela příjemné čtení.

LucyBooks
09.04.2020 5 z 5

Mooc jsem se na knížku těšila a nezklamala mě. Sice jsem čekala trochu jiný konec, ale kvalitě to neubralo. Na obálce stálo emocionální thriller, no, četla jsem i lépe vyhrocené, ale ničemu to nevadilo. Byla jsem stále zvědavá jak to bude ubíhat dále a to mě nutilo číst dál. Obvykle mi vadí, když má kniha více postav, ale zde se mi to naopak líbilo a také, že se to hned napojovalo na sebe. Postavy jsem si oblíbila.
Já jsem spokojená a můžu jen doporučit.

petrulkaa
06.04.2020 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha. Napětí od začátku do konce. Téma kruté, ale bohužel reálné. Domácí násilí a šikana nejen na manželce, ale i na malém synovi, nevěra, ponižování, pohrdání, strach a dalši hrůzy v jednom přiběhu. Spisovatelka je skvělá vypravěčka, těším se na jeji další knihu.

sabca1520
02.04.2020 4 z 5

Až na ten nereálně pohádkový konec byla kniha skvělá. Líbilo se mi střídání pohledů.

Miretti
26.03.2020 5 z 5

Kniha by si zasloužila i lepší hodnocení. Rozhodně nečekejte klasický thriller, je to ale výborně psychologicky popsáno. Skvěle vykreslené postavy a atmosféra rádoby dokonalé rodiny zaručují kvalitní čtení.

i.stefany
20.03.2020 3 z 5

Mrazivý thriller toto rozhodně není. Jde o rodinné drama zaměřené na nejbližší mezilidské vztahy. Příběh je psán formou střídavého vyprávění manželek obou bratrů. Asi jsem čekala trochu něco jiného, i když špetka napětí byla, nějak to nemělo ty správné grády.

micha-ella
13.03.2020 5 z 5

Bezva odpočinkový román! Oceňuji styl psaní hlavně pro spoustu trefných přirovnání a metafor, autorka tohle opravdu umí. Nic v ději není černobílé, líbilo se mi to. Konec jsem čekala jiný, ne tak růžový, ale bohatí lidé si to tak zařídit mohli, že jo.

Monns
06.02.2020 5 z 5

Tak z téhle knihy jsem měla husí kůži. Najednou se ocitnout ve vztahu, kde nemáte žádné slovo, pořád se hlídat a trpět a přemýšlet jak z toho ven..

Eeli
01.02.2020 3 z 5

Do strhujícího a mrazivě skutečného emocionálního thrilleru má tato kniha rozhodně daleko. Rodinné drama, problematika mezilidských vztahů - budiž, ale thriller opravdu ne. Ta trocha závažnosti byla nakonec absolutně pohřbena závěrem.