Mlčenlivé ženy

Mlčenlivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394093/bmid_mlcenlive-zeny-4iF-394093.jpg 4 701 236

Emocionální rodinný thriller s potenciálem udržet čtenáře vzhůru celou noc… Dvě ženy, Maggie a Lara, spolu zdánlivě nemají skoro nic společného. Svedla je dohromady rodinná pouta: obě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů, Massima a Nica. Lařin život s Massimem se jeví jako idylický, ale pod povrchem skrývá tajemství, které by zničilo rodinu, její pověst i jejího syna. Maggie naopak s Nicovou špinavou minulostí žije od začátku a je s ní smířená – dokud neobjeví nový střípek pravdy, který vše postaví na hlavu. V síti lží si dvě odlišné ženy musí naučit důvěřovat – protože nikdo jiný tu není.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Wife , 2017

Šánka
13.02.2019 5 z 5

Další z řady velmi povedených rodinných dramat, které se mi moc líbilo (tedy jen v knize :-)). Výborně vykreslená celá škála postav a jejich charakterů od despotického tyrana až po sympatickou Maggie. A znovu jedno dokonalé manželství ta zlatá klec, která svírá a drtí, chce vlastnit....
Rodina Farinelliových skrývá plno tajemství, žije v přetvářce, lži jsou navenek její pravdou a ženy v této rodině by měly mlčet.... Já se skvěle pobavila.

Zdenas5
11.02.2019 4 z 5

Vybrala jsem si ji na základě výborného hodnocení a musím přiznat, že ne zcela splnila očekávání, ale určitě stojí za přečtení a zamyšlení. Určitě všichni kolem nás nejsou takoví, jak se navenek jeví.

janca1705
11.02.2019 5 z 5

Nemá chybu :)

LiloCZ
10.02.2019 4 z 5

Moje třetí přečtená kniha. Knihu jsem si vybrala v knihkupectví (cca po 20ti minutovém hledání), protože to byla jediná kniha, která nebyla 100% doplněná v regále. Bylo to pro mě určité znamení, že to je ta kniha, kterou hledám. Z těch prvních tří knih, které jsem v tomto měsíci přečetla, byla tou nejslabší. Nicméně pro mě tato kniha byla určitě k zamyšlení se nad svým i jinými životy. Trochu byla ale předvídatelná a některá tajemství jsem odhadla dříve než se o nich Mags a Lara zmínily. Určitě bych knihu doporučila k přečtení, protože z ní vychází zajímavé myšlenky a pohled na rodinu a rodinné vztahy.

daja51
10.02.2019 5 z 5

Další z knih, které jsem "dala" za víkend. Je zbytečné se rozepisovat - vše je obsaženo v níže uvedených komentářích -opravdu moc čtivá knížka. vřele ji doporučuji.

Renatecka
08.02.2019 5 z 5

Paráda, skvěle napsané, postavy úžasně prokreslené. Moc se mi knížka líbila.

kanitsuj
05.02.2019 4 z 5

Román rozhodně zaujme, není tuctový, dobře se čte, autorka v něm poctivě prokreslila všechny charaktery postav, připravila spoustu nečekaných souvislostí a překvapivých zvratů a vše je tak, jak má být, přesto mne osobně trochu překvapil a vlastně i zklamal závěr, čekala jsem asi něco trochu jiného než jsem nakonec dostala. Knížka ale rozhodně stojí za přečtení a všem bych ji bez obav doporučila.

Ivuska.09
04.02.2019 4 z 5

Mlčenlivé ženy patří ke knihám, které ráda všem doporučím. Z obdobného žánru je to to nejlepší, co jsem v poslední době četla. Nemám prakticky žádnou výtku k samotnému ději ani k zakončení. Poutavé, napínavé, některé postavy si oblíbíte, jiné budete nenávidět, prostě skvělé.

Pípasek
04.02.2019 5 z 5

Zdání klame, ač vše navenek působí velmi idylicky, skutečnost je děsivá. Kniha se čte jedním dechem, lze ji opravdu jen doporučit.

Květ
02.02.2019 5 z 5

Knížky o rodinných tajemstvích, kostlivcích ve skříni, o tom, že nic nemusí být takové, jak se zdá na první pohled a idylku může brzy vystřídat horor, už jsem četla mnoho. Mlčenlivé ženy s rodinou Farinelliů jsou ze stejného soudku a moc mě bavily. Asi bych tak úplně nesouhlasila s obálkou a termínem "mrazivě skutečný emocionální thriller," nicméně je to poutavý, čtivý román, který rychle chytne a nepustí. Rodinné drama, napínavé, znepokojivé, sem tam střihnuté vtipem je zárukou, že si s knížkou skvěle odpočinete.

Hope80
31.01.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Musím říct, že knihy tohoto typu "miluju", hned od začátku Vás vtáhnou, čtou se sami a baví Vás celou dobu. Nemít jiné povinnosti, je přečtená za 2dny, jste v napětí a nejradši by jste se od ní neodtrhli, každá stránka je dobrá, opravdu super knížka! Je to ten typ knihy, který Vás baví celou dobu a nechcete jí dočíst, aby nebyl konec. Za mě plný počet!

mariva
28.01.2019 5 z 5

Zajímavá a napínavá kniha, velmi dobře se četla a postupné odhalování rodinných tajemství bylo skvěle zpracováno.

Jana77
27.01.2019 4 z 5

Spíš než thriller je to povedený psychologický román. Jen jsem měla trochu potíže s pomalým začátkem a než se začalo něco dít, byla jsem na straně 90. Za to ubírám jednu hvězdičku, ale jinak ano, čtivé.

Knižní střípky
24.01.2019 5 z 5

Knihu avizuje nakladatel jako thriller. S tímto já až tak úplně nemohu souhlasit, knihu bych spíše řadila mezi psychologický společenský román, který skvělým způsobem zpracovává tématiku domácího násilí. Násilí spíše psychického než fyzického, o to však horšího, obzvlášť když sama oběť si ho nechce připustit, protože se bojí, že by se jí pak její dosavadní život rozsypal jako domeček z karet. Čteme o rodině, která rozhodně nepatří mezi spodinu, ba právě naopak. Klan Farinelliů žije navenek krásný život, který jim každý může jen závidět. Není ovšem všechno zlato, co se třpytí. Kniha se mi velmi líbila, perfektně se četla, střídaly se zde kapitoly z pohledu dvou manželek Maggie a Lary, jedna z nich je v rodině již 10 let, ta druhá je novomanželkou....Obě mají ovšem něco společného, jsou druhými manželkami Farinelliovic mužů, bratrů Massima a Nica. Jak se budou vyvíjet jejich životy v této italské rodině? Co vše je čeká?

zuzana2599
24.01.2019 5 z 5

Knihu bych nazvala spíše lehkým psychologickým románem, nežli thrillerem. Bylo to ale skvělé čtení !! Příběh je vyprávěn z pohledu dvou žen, Maggie a Lary, které jsou součástí jedné rodiny. Která rodina nemá nějaká tajemství ? Ta Farinelliova má tajemství spoustu a když se začnou rozplétat, pak vyjde najevo nejedno překvapení.
Mlčenlivé ženy jsou čtivé, plné emocí a bohužel někdy tak opravdové.

Ilona
20.01.2019 5 z 5

Podobný námět už tu asi byl.. Ale to zpracování, to celkové pojetí a co teprve závěr! Určitě neotřelý způsob pohledů dvou žen, kdy jednotlivé dílky rodinného dramatu pomalu zapadají do sebe. Skvělé čtení, které vás od knížky nebude chtít nechat odejít.