Profesor Sympaťák

Profesor Sympaťák https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484546/bmid_profesor-sympatak-WvR-484546.png 4 479 104

Mistři lásky série

Ambiciózní knižní redaktorka Asha Tateová je beznadějná romantička. Navzdory svým vlažným zkušenostem s muži pevně věří na mdloby, vzdychání a nekonečnou lásku spřízněných duší. Jistě, sex je fajn, ale ona se nikdy nenechala vést svými zvířecími pudy. Až do této chvíle. Když Asha narazí na spalující instagramový feed člověka, který si říká Profesor Sympaťák, poprvé v životě propadne touze. Nejenže musí rozdýchávat pohled na žhavé umělecké fotky Profesorova vyrýsovaného těla, i jeho rozervaná poezie o ztrátě pravé lásky promlouvá přímo k její duši. Asha zoufale potřebuje najít bestseller pro své skomírající nakladatelství a ví, že Profesorovy literární schopnosti a miliony věrných fanoušků by mohly být záchranným kruhem, který její nadřízení potřebují, aby se celá společnost neutopila v dluzích. Ale ještě než zaschne inkoust na nakladatelské smlouvě, uvědomí si, že udělala příšernou chybu... Nenechte si ujít tento strhující nový román od autorky mezinárodního bestselleru Bad Romeo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Professor Feelgood , 2018

ivetapl
25.04.2022 5 z 5

Rovnou vysvětlím, proč jsem dala 0,5⭐ dolů. Rozjezd. Než se potká Asha s Profesorem sympaťákem. Pak knihu nechcete odložit a hltáte to!
Za sebe říkám, že Profesora miluju! Je to hajzlík, ale boží! Miluju jejich pošťuchování, jejich sarkasmus. Jejich hádky. Osobně bych po něm vyjela hodně brzy. A to jeho vyprávění? Tím mě taky dostal.
Pan romantik se mi líbil. Hodně. Ale tohle je podle mě mnohem lepší!! ( I přes ten pomalý začátek.)
Ráda bych si přečetla knihu, kterou Profesor napsal. To se bohužel nestane. Ale i ten kousek v této knize je úžasný.
Zase zjistíme, že občas je opravdu fajn si promluvit hned. Vše si vyříkat. Občas by věci díky tomu dapadli jinak. Lépe.
Za sebe doporučuji! A potřebují další díl.

Michelleee
22.04.2022 5 z 5

Nedokážu říct, který díl byl lepší. Možná o trochu víc Romantik, ale nadšená jsem pořád stejně. Tentokrát je děj o sestře Eden. Konečně se dostalo s láskou i na Ashu. Na začátku jsem byla určitě překvapená u odhalení Profesora, ale pak už mi bylo vše jasné, jak dopadne. Což mi vůbec nevadilo a klidně si někdy přečtu knihu znovu. Skvělá oddechovka.

Jenny46
22.04.2022 5 z 5

Tak já půjdu asi proti proudu, ale mě se líbil o něco víc tento díl...
Eden už vysněného dokonalého chlapa má a co druhá sestra Asha? Jaký na ni čeká osud? I když příběh byl trochu předvídatelný, neztratil kouzlo romantiky. Já si to užila taková jednohubka na pár hodin...

suzanne1997
21.04.2022 5 z 5

Stejně jako první díl, i tento dokáže čtenáře pomyslně odzbrojit, rozebrat na kusy, jenom proto, aby ho hned mohl zase složit. Příběh plyne a čtenář se stává jeho součástí. Všechny postavy se vzájemně doplňují, nic nepřečnívá, nic nechybí. Za mě tedy ideální kniha se kterou lze strávit nejedno pohodové odpoledne. Autorka pomocí ní posouvá pomyslnou laťku, kterou si sama nastavila, jsem zvědavá s čím překvapí své čtenáře příště.

kristy.books
21.04.2022 4 z 5

Pán Romantik sa mi páčil, preto som si nemohla nechať ujsť ani Profesora Sympaťáka. Opäť môžem povedať, že som nebola sklamaná a príbeh som si užila. Začiatok bol síce trochu pomalší, ale keď sa na scéne konečne objavil Profesor, už sa mi kniha čítala rýchlo.

Ashu som si hneď obľúbila, je to knihomolka, ktorá zbožňuje romantické príbehy, presne ako ja. Má pár kíl naviac, ale nebojí sa ich využiť vo svoj prospech. Keď sa však má vyzliecť pre mužom a zblížiť sa s ním, dostane blok, preto si vždy radšej nájde výhovorku, prečo sa s daným mužom rozísť. Páčilo sa mi, že vďaka nej sme mali možnosť nahliadnuť do práce vo vydavateľstve (aj keď škoda, že to nebolo trochu viac popísané).

Opäť sa stretávame aj Ashinou sestrou Eden a jej snúbencom Paulom (hrdinami predchádzajúcej knihy) či Nanabeth (babičkou, ktorá má za domáce zvieratko káčera). Eden mala super hlášky (a keď sa k nej s Ashou pridala ešte aj ich strelená kamarátka, dosť som sa nasmiala) a babka so svojim miláčikom ma tiež dokázala pobaviť.

O Profesorovi vám toho veľa nechcem písať, pretože by som vám musela prezradiť dôležité časti deja a nechcem vám pokaziť zážitok z čítania.

Celý príbeh bol pomerne emotívny, vzťah medzi Ashou a Profesorom bol poriadne zamotaný, nedostatočná komunikácia dokáže niekedy veci poriadne skomplikovať a ľudia si tak navzájom ublížia, aj keď sa majú radi.

lusitta05
18.04.2022 5 z 5

Tak toto naozaj potešilo moju romantickú dušu čitateľa. Tak som si príbeh dlho neužila. Hrozne som obom fandila,aby našli pravú lásku,svoju spriaznenú dušu. Bolo to krásne napísané.

rampapa
18.04.2022 5 z 5

Tak tohle bylo tak krásné. Miluju když je v příběhu nepřátelství a pak se z toho stane láska. Bylo to boží. Knížku jsem přečetla ani ne za tři hodinky. A nutné potřebuju další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

Airelle
18.04.2022 5 z 5

První díl mě naprosto nadchnul a přivedl mě ke čtení románů od Redu, proto jsem se na druhý díl těšila. Bála jsem se, že druhý díl nebude tak dobrý jako ten první, ale úplně zbytečně. Leisa Rayven to zkrátka taky umí. Za dva večery jsem měla knížku přečtenou a co víc, ještě teď mi hlavní postavy chybí. Chtěla bych si o nich číst dál a dál. Hrozně moc jsem si zamilovala Jakea (štěstí, že mám doma, taky takovýho protivu :-D ) Úžasné bylo jak Asha i Jake vnímali svou minulost i slet událostí odlišně. Připomnělo mi to jeden citát o tom, že pravda je subjektivní, jelikož na každou situaci může každý člověk pohlížet jinak.
K příběhu se určitě ráda budu vracet, je to velmi krásná oddechovka.

terikus
15.04.2022 5 z 5

Opět krásné čtení, tuhle sérii mám ráda a doufám, že k nám časem dorazí i plánovaný díl Tobyho a Joanny...

Hatshepsut
15.04.2022 5 z 5

Tak za mě tam bylo vše co v romantickém příběhu nemá chybět. Od přátelství, lásky, nenávisti, bolesti, nepochopení, jiskření, spoustu emocí, no zkrátka vše! A sedlo mi to i o něco více než první díl, ale to je asi o pocitech jednotlivců. Určitě skvělá oddechovka! Těším se na další díly.

Ralemo
14.04.2022 5 z 5

Jedním slovem woow. Klobouk dolů. Stejně jako u předchozího dílu se od knihy nešlo odtrhnout.
Zajímavý děj s ještě zajímavější zápletkou. Jak se říká, stará láska nerezaví a nevyřešené vztahy se s vámi táhnou celý život. Tak to bylo i v případě Ashy a Jacoba. Každý vždy má svůj úhel pohledu, jen je důležité si to vše nakonec vyjasnit.
Neskutečná přitažlivost mezi hlavními hrdiny nešla přehlédnout. Jacob si šel jasně za svým a snažil se to celou dobu dokázat i Ash.
Milý, oddechový příběh u kterého se taky zasmějete.
Určitě se k této knize ještě někdy vrátím. :)

Annkag
13.04.2022 5 z 5

Příjemné lehké čtení, které člověku ukáže že minulost dvou lidí se může astronomickou rychlostí zrazit v dospělosti a trocha zamíchat kartami osudu.

_Lucie_97
11.04.2022 5 z 5

První díl této série jsem si zamilovala, podobné jsem čekala i od této knížky, ale bylo to ještě lepší! ️ kniha má v sobě neskutečné moudra - například, že každý si svoje dětství pamatuje sebe sama jako toho hodneho. Málokdo má sebe sama ve zpominkách jako záporáka. A přitom svět není černobílý. Zatím nemám oblíbeného knižního hrdinu, který by mi fakt učaroval, ale Jacob to změnil je to on!

Kešu1981
10.04.2022 2 z 5

(SPOILER) Chápu správně, že sebestředná, povrchní a zamindrákovaná hrdinka potkala svojí pravou lásku ve třech letech a svým chováním poslala ten vztah v pubertě do kopru? Pročež po desítce let se potkají, a voalá, z nenávisti se vyklube právě ta "práva láska"?! A to rychlostí z 0 na 100, že i formulu F1 by zbledla závistí.
Jako proč ne, ovšem to bych tomu příběhu musela věřit. A k tomu mi chybělo hodně. Bylo to totiž neskutečně ploché. Vždyť i óchání nad texty Profesora Sympaťáka jsem jim nevěřila.

katasokolov
08.04.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem si užila úplně stejně jako jedničku!
Ve druhém díle se podíváme na milostný život sestry Eden (cynik) Ashy (romantička). Vrací se nám staří známí a nově poznáváme Jacoba, který je btw boží :).
Opět se jedná o velmi milé oddechové čtivo plné humorných i romantických situací a ohnivých dialogů.
Velmi mě potěšil návrat babičky a Mobyho, stejně jako Ashiny světaznalé kamarádky :D.
Autorčin styl psaní se mi moc líbí a musím také pochválit poděkování na samém závěru knihy, které bylo vážně cute.
Takže, pokud holdujete takovýmto romantickým jednohubkám, pak směle do toho….

happy19
05.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtivé,sladké,skvělé!
Oba díly mají co nabídnout!Tak směle do nich,-)
...časem se dočkáme pokračování série...
Toby~náš Doktor lásky:-)

„Jestliže mlčíš, mlč z lásky; jestliže mluvíš, mluv z lásky; jestliže zapomínáš, zapomínej z lásky; jestliže odpouštíš, odpouštěj z lásky.“

Ann98
01.04.2022 4 z 5

První díl byl za mě rozhodně lepší. První knihou autorka nastavila laťku hodně vysoko a bohužel, tento díl takových kvalit nedosahoval. Neříkám, že je to špatné čtení, to nikoliv, styl psaní je pořád stejný, kniha vás naprosto pohltí, ale.. Víc bych ocenila, kdyby se autorka rozepsala o profesi Jacoba, tedy o psaní a vzniku jeho knihy. Tak jako v prvním díle více rozebírala profesi Paula, škoda no. Bylo to za mě takové načaté a nedodělané. A asi největší problém mám a tím, že jsem hlavnim hrdinům jejich vztah absolutně nevěřila, ten přerod z hate to love nebyl uvěřitelný, na jedné stránce se nenávidí a na druhé z ničeho nic milují.
Jinak kniha nabízí stále spoustu slovních přestřelek (hlavně Eden vždy perlí a nemluvě o scénách s Nanabeth a Mobym, to vždycky slzím smíchy - mimochodem, chtěla bych o nich samostatnou knížku, prosím). Ale bylo fajn si zase na chvíli připomenout, že by se měl člověk lépe dívat kolem sebe, protože mnohdy máme vše přímo před očima.

MilackovaN
22.03.2022 5 z 5

Tak já půjdu proti proudu, ale mě osobně kniha nadchla mnohem více, než první díl. Ashu a Jacoba jsem si zamilovala už od prvního setkání a moc jsem jim to přála. Zase se ukázalo, že platí pravidlo: stará láska nerezaví. Naopak léčí.

Laf
20.03.2022 4 z 5

Kniha není špatná. Čte se dobře a děj je poutavý, ale něco tomu chybělo. Předchozí kniha byla lepší. Tím nechci říct, že by kniha byla nějaký propadák, to né. Líbila se mi a věřím, že každý si tam přijde na své :)

Hajna417
20.03.2022 2 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila už v předobjednávce proto, že předchozí kniha od autorky mě doslova ohromila. Jaké však bylo mé zklamání, když jsem se pustila do čtení profesora... Kniha sice dějem nenavazuje na autorčin titul "Pan Romantik", ale jedná se o dějovou linku osoby, která v Panu Romantikovi byla jako vedlejší postava. Asha Tateová, sestra Eden Tateové (hrdinka z knihy Pan Romantik) po letech narazí na svého kamaráda z dětství Jakea a ukáže se, že s ním bude pracovat na knize. Problémem však je, že když se viděli naposledy, pěkně to mezi nimi vřelo a jejich spolupráce tak nevypadá dobře. Jak vše nakonec dopadne, se dočtete v knize, ale pokud čekáte stejnou jízdu jako u knihy Pan Romantik, nedočkáte se. Mě osobně přišel příběh méně originální, děj celkem předvídatelný a ani u postelových scén se autorka příliš nepředvedla. Přečteno za dva večery, hodnotím jako průměrné a při koupi další knihy od autorky si nejdříve počkám na recenze, než se pustím do koupě.

Leisa Rayven
americká, 1980