Profesor Sympaťák

Profesor Sympaťák https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484546/bmid_profesor-sympatak-WvR-484546.png 4 481 105

Mistři lásky série

Ambiciózní knižní redaktorka Asha Tateová je beznadějná romantička. Navzdory svým vlažným zkušenostem s muži pevně věří na mdloby, vzdychání a nekonečnou lásku spřízněných duší. Jistě, sex je fajn, ale ona se nikdy nenechala vést svými zvířecími pudy. Až do této chvíle. Když Asha narazí na spalující instagramový feed člověka, který si říká Profesor Sympaťák, poprvé v životě propadne touze. Nejenže musí rozdýchávat pohled na žhavé umělecké fotky Profesorova vyrýsovaného těla, i jeho rozervaná poezie o ztrátě pravé lásky promlouvá přímo k její duši. Asha zoufale potřebuje najít bestseller pro své skomírající nakladatelství a ví, že Profesorovy literární schopnosti a miliony věrných fanoušků by mohly být záchranným kruhem, který její nadřízení potřebují, aby se celá společnost neutopila v dluzích. Ale ještě než zaschne inkoust na nakladatelské smlouvě, uvědomí si, že udělala příšernou chybu... Nenechte si ujít tento strhující nový román od autorky mezinárodního bestselleru Bad Romeo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Professor Feelgood , 2018

Petra-1
09.09.2022 3 z 5

Tak já nevím, jestli mám vysoké nároky, nebo to byla vážně nuda?
Půlku knihy se téměř nic neděje. Pak tedy vstoupí na scénu Profesor, šup a je konec.

Lofda
26.08.2022 4 z 5

Druhý díl za mě lepší než první, o něco uvěřitelnější. Mám ráda to vzájemné handrkování, ono známé "nejvíc zlobím tu holku ze třídy, která se mi nejvíc líbí" ;-) Příjemná oddychovka..

wendulka321
24.08.2022 5 z 5

Krásný příběh, i když už je od začátku jasné jak to naší dopadne... Tak ten konec mě pěkně dojal

Jita160
23.08.2022 4 z 5

Velmi slabý rozjezd.
Ale až do příběhu vstoupí Profesor Sympaťák tak začne ten krásný , milý příběh o osudové lásce .
Klišé na vás dýchá ze všech stran,ale příjemně.
Super hašteření mezi Ashou knižní redaktorkou a tajemným mužem bez tváře. Ten na Instagramu píše naprosto úžasné básničky o lásce,touze, ztrátě a bolesti,do kterých se nejde nezamilovat.
Prostě taková jednohubka pro romantické duše .

Kdyby muži museli dovést ženu k orgasmu,aby otěhotněla,světová populace by byla maximálně dvojciferná :-D:-D:-*

veruberu02
21.08.2022 5 z 5

Na díl jsem se velmi těšila a bylo to právem. Druhý díl mi přišel o dost lepší než ten první. První díl byl hlavně o lásce a dle mého názoru nedošlo k pořádné hádce či k nějakému obřímu zvratu. Pokračování však v sobě neslo trn z minulosti a naprosto mě to dostalo.

NikolaSkop
15.08.2022 5 z 5

Musim rict ze ani nevim proc ale teto knize jsem se vcelku vyhýbala. A BYLA TO CHYBA! Jsem nadcena, kniha mela prijemny dej, hltala jsem stranku za strankou! Za me jednoznačně stoji za precteni! :)

Littlemonday
08.08.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák - Leisa Rayven

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Už ani nemůžu psát, že jsem zakopla a upadla obličejem do románu. Je na čase si přiznat, že ty svoje thrillery už asi nepřestanu prokládat oddychovkami. A jsem ráda. Moc!
Profesor Sympaťák mě pobavil, dokonce přímo rozesmál, chvílemi jsem byla naštvaná, některé erotické scény mi trošku zrychlily tep, párkrát jsem měla na krajíčku a nakonec ty slzy i ukáply. ️

Moje pragmatické já se brání a chce vyřvávat, že prostě tohle není možné, reálně se to neděje a nic není takhle jednoduché a černobílé jako příběh Ashy, ale nedělám to. Už nejsem naštvaná pro naprostou nerealitu většiny románů. Chápu to. A jsem ráda, že jsem nějak dospěla do stavu, kdy si užívám dobře napsané pohádky pro dospělý holky. ️

Doporučuji!

5/5⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday ️️️

Misshell1
05.08.2022 5 z 5

Pan Romantik je pro mě stále jedna z nejoblíbenějších knih a ani tady mě autorka nezklamala. Tu knihu čtěte a nemáte odpověděli, proto musíte číst, abyste je dostali. Její vybroušeny humor mě několikrát dostal do kolen...
"Myslíš, že se to Sereně bude líbit?"
"Jakeu, možná z toho dostane orgasmus a pošle ti košík s ovocem."
Takže za mě zase 5/5...příběh, postavy, zápletky, napětí, vtip a láska️

Lovana
28.07.2022 4 z 5

Další kniha, kterou jsem zhltla během pár dnů a od doby, kdy se na scéně objevil Jake, tak už jsem knihu nechtěla vůbec odkládat.
Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a užívala jsem si jiskření mezi nimi, až jsem si někdy říkala, jak je možné, že to nevidí... Za mě to byla moc dobře napsaná hate to love linka, která mě opravdu bavila a často jsem se smála interakcím mezi hlavními hrdiny, případně "jménům", kterými Asha v duchu nazývala Jakea. Byla jsem velmi ráda, že jsme se opět setkali i se známými s prvního dílu, zejména s Eden a Paulem.
Každopádně přesto, že jsem víceméně celou knihu, respektive od doby, kdy se Jake objevil na scéně, tušila, kam zřejmě celá kniha směřuje, tak mi to vůbec neubralo na zážitku a kniha mě moc bavila. Vůbec mi nevadilo, že je kniha slow-burn romantika, o to více jsem poté věřila tomu, co se mi hlavními postavami děje a dávalo mi to větší smysl, než kdyby se vše odehrálo na dvaceti stranách.
Hodně se mi také líbilo prostředí nakladatelství, jako knihomol miluju kniha filmy či seriály z tohoto prostředí a ani Profesor sympaťák nebyl výjimkou.
Tento díl se mi osobně líbil o malinko více než Pan romantik. Rozhodně se pustím i do třetího dílu, až se ho dočkáme i u nás.

Hodnocení 4*/5*

wielka
24.07.2022 5 z 5

Pekna kniha o tej pravej, osudovej laske Bavila ma, bavili ma postavy, vsetkeho tam bolo tak akurat.

knihomolkaL
23.07.2022 4 z 5

První kniha Leisy Rayven Pan Romantik se mi hrozně moc líbila. Těšila jsem se na další díl, ale moje očekávání se bohužel nenaplnilo. Sama autorka v poděkování říká, jak moc si postavy oblíbila a v tom nejspíš tak trošku bude ten problém. Snažila se tak moc, že to tak úplně - samozřejmě dle mého - nevyšlo. Děj se mi prostě zdál kapku překombinovaný. Absolutně jsem nechápala, dle nádherných popisů přátelství Ashy a Jakea v dětství, že něco tak osudového mohlo skončit.
Pokud od výše zmíněného odhlédnu, tak jsem dostala porci romantiky, porci erotiky a setkání se starými známými z prvního dílu, za což dávám hvězdu navíc.

Anna195
14.07.2022 5 z 5

S určitosťou môžem napísať, že som si tento príbeh zamilovala od samého začiatku až po koniec a vôbec som nečakala, že ma práve táto kniha, tak chytí. Toto bolo o miliónkrát lepšie ako prvý diel.

Asha a Profesor Sympaťák mi úplne sadli, ich hašterenie, doberanie a slovné prestrelky boli úžasné. Síce som vedela skôr, kto je náš Profesor Sympaťák, aj tak som celý tento príbeh užila. A hlavne sa mi páčilo, ako autorka poňala celý ich príbeh lásky.

Profesor je jedno veľké zlatíčko a myslím, že si získa nejednú čitateľku, teda mňa určite. Nehanbím sa ani priznať, že som sa zamilovala aj do jeho básní, pretože tie básne dokazovali, že sa nehanbil za svoje city a nebál sa ukázať, aký je v skutočnosti. V skutočnosti bol veľmi láskavý, milujúci a mal v sebe tak veľa lásky. Myslím si, že každá žena si zaslúži takého milujúceho muža. Aj keď on aj Asha urobili v minulosti veľa chýb, páčilo sa mi, ako sa jeden druhému otvárali a nebáli sa priznať svoje chyby.

Vždy som sa tešila, keď boli Asha a Profesor na scéne, lebo tie iskry medzi nimi a pohľady stáli za to. Tento príbeh je taká menšia slow-burn romantika, z čoho som bola len nadšená, keďže ja osobne zbožňujem, keď si môžem vychutnať postupné zbližovanie postáv, čo bol aj tento prípad.

Síce sa môže zdať, že ku koncu to bolo presladené, ale ja som to milovala, pretože, čo iné sme mohli čakať, veď toto bol Profesor, ktorý píše, tak krásne básne o milovanej žene.

Oceňujem, že sa v príbehu objavili Paul a Eden z minulého dielu. No ak sa vám zdala prvá časť slabá, tak túto budete milovať.

knihomolkajanca
11.07.2022 4 z 5

Jestli já u romantiky něco miluju, tak jsou to hate/love romantické linky. A tady, dámy a pánové, vás čeká jedna opravdu ukázková. Hlavní postavy Ash a Jake jsou skvěle propracované, včetně jejich minulosti, kterou čtenář odhaluje postupně. Právě díky tomu na mě působily opravdově, uvěřitelně a všechna ta „nenávist“ mi dávala smysl. Taky jsem toužila odhalit, co za tím stojí, a to mě pohánělo ve čtení dál. Dokonce jsem zůstala číst až do dvou do rána, a to je u mě rozhodně dobré znamení.

Musím ale přiznat, že prvních 50 stran jsem si knihou nebyla úplně jistá. Chvíli trvá, než se náš „Profesor“ dostane na scénu, a navíc byly v této části úryvky poezie, ze které jsem nesdílela stejné nadšení jako hlavní hrdinka. Ovšem jakmile se vynořil Jake… byla jsem lapena. Ten chlap je zkrátka mňamózní a chemie mezi ním a Ash byla skoro hmatatelná. Připravte se ale, že je to hodně slooow buuurn romantika. Při čtení jsem byla napnutá jak kšandy a hlavou se mi honilo „Tak cooo, už bude ta pusaaa? :D Ale ve finále to příběhu jen prospělo a vývoj vztahu dával smysl.
Velkým plusem pro mě bylo i prostředí nakladatelství. Co vám budu povídat, jako správného knihomola mě prostě bavilo pozorovat vznik knihy.

Samotný závěr je tak trochu klišé a čeká vás také jedna hodně předvídatelná scéna. Nicméně po té jízdě předtím, mi to zase tolik nevadilo.

Tenhle příběh jednoduše za přečtení stojí a já ho teď nějakou dobu budu určitě všude doporučovat.

Hodnocení: 80%

Artep071
10.07.2022 2 z 5

UF jsem v rozpacích .... prvních 100 stran mě nudilo a v podstatě jsem se nutila do čtení ... dalších 100 stran mě hlavní hrdinka převážně štvala ..tak zlá a sobecká potvora uf ... no a pak to převzala do ruk autorka tak jak jí znám a šlo to v celku svižně až na ten trapnej konec ... buď se to opravdu nepovedlo nebo mi to vůbec nesedlo...nevím ... dávám dvě hvězdy... škoda

MaláKnihomolka
04.07.2022 4 z 5

Musím říct, že tenhle díl se mi líbil o něco víc, Asha mi sedla víc než její sestra a hrozně mě bavilo jak se s Profesorem hašteřili. Navíc oceňuji i ukázky jeho tvorby, to mi kolikrát v knihách chybí, jako například článek v knize Tajemství v nás.
Romantická linka byla milá, líbila se mi, ale ten jejich vztah předtím byl jednoduše zábavnější. Nějaké to klišé v těchto příbězích už čekáte, to není novinka. Jenže konec byl i na mě, milovníka všeho romantického, jako přeslazený čaj.
Setkáte se tu znovu s Paulem, Eden, babičkou a jejím zvířecím přítelem Mobym. Poslední dva jmenováni jednoduše nezklamou, u toho jsem se musela smát.
Tahle série potěší romantické duše a naservíruje jim sladký hlavní chod, tak akorát okořeněný humorem. Teď na léto další skvělá oddechovka, kterou ráda doporučím.

zaba335
01.07.2022 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem pochopila, že kniha volně navazuje na první díl, ale poté jsem se dostala do příběhu a zhltla jej stejně rychle jako ten první. Kdybych měla srovnat, který mě více zaujal, tak musím říct, že asi ten druhý, který je více reálnější, romantičtější, dojemnější a krásnější. Postavy jsem si moc oblíbila a dostala jsem přesně to co jsem chtěla, klišé, sladký příběh s trochou pepře a nádherný konec. A úryvky z tvorby Profesora Sympaťáka atmosféru knihy jen dokreslovaly.

tefree
28.06.2022 5 z 5

Moc hezká pohádka pro dospělé. Chvíli mi trvalo se začíst, ale od okamžiku, kdy se na scéně objevil hlavní hrdina jsem knížku doslova zhltla. Užívala jsem si ty jejich neustálé hádky, poštuchování a sarkastické narážky. Konec knížky už byl lehce přeslazený, ale to k tomuto žánru zkrátka neodmyslitelně patří. Dokonce se mi tento díl líbil o špetku více než ten první.

AloneJane
24.06.2022 3 z 5

Začátek vcelku zajímavý a vtipný, Problematika hrdinky ohledně intimity ok, ale to řešení na mě až moc urychlené a uspěchané. Prostě "hop a je hotovo". Děj možná trochu moc předvídatelný, ovšem jako oddychové čtení to bylo fajn, ale srdce nijak zvlášť neplesalo.

uminaa
11.06.2022 4 z 5

Mňam, ešteže mám tak rada sladké :) Prečítala som si príjemnú oddychovku a som spokojná. Dostala som to, čo som chcela - "šťastní až naveky".

petusska01
10.06.2022 4 z 5

Och, toto bolo sladké. Musím povedať, že začiatok bol super, vtipný. Dialógy hlavných hrdinov ma ponechávali v napätí a ja som sa bavila a chcela viac. A potom zrazu - nuda. Akoby keď sa dali dokopy,tak ani chýru ani slychu po tej príťažlivosti a chémii. Už len holé fakty. Sme spolu mesiac, spíme spolu, píšeme spolu...potom zrazu zápletka, trošku slabšia ale to už som Jacoba vnímala tak ako nezaujímavé týpka a potom zrazu ten presladený koniec...všetko dobre dopadlo, teším sa, ale zaujatie som stratila niekde v polovici. Potom to už rýchlo odsýpalo. Prvý diel sa mi zdal putavejší.

Leisa Rayven
americká, 1980