Mistr meče

Léta 1531 až 1535, Francie za vlády Františka I., zvaného "Rytířský král", kdy v Evropě začínají bratrovražedné války mezi křesťany… Zvítězí meč, zbraň rytířů či rapír, zbraň kupců? Zůstane bible v latině nebo se začne tisknout i v jazyce prostých lidí? Neúprosný střet starého s novým v příběhu souboje o úřad Králova Mistra meče......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388746/mistr-mece-zZc-388746.png 4.410
Literatura světová, Komiksy, Historie
Vydáno:, Josef Vybíral

Le Maître d'armes (2015)

Počet stran:96
Jazyk vydání:český
Překlad:Jitka Musilová
Edice:ERB (Ediční Řada Bande dessinée) (3.)
Ilustrace/foto:Joël Parnotte
Autor obálky:Joël Parnotte
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-880-98-35-5

Kniha Mistr meče

davidurban1973

Super kresba, pekny příběh.

FireOfFilth

Příběh se točí okolo dvou mužů, bývalém a novém Mistru meče. Po letech jejich souboje si chce nový mistr vyřídit účty z jeho předchůdcem.
Většinu knihy putujeme zimní krajinou mezi Francií a Švýcarskem. Docela pěkně odsýpá, máme tu i poměrně dost dialogů.
Kresba je velmi pěkná, hlavně se mi líbily různé přírodní scenérie. Máme tu i dost morbidních scén, které jsou ztvárněny opravdu bravurně.
Tento komiks se mi líbil, když pominu poměrně nezáživný začátek a relativně rychlý konec.

bazyk21

hodně morbidní...

Norri

Strýček Xavier vypráví příběh o krutých pastýřích, zarputilém ovčáckém psovi, zbloudilých ovečkách a o drsném vlku samotáři, ke kterému se ovečky obrátily s prosbou o pomoc. Mistr meče je historický dobrodružný příběh, ve kterém nejde o nic menšího, než je čest, pravda a náboženská svoboda. A také tam jde o život, samozřejmě. V roce 2017 získal Mistr meče zlatou cenu v soutěži “Japan International MANGA Award”. Příběh i kresba dokážou čtenáře pohltit a na konci ho spokojeného vyplivnout. Potřísněni hrdinstvím si budete říkat, že boj za vyšší ideály má smysl a stojí za ně bojovat až do úplného konce.