Místo slepých cest

Místo slepých cest

Prostředí tohoto románu z roku 1984 je pro mnohé příznivce tvorby W.S.Burroughse překvapující. Román je mimo jiné westernem plným přestřelek. Je také příručkou pro zenové pistolníky. Anebo, chcete-li, je putováním časem, které je zaplněné klasickými Burroughsovskými úvahami včetně útoků na církev či skutečnými postavami jako Billy Kid anebo Bat Masterson. Je návodem, kam nejlépe mířit a proč přitom nespěchat. Je kovbojkou, jak ji vidí William S. Burroughs....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26946/misto-slepych-cest-26946.jpg 3.812

The Place of Dead Roads

Vydáno:, Volvox Globator

FilMo
07.10.2017

Prvá kniha od Burroughsa, ktorá sa mi dostala do ruky, bola Feťák, ktorá bola fakt dobrá. Toto mi však pripadalo ako drísty spomínaného feťáka, ktorý knihu napísal v opare ťažkých drog. Mám rád bizarné knihy, ale toto fakt nedávalo ani najmenší zmysel. Príbeh nikde, postavy nelogické, vety úplne náhodné... Nestálo to ani za tých necelých 5 libier, ktoré som za to dal v antiku... Ktovie, čo prinesie ďalší Burroughs

Delicius
31.03.2017

Co to vlastně bylo? Začátek geniální, filmové scény Kida sedícím na toaletě střílejícím do plechovek a honícím ocas.
Postupně o kus víc matoucí, ách jo, kdyby Burroughs tak moc neexperimentoval s formou byl by to pro mě mnohem lepší román. Takhle nedočteno, posledních třicet stran před koncem opuštěno, a už se asi nikdy k němu nevrátím.
Myšlenka na nové bytosti evolučně vyspělejší, schopné cestovat skrze vesmírný prostor, nádhera.
Připomínaly mi bytosti z hvězd, z Lovecrafta- Šepot ve tmě.
Sakra vynikající pasáže, myšlenky které si budu pamatovat, ale občas tak moc zmatené, podivné....