Místa, kde jsem plakala

Místa, kde jsem plakala https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462793/bmid_mista-kde-jsem-plakala-pkz-462793.jpeg 4 125 36

Amelie se do Reese zamilovala až po uši. A myslela si, že on ji taky miluje. Ale teď jí začíná docházet, že opravdová láska by takhle bolet neměla. A tak jde po stopách jejich příběhu, navštěvuje všechna místa, kde kvůli němu plakala. Protože když přijde na kloub tomu, co bylo v jejich vztahu špatně, možná konečně zjistí, jak se z něj vzpamatovat? Další z pronikavých románů britské populární spisovatelky Holly Bourne, která nejen rozumí lidské duši, ale zdá se, že ji umí svými příběhy i léčit.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

The Places I've Cried in Public , 2019

hlentilka
19.09.2021 3 z 5

Hlavní hrdinka mi svým pláčem občas připomínala mne samotnou. Na druhou stranu to neustálé "brečení" popisované přes celou šíři knihy mi nebylo sympatické. Oceňuji psychologický náhled na danou věc, rozebírání problémů, které souvisí s láskou.

Nedomova.em
14.09.2021 5 z 5

Pravé knihu dočítám a běhá mi mráz po zádech. Krasny, ale smutný příběh. I já jsem si díky knize uvědomila, že se už kvůli žádnému klukovi nikdy nebudu měnit, jen abych se mi zavděčila a mel me víc rad, protože nakonec, když ztrácíme sami sebe, ztrácíme i naše osobní kouzlo a důvod, proč se do nás ten člověk vlastně zamiloval..

hlavajda93
25.08.2021 5 z 5

Pěkný, ale smutný příběh o Amelii, která musela téměř o vše přijít než jí došlo, jak byla zaslepená. Naštěstí se dokázala vymanit. Knížka se četla sama a byla zajímavě vyprávěná.

_Bára_
14.08.2021 3 z 5

Jednalo se o mou první knížku od autorky a myslím si, že nebude poslední. Děj je psanej velice čtivě a knížku zvládnete za dva dny přečíst. Hrozně mě bavily kapitoly ze současnosti, a přišlo mi fajn připojení pár okamžiků ze sezení u psycholožky. Jediný co mi vážně vadilo bylo až moc přehnané chování Amelie. Chápu, že se autorka snažila to popsat, co nejlíp. Ovšem na mě už toho bylo moc a ke konci už mi její chování v minulosti přímo vadilo. Dále si myslím, že tohle je knížka pro každou dospívající holku, poukazuje to, že ne všechno je láska a že bychom si měli dávat pozor.

,,Občas když se k nám někdo nechová hezky a podrývá samou podstatu toho, kdo jsme, způsobí nám to trauma. To, že chceme být milováni, je přirozené - je to ta nejpřirozenější věc na světě. Takže když někoho milujeme a on nám ublíží, našemu mozku se to nelíbí. Náš mozek nemá rád trauma, nemá rád, když se necítí bezpečně, a tak si občas vytvoří nezdravé zkratky, kterými to trauma obejde a lstí nás přiměje si myslet, že je všechno v pořádku." Joana

BetyN.
07.08.2021 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední. Kniha mě mile překvapila. Jedná se o jeden z nejsilnějších příběhů, který jsem kdy přečetla. Ještě měsíc po dočtení o ní musím přemýšlet a jsem přesvědčená, že ještě chvíli v mé hlavě zůstane. Na začátku se kniha sice tváří jako romantická oddechovka, ale postupně se přeměnila v zajímavé psychologické drama. Stále mě to pohánělo otáčet stránky a číst dál. Myslím, že v tomto příběhu se najde každá žena. Rozhodně bych knihu doporučila všem, nejen teen čtenářům.

spencer
07.08.2021 4 z 5

I když se to na první pohled nezdá, kniha v sobě skrývá mnohé.
Jedná se o YA, která jde do hloubky. Nečekejte tedy nic sladkého či oddechového. Autorka vás vezme na horskou dráhu emocí. Vypráví nám totiž příběh o dívce, se kterou se nedávno rozešel její kluk a ona se z toho nemůže vzpamatovat. Navštěvuje místa, kde kvůli němu brečela a pomocí vzpomínek a psycholožky si začne uvědomovat, že jejich vztah nebyl vůbec v pořádku. Holly Bourne se dotýká témat jako je emoční týrání, závislost a ukazuje, jak důležité je se někomu svěřit.
4,5/5* doporučuji.

voody99
13.07.2021 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.
Přiznávám že jsem čekala něco úplně jiného, ale jsem mile překvapena jaká to byla skvělá, čtivá kniha s velmi silným příběhem.
Tohle není kniha o lásce

Nikychlupova
10.07.2021 5 z 5

Super, krásný. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Něco stejného jsem sama zažila. Jeden z příběhů, který se mi zapíše do paměti. Mohu jen doporučit. Dávám pět hvězdiček.

aydam
20.06.2021 5 z 5

Silný příběh o mladé slečně, jež je lapena do pasti a postupně přichází o sebe samu.

Betty96
03.06.2021 5 z 5

Příběh, který mě vyloženě chytil za srdce. Jedná se o složité téma, ale autorka si dokázala výborně poradit. Amelie vypráví o bolestném vztahu s přítelem, ze kterého se dostává neobvyklý způsobem. Kniha je v podstatě poselství pro ženy. Nikdy! se sebou nenechte ve vztahu manipulovat.

Lenoulinka
21.05.2021

Po hodně dlouhý době kniha, která mě vůbec nechytla. Na mě tahle romantika asi není.

Peace
09.05.2021 5 z 5

"Všichni máme jizvy a šrámy, které si neustále nosíme s sebou. Každou noc se choulíme v posteli s duchy bolestných vzpomínek - necháme je, aby se nám proháněli hlavou, nedokážeme se upokojit a vzpamatovat, protože nedokážeme pochopit tu strašnou věc, co se nám stala, pochopit, proč nám připadá tak nemožné se s ní vyrovnat. Bolest nemůžeš zahnat silou vůle, odejde, až když je na to správná chvíle. Bolest je jako otravný host na večírku, většinou si dává hodně, hodně načas. A ty mezitím nemůžeš dělat nic, jen ji s sebou nosit, dokud nenastane chvíle ji vypustit do světa. Ale pochopit svoji bolest - vědět, proč ji cítíš, proč se jí nemůžeš zbavit - aspoň trochu pomáhá to břímě nést."

Tak tohle byla hodně silná kniha... Ani nenacházím slova, jak moc mě dostala.
Je pro každého, kdo měl někdy rozdupané srdce na milion kousků. A je úplně jedno, že nejste cílovka, stejně jako já, protože zlomené srdce není limitováno věkem.
Přečtěte si ji, stojí rozhodně za to!

Barča 008
24.03.2021 5 z 5

Knihy od Holly Bourne by se měly stát povinnou četbou pro všechny holky! Dokáže psát o tak těžkých tématech, která jsou jinak skoro tabu, a přitom by měla být vykřičena do světa!

pavla.ba
14.03.2021 5 z 5

No co na to napsat. První kniha od této autorky, první kniha s takovým tématem, po dlouhé době první knihy, u které jsem nechtěla, aby skončila. Nejsem už úplně cílová skupina, ale každá holka, co miluje, ať jí je 15 nebo 35 se v té knize najde. V současné době jsem si prošla jedním nepěkným zamilovaným příběhem, a proto když jsem četla anotaci a první větu v knize, věděla jsem, že to potřebuju a měla jsem pravdu. Je to tak hezké, upřímné, bolestivé, ale zároveň je v knize velké poslání a ta naděje, že se dá zvládnout vše, že jsme odvážné každý den.

Takže najednou se z románku pro dívky vyklubal krásný příběh, který ve mně zanechal hrozně moc, nad některými úryvky jsem seděla a četla si je znovu a znovu a skutečně se zamyslela, jak se dá jedna situace vyložit dvěma různými pohledy, té šťastné zamilované, co přehlíží svůj instinkt a varovné signály a té, která si najednou uvědomí, že hele ale tohle nechci, tohle bylo špatně, přesto té holce můžete říkat cokoliv, dokud sama k tomu prozření nedojde a možná tohle je jedna z knih, která by někomu mohla hodně pomoct!

Myslím, že se ke knížce ještě vrátím, není to totiž vůbec příběh pro dívky, je to opravdu pro každou ženu, která kdy otevřela své srdce a milovala, kohokoliv, jakkoliv, kdykoliv!

Lenny.Wolf
28.02.2021 5 z 5

Mám pocit, že tohle byla nejbolestivější kniha, kterou jsem kdy četla. Chvílema jsem si připadala, že je to kniha o mých vlastních zkušenostech pár let zpět a při čtení se mi vrátily všechny ty pocity, o kterých hlavní hrdinka Amélie mluví. Jsem ráda, že je tohle vše už za mnou a že v YA scéně vychází i takové tituly. Třeba si nejedna holka ušetří potoky slz...

OsolenéKnihy
24.02.2021 5 z 5

Hlavní hrdinka se potýká s tím, že brečí. Brečí kvůli klukovi, který s ní manipuloval, brečí kvůli tomu, že svaluje vinu na sebe. Holly Bourne ale neničí jen své postavy, v průběhu knihy na vás dokáže zapůsobit tak, že čím víc se Amelie se svým traumatem vyrovnává, tím víc je čtenář dojatý. A role se vymění. Posledních 100 stran jsem přečetla za hodinu a to je šílené, nejsem rychločtenář a jsem v šoku. Z toho, jak autorka dokázala vtisknout tak věrohodný obrázek vztahu do knihy pro mladistvé. Z toho, jak popisuje první terapii a vůbec terapii, čímž dává jasně najevo, že je pro každého a nikdo vás během ní nebude odsuzovat, že můžete přijít s čímkoliv. Také je to cesta fakt velkého sebeuvědomění, je to pecka, je to boží, a v rozporu s poslední větou knihy brečím já. Tohle miluju.

Knihu mi poskytlo v rámci spolupráce nakladatelství Booklab.

pro ženy anglické romány

Holly Bourne
britská, 1986
2020  78%Jsme všichni sněhové vločky?
2021  84%Místa, kde jsem plakala
2019  72%A jak se vám líbím teď?
2017  84%Už jsem normální?!?
2020  76%To se může stát jen ve filmu

Kniha Místa, kde jsem plakala je v