Misery

Misery https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411129/bmid_misery-CVW-411129.jpg 5 3035 3035

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou najde Paula po těžké havárii jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného „léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky jejím šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jaké si neuměl představit ani v těch nejděsivějších představách.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Misery , 1987

Dawe4
06.08.2013 5 z 5

Misery byla mou absolutně první knihou od Stephena Kinga a musím říci, že i když jsem věděl jaký je to pán spisovatel, kniha mě dostala a uzemnila.

Je až neuvěřitelné co King dokázal převážně z jednoho pokoje a dvou postav vymačkat. Charaktery a psychologie hlavních aktérů je zvládnuta bravurně. Atmosféra je vynikající a v Misery se najdou i momenty, které rozhodně dokáží vyvolat mráz a husí kůži. Z listů knihy je cítit strach a marnost hlavní postavy. Osobně jsem celý příběh s Paulem prožíval a nesmírně ho litoval. Co také svědčí o dokonalosti románu? Posledních 80 stránek jsem přečetl jediným dechem a děj z hlavy jen tak nevyprchal.

Zkrátka a dobře dílo - Misery je takřka bezchybné a naprosto zaslouženě dostane plné hodnocení.
Lepší knihu od tohoto světového borce jsem si pro začátek ani vybrat nemohl.

Vřele všem doporučuji a prosím už nerušit. Jdu se pustit do dalšího veledíla našeho mistra.

Caithlyn
01.08.2013 5 z 5

Taková ta knížka, kterou člověk nemůže odložit, protože musí vědět, co se stane dál :)

Valentine
24.07.2013 5 z 5

Podle mě velice povedená Kingovka, kterou jen málokterá kniha překoná svým dokonalým koncem. Nikdy jsem se tolik nebála o hlavní postavu po dočtení!

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

Moja prvá Kingovka. Také podkožulezenie som dovtedy nezažil, uvedomil som si ze prikyvujem hlavou pri jednaní (už neviemakych) postav priamo pri čitani. Dostal som svojho autora, a on dostal mňa - forever.

Mikejla1308
11.07.2013

Horory nejsou mým šálkem čaje. Tuto knížku jsem však musela zkusit. A taky že jsem začla číst a už nemohla přestat. Vyvolávala ve mě pocity strachu a napětí. Nemohla jsem se odtrhnout. Stephen King je vážně třída!

gan112
10.07.2013 2 z 5

Horor nemusím a to ani Lovecrafta takže moj názor ani neberte v úvahu (a hlavne hodnotenie). Nenudil som sa ani nebavil. Zaujmavé je ako až na samom konci knihy autor podotkne tu filozofiu a vieme teda o čom to nakoniec bolo. To sa mi páčilo že s tým kvazi neotravoval dej, a trochu nam ponukol nahliadnuť do spisovatelského remesla. A nakoniec mal aj pravdu ked Paul tvrdil že koniec nikdy nedopadne tak ako si ho autor na začiatku predsavzal. PS: v slovenčine strašný preklad.

Věro
04.07.2013 4 z 5

Výborně napsaná a přeložená knížka, ale na mě je v příběhu moc krutosti a krve.

Makoves
03.07.2013 5 z 5

Kdykoliv jsem večer knihu odložil, těšil jsem se až ji druhý den zase otevřu. King píše skvěle.

Katuska001
27.06.2013 1 z 5

Moje první a poslední kniha od Kinga. Toto není můj šálek kávy...

Thanyss
18.06.2013 4 z 5

A já si vás teď taky trochu přihobluju... Když tohle Anne řekla, tak mě vážně přeběhl mráz po zádech a silně mě začala brnět noha v kotníku... I povolání spisovatele může být sakra nebezpečná profese. Fanatici se najdou všude...

vikaa
27.05.2013 3 z 5

No já nevím.Čekala jsem větší zážitek. Před pár lety jsem četla anglickou zjednodušenou verzi a to jsem příběh úplně hltala.Řekla jsem si, že si jednou přečtu nezkrácenou knihu v češtině a pořád se mi do toho motaly obrázky z filmu i když jsem ho viděla už hodně dávno. Asi jak už člověk ten příběh zná, tak to není tak úplně ono. Ale jinak dost dobrá knížka... Dala bych 3,5 kdyby to šlo. Tři za teď a čtyři hvězdy za tu zkrácenou verzi.

kadgam
21.05.2013

Pre mňa to bol najhororovejší thriller, aký som kedy čítala. Nikdy viac som nevzala do ruky knihu tohto autora.

shortik
15.05.2013 4 z 5

Knihu určitě nebudu řadit na svém žebříčku kingovek mezi top, na mě obsahovala až moc nudných pasáží. Závěr byl ovšem výborný a obdivuju psychologické propracování románu.

Kájula
23.04.2013 5 z 5

Má druhá kniha, kterou jsem od autora četla. No co dodat?... Byla naprosto dokonalá. Miluju horory a thillery a tato kniha mě naprosto uchvátila. Prožívala jsem s Paulem každou jeho bolest i utrpení. Každý psychický záchvěv mě hluboce zasáhl. Myslím, že se tato kniha autorovi víc než povedla. Kniha je sice chvílemi velmi morbidní, ale i přesto to není jen krev a masakr. Kniha má hloubku a sama jsem se Annie bála, když vybouchla vzteky. No prostě úžasný horor, díky němu se stal King mým nejoblíbenějším autorem a když hledám kvalitní horor sáhnu vždy po jeho knihách. Pokud má někdo stejně v lásce horory jako já, jedině doporučuji.

exitus
18.04.2013 5 z 5

Moc se mi líbila, obdivuji, jak King dokázal vystavět příběh vlastně jen na dvou postavách. Jedna z mých nej od mistra hororu (i když tohle horor není)

makulka22
08.04.2013 5 z 5

Misery jsem četla ve slovenčině a musím říct, že nelituji. Ačkoli jsem rozuměla všemu, "cizí" jazyk mi podkresloval atmosféru psychopatické Annie dokonale. Misery patří ke knihám, které zhltnete doslova za noc a celý následující týden nespíte, neboť přemýšlíte, jak dokázal King vykreslit skvělou atmosféru a až fotografické popisy všech hrůz v knize se odehrávajících.

Tinna14
02.04.2013 5 z 5

Táto kniha sa zaradila k tým knihám na ktoré sa mi tak skoro nepodarí zabudnúť . Dokonalé vykreslenie faninky (psychopatky) číslo 1

zutheska
21.03.2013 5 z 5

Musím říct, že jsem si donedávna myslela, že Stephenovy knížky nebudou můj šálek čaje, ale opak je pravdou. Četla jsem ji v angličtině a byla jsem nadšená. Neuvěřitelný spád děje..navíc jsem se cítila, jako bych seděla vedle Paula na posteli. Úplně mě pohltila.

avel
14.03.2013 5 z 5

Podle mého názoru- nejlepší Kingova kniha.
Je perfektní. Zde se projevila bravurní schopnost popsat psychický vývoj hrdiny. Z běžného příběhu se stává boj s modlou :)

Reiben
05.03.2013 5 z 5

Moje první kniha od Stephena Kinga. Hned od prvních stránek mě příběh naprosto vtáhl a nepustil dokud jsem nedošel až na poslední stranu. Po celou dobu mě autor držel v permanentním napětí a všechen strach jako kdybych prožíval s hlavním hrdinou. Tomu zajisté přispělo i to, jak si pan King vyhrál s psychologií postav. Z Annie jde opravdu husí kůže a není snad postava, která by jí v tomto ohledu překonala.
Celkově jedno z nejlepších děl od "Krále".