Misery

Misery https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411129/bmid_misery-CVW-411129.jpg 5 3035 442

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou najde Paula po těžké havárii jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného „léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky jejím šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jaké si neuměl představit ani v těch nejděsivějších představách.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Misery , 1987

wildprincess
22.10.2015 5 z 5

Moje oblíbené Kingovo dílo. Knížka pecka, film o hodně slabší. Doporučuji přečíst :)

Jarda Burgan
29.09.2015 4 z 5

Byly chvíle, kdy jsem si říkal, že dám max 3 hvězdičky. Poté byly chvíle, kdy jsem si říkal, že dám min 5 hvězdiček. Nakonec tedy 4 a 70%.

Mikino00
11.09.2015 4 z 5

Chvíli trvalo než jsem se do děje dostal a vytvořil si pouto a sympatie k postavám, ale i tak se jedná o napínavou hru o přežití na minimalistickém prostoru, kterou King bravurně stupňuje až do finále.

Lenourt
04.09.2015 5 z 5

Psychologicky geniálně temné, šílené, druhá polovina extrémně napínavá!
Doplněno občasným sarkasmem, nezbývá než dát plný počet.
Ale pozor, jen pro silné povahy!

Dáma s hrnstjm
02.09.2015 5 z 5

Mrazivý a neskutečně poutavý příběh. Od druhé poloviny knihy jsem byla v trvalém napětí, co ještě přijde, co ještě Annie napadne... a hnalo mě to ke čtení kdykoliv, kdekoliv - hlavně, abych už věděla, jak to dopadne. Přiznám se, že jsem na konci čekala nějakou parádní nechutnost, ve které by hrálo hlavní roli prase pojmenované Misery, ale dopadlo to celkem překvapivě i bez prasete. No, bylo to opravdu skvělé.

romankrasa
30.08.2015 5 z 5

Jedna z prvních Kingovek, které jsem četl a také jedna z prvních, kterou jsem si koupil, abych ji měl doma a mohl si ji tak kdykoli znovu přečíst. King ve vrcholné formě

Smiragl
30.08.2015 4 z 5

na tuto oblíbenou Kingovku jsem si sice chvilku počkala, zato jsem si ji ale naplno užila. Jediné, co mi moc nesedělo, byl překlad, chvílemi mi to rvalo oči. Proto jedna hvězda dolů, i když za to chudák King nemůže.

tisha8409
07.08.2015

Kterak se ze spisovatele a borce stala na lůžko upoutaná sekaná...aneb o magorovi-fanynce a tom, že rozhodovat o osudech svých hrdinek není vždy nej nápad.
Hm to,co mu dělala nebo jak zmasakrovala policajta - mladíčka bylo až moc příliš přehnaný.... takže nevím za co bych dala byť jen jednu hvězdu.... opravdu ne, proto nehodnoceno.

CatherinManson
03.08.2015 5 z 5

Když jsem Misery viděla v seznamu povinné četby, prostě jsem si ji musela přečíst. A rozhodně jsem toho nelitovala. Zatím je to moje nejoblíbenější Kingovka. Ptáte se proč? Žádní strašidla, nic nadpřirozeného, jen obyčejní lidé a příběh, který se může doopravdy stát. Velmi poutavé a děsivé. Když si uvědomíte, jak moc je Annie šílená, myslíte si, že vás u ní už nic překvapit nemůže. Ale opak je pravdou. Pokaždé vás něčím překvapí. A nejsou to zrovna pozitivní věci. Můžu jmenovat třeba sekeru nebo sekačku na trávu.

Maarty
04.05.2015 5 z 5

Zatím můj nejoblíbenější King.

Terva
28.04.2015 5 z 5

Stephen King dokáže z temných lidských myšlenek utvořit tak strhující příběh, až mu prostě věříte. Žádní bubáci ve skříni, žadní mimozemšťané, žadný vzteklý zvířata, jen lidská bytost a to dost nasraná - říkejme jí třeba Annie. Místa a postavy v této kníze jsou zcela fiktivní (Stephen King)

dominik123
18.04.2015 5 z 5

Byť spisovateľom je náročná vec a niekedy, môže byť takmer až smrteľne nebezpečná ako mi názorne predviedla, táto kniha. Celí čas ste pri jej čítaní napätý a v niektorých situáciách, dokonca vystrašení, čoho je psychicky chorí človek, schopný. Pri spätnom rozbore knihy, vlastne ani nenachádzam negatíva čo sa mi málo kedy stáva. Zatiaľ je to moja druhá, najobľúbenejšia, kniha od tohto autora. Musím pochváliť autora za skvelé vykreslenie psychiky postáv a aj za napätie, ktoré vás pri jej čítaní, úplne pohltí. Malo ktorý autor, vie z takého jednoduchého deja v ktorom, vlastne vystupujú dlhý čas, len dve postavy, vytvoriť takú napínavú drámu. Stephen King ma opäť nesklamal a dokázal že vie napísať kvalitnú knihu aj bez nadprirodzených prvkov.

Norea
10.04.2015 4 z 5

Nemôžem povedať, že som videla film, len som zahliadla jednu scénu a to akurát tú, kde Annie kladivom rozbila nášmu spisovateľovi koleno. Preto som sa rozhodla (okrem iného som už mala prečítané dve knihy od neho, vďaka ktorým som si ho obľúbila) to prečítať. Kniha tak ako aj tie dve, sa mi dobre čítali, vtiahli ma do deja a dozaista mi vždy stali chlpky na celom tele. Táto kniha čo som od Kinga zatiaľ čítala bola najhnusnejšia a najhrôzostrašnejšia. Udivovala, prekvapovala a zhnusila ma každú chvíľu. Dokonca ako sa tam Annie hrá s potkanom mi ráno došlo dokonca zle od žalúdka. Kto začína s dielami od tohto vynikajúceho spisovateľ alebo kto už s ním preskákal hoc čo, určite po prečítaní knihy uznáte, že ste radi, že nie ste spisovateľ a neáte takýchto fanyniek kopu :)

Lenka.Vílka
01.04.2015 4 z 5

Je to par let, co jsem knihu cetla a nedocetla. King me konecne zacina bavit a ja si to uzivam. Druhe sance mam rada :-)

KikkusQa
11.03.2015 5 z 5

Když jsem si při čtení uvědomila, jak moc je Annie šílená, doufala jsem, že to bude mít aspoň pro Paula dobrý konec. Stejně jako Paul jsem doufala, že Annie umřela.
Je to kniha plná děsu, hrůzy a šílenství. Hned na začátku mě upoutala dějěm. Kýbl byl ještě snesitelný, roubík byl o trochu slabší, sekera byla naprosto děsivá a živě představitelná a elektrický nůž, už nebyl pro jistotu plně popsán. U poslední stovky stránek už jsem ji nemohl odložit, protože jsem musela nutně vědět, Jak je to dál?.
Velice doporučuji, je to velice poutavé a děsivé čtení.

Fastard
06.03.2015 5 z 5

Od Kinga mám načteno fakt hodně, tahle knížka mě dlouho míjela, ale o to větší pak bylo překvapení. Řadím mezi jeho nejpovedenější počiny!! Tohle vám zaručeně pocuchá nervy.

Hříbek
23.02.2015

A potom, že být spisovatelem je lehké! Není nad to potkat šíleného fanouška, který doslova miluje "naše" hrdiny a nechce se s nimi rozloučit. To i pak literární postavy vstávají z hrobu...

Titi
19.02.2015 4 z 5

Několikrát jse viděla film a musím říct, že filmová Annie je oproti té knižní celkem milá paní.

Petruse21
11.02.2015 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Kinga, klobouk dolů, že celou knihu dokázal postavit na dvou postavách.

E.Hyde
03.02.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, která se mi dostala do rukou (a zároveň první kniha od Kinga). Zprvu člověk čte, a řiká si Cože? Pak čte dál.. Cože?! Říkáte si, že horší už to snad být nemůže... ale.. COŽE?!!!

Annie Wilkesová je stvárnění šílenosti a krutosti, ale nejedná se o nějaká bezduchá jatka. Ne, jde o propracovanou psychojízdu plnou napětí, zvratů a chvil, při kterých si propotíte gaťky. Tahle kniha vás natolik vtáhne do děje, že vše prožíváte jako na vlastní kůži - což je dost hrůzunahánějící.

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Kdo se bojí rád, ať si zajde na oběd k paní Wilkesové.