Mise Saturn

Mise Saturn https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337728/bmid_mise-saturn-cjF-337728.jpg 4 334 104

Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina. Píše se rok 2066. Zaměstnanec Caltechu si při pozorování jen tak mimochodem všimne anomálie – něco se blíží k Saturnu a zpomaluje. Vesmírné objekty nebrzdí – to dělají jen kosmické lodě. Závěr jednání vlády je jasný: ten, kdo dokázal postavit tuhle loď, je v technologiích nejméně sto let napřed, a kdo se této lodi zmocní a dokáže ji dostat na Zemi, bude mít tak velkou výhodu, že mu žádný jiný národ nebude moci konkurovat. Číňané souhlasí... Začíná nejdůležitější cesta v historii výzkumu vesmíru. Dobrodružství o odvaze, zradě, vynalézavosti, tajemství a udivujících objevech, protože členové narychlo složené mezinárodní posádky zjišťují, že jejich sílu a rozum otestují nejen nepřátelé ze Země...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Omega

Saturn Run , 2015

milan1315
17.04.2018 4 z 5

Velice čtivé sci-fi, člověk se skoro neodtrhne. Velmi povedené a skvěle charakterizované postavy. O to větší škoda toporného a místy chybného překladu a nedostatečné jazykové korektury. No a hlavně: každý, kdo chápe alespoň zhruba pojem fyzika, musí nutně vypnout mozkové závity, protože tam je z fyzikálního hlediska jeden totální nesmysl za druhým.
No ale pokud k tomu přistoupíte s tolerancí ignorace vědomostí ZŠ, je to opravdu strhující čtení.

Gustik5
16.04.2018 4 z 5

Pro mě velké překvapení. Nejen že se opravdu jedná o Sci-fi ze staré školy (čekejte tedy poměrně slušnou nálož technických a (někdy, byť zřídka) pseudovědeckých termínů), ale ono ani nezabředává do přílišné popisnosti. Ba naopak se Mise Saturn čte s neskutečnou lehkostí. Je to povedená záležitost s realistickou zápletkou, jež skvěle využívá zaběhnutá žánrová klišé, a zároveň nabízí i celkem originální rozuzlení ohledně mimozemšťanů (nechci spoilovat, ale moc se mi ta myšlenka líbila). Není to dokonalé, ale jakožto oddychové čtení se jedná o výbornou knihu s opravdu živými postavami, které si oblíbíte. Je to jeden z případů, kdy pochvalné citace na přebalu nelžou. :)

Jo, a dost mě potěšil doslov, ve kterém autoři zasazují celou knihu do širšího kontextu. Díky tomu, že se to vše odehrává v poměrně blízké budoucnosti, se snažili držet při zemi a naservírovat nám tak co možná nejrealističtější příběh. Takový, který je i v rámci vědeckých možností velmi propracovaný, za což klobouk dolů. Málokterý autor si dá takovou práci, aby jeho vědecko-fantastické dílo opravdu zasluhovalo tu vědeckou část, a ne jen tu fantastickou. Nejde o science fantasy, ale opravdu o science fiction, což je už skoro vzácnost. :)

Taky byl fajn celkem střízlivý náhled na obě supervelmoci, tedy že obě strany jsou schopné všeho, aby si zajistily technologický pokrok...

Vůbec bych se nezlobil, kdyby si autoři detektivek častěji takhle "odskočili" ke Sci-fi. Zjevně mají cit pro detail a jde jim to. :)

biki
15.04.2018 5 z 5

Špičková sci-fi klasického ražení od autora, od něhož bych to vůbec nečekala. Pravda, je tam opravdu hodně technických záležitostí - od konstrukce kosmické lodi, přes problematiku pohonu, pohybu v meziplanetárním prostoru či řešení krizových situací. Ovšem vlastní děj nijak nezaostává, takže milovníci akce si rozhodně také přijdou na své. Vše je podáno nesmírně čtivě a zábavně, okořeněno specifickým Sandfordovým humorem.
Jo, a opravdu doporučuji přečíst si také doslov.

ozzy79
02.04.2018 4 z 5

Zhltnul jsem to jako malinu za dva dny, takova parada to byla! Komu se libil Martan, bude milovat i tohle. Narozdil od Martana je tohle vic scifi, vse se toci kolem zavodu za mimozemskym artefaktem, nicmene to vlastne neni to hlavni, oc tu bezi. Jde hlavne o soupereni USA a Ciny. Vse je psano uveritelnou fyzikou. Neni to sice a tak detailni jako Martan, ale o to je to akcnejsi. Trosku mi vadila obcasna klise, ale celkove jsem hodne spokojeny.