Mise Saturn

Mise Saturn https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337728/bmid_mise-saturn-cjF-337728.jpg 4 334 104

Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina. Píše se rok 2066. Zaměstnanec Caltechu si při pozorování jen tak mimochodem všimne anomálie – něco se blíží k Saturnu a zpomaluje. Vesmírné objekty nebrzdí – to dělají jen kosmické lodě. Závěr jednání vlády je jasný: ten, kdo dokázal postavit tuhle loď, je v technologiích nejméně sto let napřed, a kdo se této lodi zmocní a dokáže ji dostat na Zemi, bude mít tak velkou výhodu, že mu žádný jiný národ nebude moci konkurovat. Číňané souhlasí... Začíná nejdůležitější cesta v historii výzkumu vesmíru. Dobrodružství o odvaze, zradě, vynalézavosti, tajemství a udivujících objevech, protože členové narychlo složené mezinárodní posádky zjišťují, že jejich sílu a rozum otestují nejen nepřátelé ze Země...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Omega

Saturn Run , 2015

danielrusnok
28.07.2018 5 z 5

Moc technické, jinak ok

karel9045
27.07.2018 4 z 5

Sláva! Už jsem si myslel že SCI-FI je mrtvá, pohřbená pod tuny fantasy, ale ona přežila. Tedy snad. Příznaků je víc: Po Marťanovi Andy Weira přichází jeho další kniha Artemis. Liou Cch´- sin sklízí zasloužený úspěch se svojí trilogií Problém tří těles, Temný les a Vzpomínka na Zemi (v češtině by měla vyjít v srpnu 18) a teď Mise Saturn Johna Sanforda. Zdá se, že po odchodu velikánů jako byli Arthur C. Clarke, Michael Crichton, Arkadij a Boris Strugačtí nebo geniální Stanislaw Lem a další, je zde nová generace přebírající štafetu.
Mise Saturn může zpočátku připomínat Setkání s Rámou Arhura C. Clarka, ale to jen východiskem příběhu, kdy do sluneční soustavy přiletí umělé těleso cizího původu. Autoři se kromě přípravy a průběhu vědecké expedice k vesmírnému návštěvníkovi zabývají také dopadem této skutečnosti na americkou a světovou politiku (soupeření světových mocností).
Někdo si zde v komentářích stěžoval na zbytečné technické detaily (myslím že se týkaly řešení tepelných výměníků na lodi Nixon), ale to je přesně to, čím poměřuji kvalitu sci-fi. Ta by měla přinášet predikce budoucích technologií a technických řešení, což samozřejmě předpokládá, že autor je s danou problematikou obeznámen. Nestane se pak, že by nám předkládal (jako většina fantasy románů) tzv. šuntovou mechaniku (termín který autoři přisuzují Gregory Benfordovi), tedy nevědecké smyšlenky, které příběh pomohou vyřešit . Čtyři a půl hvězdy.

Martin-cze
26.07.2018 3 z 5

Na začátku jsem se do knihy začetl, průběh hltal, konec mne zklamal...

jan6775
25.07.2018 4 z 5

moje první Sci-fi mě příjemně překvapila a na dovolené odreagovala co víc si přát.

petr1040
10.07.2018

Na jednu stranu kniha plná zajímavých nápadů, na druhou stranu spousta nevyužitého potenciálu a nudy. Spíše nežli SCI-FI je to o politice a zamyšlení se nad podstatou sdílení informací mezi národy a intrikami. Není špatná, ale asi jsem čekal trošku více "technického" SCI-FI.

RaDaR26
09.07.2018 4 z 5

Zajímavá a originální kniha. Přesto váhám, zda ji ohodnotit třemi, nebo čtyřmi hvězdičkami. Nemůžu říct, že jsem si četbu všech téměř 700 stránek fakt užil. V knize se střídají lepší pasáže s horšími. Místy se kniha vleče příliš pomalu. Nicméně nakonec dávám čtyři hvězdičky, protože závěr byl parádní! Obzvláště politické intrikaření a vše na Saturnu i po Saturnu.

petr9807
07.07.2018 4 z 5

Technicky i příběhově zajímavá kniha se zajímavými postavami. Občas mi ale dílo přišlo na úkor uvěřitelnosti děje zbytečně zkratkovité.

žvejka
07.07.2018 5 z 5

No tak to byla pecka. Perfektní zápletka, napětí, špetička vztahů, moře vědy, a ještě více politických intrik... ne všem odborným výrazům jsem rozuměla, ale i přesto musím říct, že se to čte samo... naprosto dokonalá sci-fi záležitost...

Jerry.69
07.07.2018 5 z 5

Perfektně, poutavě, zajímavě napsané sci-fi.
Přesná směs humoru, drzosti a vykreslení hlavních postav z Mise Saturn dělá knihu, která se čte "jedním dechem".

sweettest
25.06.2018 3 z 5

Dlouho jsem si na knihu vytvářela názor....ale nakonec si ji ve své knihovně nenechám. Hlavní postavy mi byly nesympatické, děj se vlekl a šíleně mě vytáčelo to americké intrikareni, politikaření a soupeření.

VesmirnaOndatra
16.06.2018 2 z 5

Mohol to byť sympatický mix Vesmírnej Odyssey a Dejín Peloponézskej vojny, nebyť toho, že to pôsobí ako taký ten film, kde hrá Baldwin, čo nie je Alec, černoch, čo nie je Morgan Freeman a sexi zrzka, ktorá nie je sexi a okrem toho je to odfarbená bruneta.

Knihu by som označila skôr za tech-fi ako sci-fi, takže žiadni poriadni mimozemšťania, zato sa to hemží nechutnosťami ako tepelné výmenníky a technické nákresy, ale až ste ten typ, ktorému sa rozbúcha srdce hneď ako začuje výtoková rýchlosť splodín a delta vé, prirátajte si hviezdičku navyše.

PS: Možno to ani nie je tak zle napísané, ako je to zle preložené

hippiesak
08.06.2018 5 z 5

Naposledy jsem byl knihou tak připoutaný, když jsem četl před cca 15 lety komplet Vesmírnou Odyseu od A.C.Clarke. To jsem ani do školy nešel, zůstal v kavárně a četl... Tady to bylo podobné :) Cestou z poledního menu jsem zamířil do parku a četl a četl... a pak zpět do práce :) :) :) Fakt super kniha. Dobré postavy. Děj pro fandu surového sci-fi taky super a nemohu psát více, spoilery nemáme rádi :) Vezměte ji do ruky a uvidíte, že najednou jste na straně 688 :)

felia
01.06.2018 4 z 5

I když příliš sci-fi nečtu, tato kniha mě zaujala svým humorem.

Nelly
25.05.2018 5 z 5

Výborně napsané sci-fi, uprostřed trošku lenivé, ale tak už to při dlouhém letu vesmírem je, konec skvělý. Rozhodně důstojný společník Marťana a Vzpomínek na Zemi...

veveronka
23.05.2018 2 z 5

Ze všech knih je tento díl pro mě nejslabší

čuřil
21.05.2018 4 z 5

Tato knížka se četla dobře, je napínavá. Není to sice úplně TOP - jako např. Marťan. Ale povedla se. Jen jsem asi očekával trochu více takové to větší napětí, dramatičtější cestu vesmírem a asi něco víc při setkání s "ET". Ale nakonec to stálo zato, a knížka zcela jistě stojí za to přečtení.

KAREL6725
19.05.2018 5 z 5

Sci-fi moc nečtu, o autorovy jsem slyšel , ale nic nečetl . Nechal jsem nalákat recenze a udělal jsem dobře. Opravdu povedený příběh , přečteno skoro najeden zátah. Pro mě milé překvapení, plný počet hvězd. Těm kdo nečetli rozhodně doporučuji.

milunka21
13.05.2018 5 z 5

Nemám co vytknout. Prostě kvalitní propracovaná scifi u které se autoři opravdu snažili být co nejreálnější. Rozhodně doporučuji.

Steew
23.04.2018 5 z 5

Oddechová sci-fi od které se neodtrhnete. Proč? Protože tohle chce zažít každý fanoušek scifi. Setkání s mimozemšťany a vesmírný závod (doslova). A tak jak je toto setkání zpracované v Misi Saturn je skvělé a navíc příběh parádně odsejpá a vy pořádně ani nechcete, aby to skončilo, velmi dobře napsané postavy dodávají na příběhu tu autentičnost. V podstatě bych si dokázal představit i volné pokračování a když by se našli zdařilí scénáristé a režiséři, nepohrdnul bych ani seriálem :) Rozhodně doporučuji přečíst.

Morgause
19.04.2018 5 z 5

Klasickou sci-fi jako z šedesátých nebo sedmdesátých let, se spoustou kosmických lodí, zajímavých (a ve většině případů i dobře propracovaných) technologických konceptů a sem tam i nějakých těch mimozemšťanů, mám ráda, hrozně moc. Od Mise Saturn jsem už a priori očekávala mnoho, a musím uznat, že se mi toho plně dostalo. Zaujal mě nejen klasicky vědecky fantastický vesmírný závod mezi velmocemi druhé poloviny 21. století, ale také filozofická stránka díla, politický boj, rozehraný v mnoha měřítcích. Válka, která by vyhubila možná celé lidstvo, může být spuštěna jediným špatným rozhodnutím nebo prchlivým činem, a občas jediný způsob, jak ji zažehnat a zároveň zůstat pro veřejnost volitelní, je udělat ze všeho neskutečnou frašku a zamést nezdary pod koberec. Jak lidské. Osobně by mě docela zajímalo, zda bychom se dokázali někdy sjednotit jako druh, kdybychom byli postaveni před něco většího, než jsme my, podobného tomu, co objevili protagonisté tohoto románu.