Miluju tě. Já vím

Miluju tě. Já vím https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471657/bmid_miluju-te-ja-vim-elp-471657.jpg 4 515 515

Avy si v reálném životě skoro nikdo nevšímá. Sice jí tak projde kdeco, ale jinak ji to pěkně štve. Na Instagramu je však populární skoro jako Baby Yoda a její cosplaye mají tisíce lajků. To hezouna Chrise Cartera žere celá škola nonstop – včetně Avy. Jenže co z toho, když s ním nedokáže ani mluvit? S tajemným klukem, co jí začne psát, tenhle problém nemá. Z rande naslepo se ale většinou vyklube průšvih, takže mise zní jasně: odhalit jeho identitu, než Avu najde sám.... celý text

Heaven001
06.02.2023 2 z 5

Za mě teda horší než první díl, bohužel. Ava byla v prvním díle moc sympatická a proto mi její chování v této knize přijde jako zklamání. Jestli autorka chtěla, aby nám jí bylo tak nějak líto, tak na mě to tedy nefungovalo. Rozhodně ne po prvních několika stránkách. Nepochopila jsem její myšlení. Na jednu stranu se cítila méněcenná a nechtěla chodit s krásným klukem, protože by to dopadlo špatně. A potom, když hledala toho s kým si píše tak se tvářila, že jestli to nebude nikdo krásný, tak se s ním ani zahazovat nebude. WTF? Dále, popkulturních narážek tam bylo opravdu víc než by mi bylo milé - oproti první knize, kde to bylo tak akorát.
Co mi asi nejvíce vadí nejsou charakterní chyby postav, které jsou pochopitelné, ale absolutní absence jakékoli chemie mezi hlavními postavami. Kdyby se v další knize rozešli, bylo by mi to absolutně jedno - což mě mrzí. Opět v porovnání s prvním dílem, kde jsem jim od začátku fandila (ať už by Mei skončila s kýmkoliv), v této knize tomu tak nebylo. Co ale musím pochválit jsou playlisty, grafika a i styl psaní autorky. Místy mi to přišlo trochu cringe, protože už toho bylo prostě MOC. Každopádně si myslím, že autorka skutečně umí psát a těším se na její další dílo. Toto mi bohužel nesedlo.

Týna24
03.02.2023 5 z 5

Miluju, miluju ta kniha je geniální. Vrátit se zpátky do tohoto světa bylo úžasné. Jsem moc ráda, že tam byla spoustakrát zmíněná Mei ;). Milion plusových bodu za ní. Nikdy jsem neviděla Star Wars, takže spoustu narážek nechápu, ale i tak nemám žádný důvod odečíst bod. A to jediné co vím že tam je Yoda a Leah.

SněžnáSova
04.01.2023 5 z 5

Zbožňuju to!!! Autorka umí psát. Moc mi tyhle knihy sedí, užívám si každou stránku ,culím se ,směju se a hltám plnými doušky. Hrdinka má podobné myšlení jako já ,jinak zbožňuju vizuál knihy (ty obrázečky ,QR kódy a fotečky). Jednoduše já říkám: ,,Miluje tě" ,knížka odpovídá: ,,Já vím".

cibulka 8
03.01.2023 4 z 5

Vtipné, dobře se čte. Knížka je vypiplaná se všemi fotkami, QR kódy a písničkami. Nejsem cílovka, ale fakt jsem se bavila. A to jsem se občas musela ptát dcery, abych věděla o co jde. Ale jsem za to ráda. Alespoň teď o trochu víc rozumím jejímu teen světu

Elulilinka1
30.12.2022 5 z 5

Pro ty, kteří od knihy nečekají víc, než krásné odpočinkové čtení s roztomilými slovními obraty a chaty - běžte do toho! Pokud si s takovým pocitem "Miluju tě. Já vím" berete do ruky, tak podle mě neděláte chybu. ;D

padajicidvere
03.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Oddechovka, která mě od začátku začala bavit. Bohužel po půlce už mi tak sympatická nebyla, kvůli zdlouhavému monologu protagonistky. Více dialogu by nebylo na škodu.

Co se týče absurdní povahy Avy, byla mi sympatická. Je to koření, které není úplně běžné.

Zvláštní mi přišel Avin vztah s rodiči. Čekala jsem, že dojde k nějakému vývoji..nebo že jim alespoň vysvětlí, jak vnímá jejich chováni.

No a ten její Chris. Já vám nevím, ale k někomu takovému bych se vracet nechtěla. Vlastně jí dal najevo, že se jí před ostatními nezastal, že se vedle ní někdy cítí trapně, až se za ni stydí. A to jejich první rande..to jako vážně mu to prošlo? Takže proč ji měl rád, když pro něj byla "moc"?

Kate3003
24.11.2022 2 z 5

Kniha byla opět čtivá, velmi se mi líbilo grafické zpracování a proložení textu chaty. Dokonce i přiložené odkazy na playlisty byli fajn. Bohužel s obsahem už jsem trošku bojovala. Mám ráda popkulturní narážky, ale přišlo mi, že jich je v knize použito už trochu moc. Asi jsem nenašla stránku kde by nebyla minimálně jedna. Hlavní hrdinka Ava se mi v Navždycky celkem zamlouvala, ale během čtení tohoto dílu jsem na ní naprosto změnila názor. Celkově mi asi žádná z postav nebyla úplně sympatická. Jakože vím, že nejsem tak úplně cílovka, ale po tom jak vystupovala Ava v prvním díle jsem čekala víc.

Aveli
25.10.2022 5 z 5

Skvělá oddechovka na prázdniny nebo když chcete něco klidného s pozitivním koncem. Hlavní hrdinové se mi líbili a jejich psaní po zprávách, aniž by tušili, kdo je ten druhý, bylo zábavné. Hlášky vtipné. A moc se mi líbilo doplnění o playlisty s hudbou.

Kaila146
21.09.2022 4 z 5

Nejlepší díl, mám všechny postavy hned radši, obzvlášť Travise

Akléda_
09.08.2022 2 z 5

Předchozí knížku od autorky, Navždycky jsem četla a byla jsem dost spokojená. Vzhledem ke špatným ohlasům na tuhle knížku jsem ale tušila, že to moc fajn nebude. A měla jsem pravdu. Čekala jsem to možná ještě o malinko horší, ale stejně to bylo nic moc. Nechápu jak se stalo že v Navždycky byla Ava nejvíc nejlepší a tady se chová... No tak jak se chová. Navíc vím že autorka psala knížky hned po sobě, tak jak se tohle stalo? Nevadilo by mi, kdyby se Ava chovala zle a někdo by jí to vytkl, ale to se nestalo. Navíc vše omlouvá tím, že jí to našeptává démon, který jí sedí na rameni. To mi taky nepřijde úplně ok. Bylo dost chvílí kdy jsem si říkala, ježiš to je cringe proč se takhle chová? A to fakt příjemné nebylo. Romantika byla ujdoucí ve chvíli kdy zrovna byli spolu, ale opět nedávalo smysl jejich rozcházení a o dvě stránky později popírání předchozích argumentů. Líbila se mi ale Charlee, zapojení cosplay, narážky na filmy, názvy kapitol, fajn se to četlo a ta grafika je na jedničku. Ale příběh pokulhává, no. Myslím si, že když knížku vynecháte, o moc nepřijdete. Ale odpočinula jsem si, to zase ne že ne. Jen by to bylo příjemnější bez chvílí, kdy jsem si chtěla utrhnout hlavu.

Tialexa
03.08.2022 5 z 5

To je láska na první stránce. Knížku jsem si zamilovala skutečně už po první stránce. Je to vtipné a hrozně hezké čtení.

nakavusterezou
26.07.2022 5 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Jednoduchý styl psaní, děj nad kterým nemusíte přemýšlet a hlavní hrdinka, kterou si oblíbí každý. Žádná převratná literatura, ale v tom tkví to kouzlo.

Nepatřím mezi čtenáře, kteří tento žánr čtou, o to víc jsem byla mile překvapená, že mě příběh tak pohltil. Avu jsem si oblíbila hned na začátku, protože jsem v ní viděla sebe. Neviditelná, s pár kamarády; holka, co utíká od skutečného života do knih a k filmům.

Miluju tě, já vím se mi líbia víc než Navždycky a už teď se těším, co za příběh mě čeká v knize Letní noci.

Anastazie0810
23.06.2022 5 z 5

Musím říct, že tohle mě bavilo o dost víc než "Navždycky". Hlavní hrdinka je přesně ten typ člověka se kterou bych se chtěla kamarádit :D Miluju ty filmové/knižní/seriálové hlášky. Geniální zpracování doplněné o playlisty. Moc se mi to líbilo a to čtení jsem si náramně užila. :)

girdi
18.06.2022 5 z 5

Neodolala jsem. :-) Jak jsem měla pár hodin volna, pustila jsem se do dvojky, protože na Avu jsem byla vážně zvědavá. Byla skvělá a dokonce mě v mnohém převapila. Opět vtipné, milé a báječně předvídatelné. Oceňuji taky zařazení vážnějšího tématu, i když byl jen naťuknut. V rámci žánru za mě fakt super. Čte se to tak lehce, že je to opravdu oddechová jednohoubka na pár hodin, které jsem si ale opravdu užila.

MishRarach
01.05.2022 4 z 5

Knížka za mě rozhodně lepší jak "Navždycky". Hlavní hrdinka mi více sedla, možná hlavně proto, že v některých situacích mi přišla velmi podobná. Člověk když čeká knihu nabouchanou velkým množstvím humoru a klišé, tak se pak vlastně ani nediví a možná mu to ani tolik nevadí. Když jsem to tak začala brát, tak mi to i celkem sedlo. Nebrala jsem knížku tolik vážně, neměla velká očekávání a vše brala s rezervou a hele, rozhodla jsem se pustit i do třetí knížky, protože jsem si ve finále vlastně čtení i celkem užila.

Kiuska
12.04.2022 3 z 5

No já vám teda nevím...

První půlka knížky je za mě super oddychová, velmi čtivá (text a styl už není tak kostrbatý jako u prvního dílu), vtipná, narážky a hlášky z filmů, seriálů a knih za mě opět super, já to totiž dělám pořád. Jako zarytý fanda Zaklínače a SW jsem milovala vše okolo toho (jen nejsem zastánce nových dílů, takže tady jsme se vážně neshodly bohužel :-D). Ale i vlastní vtipy a hlášky mi přišly někdy vážně geniální. Jen to vysvětlování v závorkách mě někdy iritovalo. Ale Aviiny hlášky a fantazie... Za mě skvělé. Bohužel po půlce knihy mi šla Ava už na nervy a často jsem si říkala wtf, že bych jí dala pár facek, aby se vzpamatovala. Bylo jí zkrátka trochu moc a už to prostě celé nějak přestalo dávat smysl. Klučičí hlavní postava byl sice sympaťák, ale nějak jsem mezi nimi pořád neviděla tu chemii a nebylo to za mě nějak ono. No na konci jsem už mlátila hlavou do stolu. Ten konec byl za mě jako vážně moc a nějak jsem to nepobrala.

A co mi ještě nesedělo, je to, že tam jsou fotky knih s českými názvy, i když jde o nějaké neurčité (nejspíše) americké prostředí.

Nebudeme si tu nic bulíkovat, je to vlastně obří klišé, ale to jsme myslím všichni věděli a četli to s tímto vědomím. Celé se mi to četlo jako poměrně dobře, bylo to vtipné, rychle to ubíhalo, ale pak to začalo být moc přeplácané. Nečekejme nic extra logického a dechberoucího, musíme to tak brát. Jako jednohubka na den, kdy se chceme zasmát a vypnout, je to fajn. Já si to i přes ta některá negativa poměrně užila a zvlášť první polovina se mi líbila. bohužel to nevydrželo no. Nemůžu tomu zase ale dát méně hvězd - bavila jsem se a star wars by si to nezasloužily :-D. Oceňuji také povedené playlisty, s těmi se to četlo mnohem lépe, často to skvěle sedělo a přišla jsem na hodně dobrých písniček.

Lenas2412
09.04.2022 1 z 5

O knížce můžu říct, že je rozhodně lepší, než první díl, to ale ani zdaleka neznamená, že je dobrá, pouze to, že jí nechci s každou druhou větu mrštit do zdi.

Není nic špatného na tom, když váš děj a styl psaní odpovídá standardům Wattpadu, psaní je pro každého nehledě na schopnosti a autorka se v mých očích od Navždycky zlepšila, ale přece není možné na podobnou knížku dát nálepku "nejlepší česká kniha roku"... Jsem přesvědčená, že současná česká literatura nabízí pětihvězdičkové knihy, které si zaslouží pozornost víc než nezajímavé, nevtipné a zbytečnými narážkami protkané Miluju tě. Já vím.

A k těm narážkám! Já jsem si vědomá, že je knížka od začátku slibuje, že to lidi baví, ale je to tak laciné! Jakou hodnotu má knížka, když je postavená na tom, že má čtenář rád díla jiných autorů? Samozřejmě že pop kultura neoddělitelně patří k současné době, ale tady to opět zašlo tak daleko, že je knížka prakticky nečitelná, když člověk nezná každou jednotlivou franšízu, jež se autorka rozhodla do příběhu zakomponovat. A že jich je přehršel - Star Wars, DC, marvel, HP, zaklínač, hromada YA knížek... Když se neorientujete alespoň v části ze zmíněných, jste prakticky ztracení a riskujete spoilery - mně knížka vyzradila konec La La Landu. (Který ani nehrál velkou roli v příběhu, jako třeba Star Wars!) A to všechno proto, abyste si mohli přečíst feel-good romanci. U playlistů mi to tolik nevadí, ale možná bych byla radši, kdyby byly jen k navození správné atmosféry a né součástí samotného textu, samozřejmě je jednodušší vyhledat si písničku, než dohánět desítky filmů, seriálů a knížek.

poník654
28.03.2022 5 z 5

Další skvělý příběh. Hlavní hrdinka je mi moc sympatická, hlavně proto, že miluje filmy stejně jako já. Zábavná a hezky zpracovaná:)

Pisces077
20.03.2022 1 z 5

Ještě horší než první díl. To bylo fakt čiré utrpení! Celý příběh absolutně nedával smysl a je vidět, že se autorka vůbec z kritiky nepoučila. Jinak spousta lidí už přede mnou psala, že autorka píše jako 12letá holka a naprosto s tím tvrzením souhlasím. Ten styl psaní je dětinský a absolutně nevyzrálý, což je k věku autorky přinejmenším ostudné. Nechápu, že takhle může psát dospělý člověk, navíc spousta témat děsně zpracovaná. Nevím no, ale na tyhle podprůměrný slátaniny je to fakt jen škoda papíru.

KodalSa
18.03.2022 3 z 5

Tak tohle se podle mě moc nepovedlo. Těšila jsem se na knížku, pak jsem teprve zjistila, že má i první díl, který jsem ještě nečetla. Možná kdyby ano, líbilo by se mi to aspoň o něco víc. Nelíbil se mi styl psaní, ale to je možná můj problém. Ale nelíbil se mi celkově ani ten příběh. A hrozně mi vadilo chování hlavních postav. Odkazy na filmy mám ráda, ale tady už to bylo přehnané.