Milostný dopis

Milostný dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423591/bmid_milostny-dopis-xAw-423591.jpg 4 120 30

Milostný dopis, který mohl změnit svět… Když v roce 1995 umírá v Londýně slavný pětadevadesátiletý herec sir James Harrison, jeho smrt nečekaně odstartuje dramatické události, jež osudově změní životy všech, kteří se úmyslně či náhodou dostali na stopu šokujícího tajemství starého pána. Tajemství, které může otřást základy samotné monarchie… Jednou z nich je velice ambiciózní mladá novinářka Joanna Haslamová, vyslaná redakcí na hercův pohřeb jako reportérka. Záhadná stará dáma, s níž se tam náhodou seznámí, ji upozorní na existenci záhadného dopisu, který sir James kamsi ukryl. Joanna začíná pátrat na vlastní pěst a sní o článku, jímž si udělá jméno. Místo toho se ale ocitá ve smrtelném nebezpečí, a spolu s ní i ti, které do svého dobrodružství bezděčně zatáhla: hercova vnučka, herečka Zoe, a Zoein okouzlující bratr Marcus. Dopis se totiž snaží získat a zneškodnit mocní z nejvyšších pater společenské hierarchie, kteří se ve svém úsilí nezastaví před ničím…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

Kjærlighetsbrevet , 2000

ztráca
11.08.2020 3 z 5

Prvni kniha autorky, ktera se mi dostala do rukou. Necetla se uplne spatne, ale nenadchla tak, jak jsem ocekavala dle recenzi. Na druhou stranu se mi tema libilo a nejsem si jista, jestli by nekdo dokazal tuto zapletku zpracovat lepe. Chapu, ze v urcitem obdobi mohla pusobit jako cerveny hadr na byka...

ivulka15
17.04.2020 2 z 5

Většinou si u knížek této autorky báječně odpočinu. Ale tohle bylo příliš zamotané a za vlasy přitažené. Jak už to tak bývá méně je prostě někdy více.

Toňula
25.03.2020 4 z 5

Knihy Lucindy Riley mě opravdu nedokážou zklamat a stále přesvědčují o tom, že je opravdu "paní spisovatelka". Milostný dopis je pozoruhodná kniha a ačkoliv u mě nepřekonala Olivovník a Sedm sester, i tak jde o čitvý, propracovaný příběh, který se tentokrát odehrává v jedné časové rovině byť s přesahem do minulosti, opět nenechává čtenáře vydechnout a graduje samému konci. Ten byl pro mne jedinou slabinou příběhu - přece jen lehce překombinovaný a zbytečně natahovaný. Ale jinak čtenářská lahůdka hodná přečtení.

ivca7818
27.02.2020 3 z 5

Na rozdíl od níže uvedených pochvalných komentářů byla pro mne kniha spíše zklamáním a poměrně dlouho jsem ji měla rozečtenou na stolku a mezitím jsem přečetla i jiné tituly. Děj měl příliš komplikovanou a zamotanou zápletku, byl rozvláčný, a ačkoli toto nepovažuji za nějaký nedostatek a ani by mi to tolik nevadilo, co mi vadilo rozhodně, byla ta dějová rozvláčnost. Celý příběh byl hrozně natažený, a pokud by k rozuzlení došlo o něco dříve a děj měl spád, dala bych aspoň čtyři hvězdy. Ale přišlo mi, že čtu takovou knižní instantní polévku s nudlemi nastavenou jíškou z mouky. Chyběl tomu spád na správném místě, akce a napětí na správném místě a ubrat na počtu stran. A nakonec ono vrcholné finále s rozuzlením mi přišlo hrozně neuvěřitelné a přitažené za vlasy. Takže za mě tři hvězdy.

astra3
22.02.2020 3 z 5

Autorku mám velmi ráda, ale tohle mi přišlo dost přitažený za vlasy.

Mandlevest
31.01.2020 5 z 5

Trošku jiná kniha od mé oblíbenkyně Lucindy Riley. Velmi zajímavý je prolog této knihy, ve kterém autorka popisuje nevšední historii jejího vzniku. A nevšední je také příběh, který čteme. Historie jednoho dopisu, který ovlivní život několika osob se čte výborně, což u této paní spisovatelky nepřekvapuje, ale, pro mě, nepatří k jejím nejlepším knihám. Na pět hvězdiček však spolehlivě stačí.

MisaK81
27.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Příběh se mi líbil, zápletka byla originální, rozuzlení spletité a postupné. Rozhodně doporučuji!

Sabča817
24.12.2019 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila! Je to moje 1. od této autorky a jsem absolutně nadšená! Příběh se četl moc dobře, napínavý do poslední stránky, trochu smutný a s " HUSTÝM " koncem. Prostě DOPORUČUJI!!! :-)

zuzana2599
09.12.2019 5 z 5

Lucinda Riley je moje milovaná autorka. Je to úžasná vypravěčka, každý její román je dechberoucím příběhem. Milostný dopis její talent znovu potvrzuje !
Tato kniha má již svou historii, sama autorka to uvádí ve své poznámce na úvod příběhu. Ano, paní Lucindo, kniha se dostala až ke mně a já chápu, že Milostný dopis je jen fikcí. Přesto, že vyvolal takový rozruch. Jsem šťastná, že píšete dál...
Opět jsem si vychutnala každičkou stránku tohoto královského, milostného a dramatického příběhu !

mariva
21.11.2019 5 z 5

Ještě žádná knížka této autorky mě nezklamala a zpočátku jsem byla trochu v rozpacích, když mi knížka připomínala styl Jackie Collinsové a romány o filmových hvězdách. Ale pak děj nabral obrátky úplně jiným směrem a knížka mě naprosto dostala. Úžasně napínavý příběh, který stále nabývá na dramatičnosti, takže knížka se už nedá odložit a přerušit čtení. Vůbec se nedivím tomu, co autorka píše v předmluvě a ani reakci britské královské rodiny, ale knížka je i přesto výborná.