Milión dobrodružstiev

Milión dobrodružstiev https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72706/bmid_milion-dobrodruzstiev-dum-72706.jpg 5 114 7

Alenka z planety Země série

< 3. díl

Príbehy Alici Seleznevovej a jej priateľov v 21.storočí.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Million priključenij , 1984

Luigi1
13.12.2023 5 z 5

Pěkné sci-fi pro děti těchto knížek je pomálu

Lessana
27.06.2021 5 z 5

Opäť dokonalé a nápadité príbehy - tentoraz nielen Alice (Alenky), ale aj jej podareného kamaráta Pašku Geraskina. V prvej časti, kde čo kapitolka, to uzavretý príbeh, sa zoznámime s biostanicou a jej mladou "posádkou". V časti druhej putujeme na Penelopu, kde vďaka Paškovi, ktorý si nedá povedať, zažijeme skvelé dobrodružstvá v časoch rytierov. Tretia časť nám napovie, že ten, čo vyzerá neškodne a priateľsky, taký aj nie vždy naozaj je. A v štvrtej časti sa stretneme so starým známym, archeológom Rrrr a spolu s Alicou pomôžeme zachrániť jeho rodnú planétu od pirátov.
Za mňa plný počet hviezd a vrelé odporúčanie priaznivcom milých, vtipných a múdrych príbehov!

Renatka11
07.03.2021 4 z 5

Poslední díl trilogie už pro mě nebyl nijak zásadní a narozdíl od předchozích dvou jsem ho přečetla jen jednou a moc si z něj nepamatuju. Vyrostla jsem já i Alenka a už to nějak nebylo ono.

MaxQ
20.11.2019 4 z 5

Už mi to nepřišlo tak výborné, jako první díly, ale pořád ještě solidní sci-fi pro děti. A těch není hodně.

Magrata15
26.08.2018 5 z 5

Báječná kniha plná fantazie - zavzpomínala jsem si u ní na dětství.

SSTknihy
15.06.2018 4 z 5

Podle mne tak trochu opomíjená zábavná dětská sci-fi, jejíž hlavní protagonistka Alenka žije někde kolem roku 2065 a zažívá neuvěřitelná dobrodružství při svém putování z planety na planetu. Nejprve mě to zaujalo jako komiks, který vycházel na pokračování v časopise Ohníček, a tak jsem se pustila do knihy a stálo to za to.

Ivan F
08.09.2013 4 z 5

Po knihách Prázdniny na planéte Coleida a O sto rokov predtým som očakával viac, než som touto knihou dostal. Škoda, i keď kniha má potenciál, už nemá to nehmotné čosi, čo by ma prikovalo na stoličku a nútilo čítať jedným dychom.