Muži, kteří nenávidí ženy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 4.76441
Série

Milénium 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Host
Orig. název

Män som hatar kvinnor, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (966)

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy

Přidat komentář
Ivka164
14. března

Velice poutavé čtení. Závěr je opravdu překvapující. Velice doporučuji

Nikusha
02. března

Teda za mně jako docela zklamání. Kolem knihy jsem dlouho chodila a říkala si jednou jednou a když to přišlo, asi jsem měla přehnané očekávání. Dlouhý předlouhý úvod, nuda jak prase. Nějak jsem nepobírala souvislosti, fakt jsem se nutila do čtení..říkám si tyjo, tím se prokoušu a bude to kult. Ale prostě nějak ne. Dobré to bylo, ale že bych mohla tvrdit, že to byla nejlepší kniha co jsem kdy četla, tak to ani náhodou.

zdenaR
28. února

Klasická severská detektivka, čtu je jako protiváhu románovým věcem, ale není to tak úplně můj šálek kávy.
Určitě napínavé, čtivé, ale na mě někdy zbytečně brutální (jako Nesbo).

cluci
16. února

Tuto knihu poslouchám v autě cestou do práce, k určitým pasážím se vracím i v knize. Za mne pecka, krásně namluveno. Říkám si, proč ta cesta není delší a najednou uprostřed silnice si stojí jelen. Probralo mne to, jsem ještě v Čechách :).
audiokniha je skvostně namluvena Martinem Stránským, vřele doporučuji

jirimatejka
16. února

Dobře napsaný příběh, i když konec se přímo nabízel. Trochu zbytečná mi přišla druhá dějová linka kolem Wenerstroma, ale jako celek velmi dobré.

Ver1982
16. února

Kdyby měla kniha o 200 stránek méně a zmizel z ní tak zbytečně dlouhý a nezáživný úvod a pak některé další nezáživné pasáže, dala bych 5*. Když pominu toto, tak děj i zápletka a konečné rozuzlení se mi líbilo. Jsem zvědavá na další díly.

Burák
07. února

Záměrně jsem si šetřila tuhle čtenářskou lahůdku, takže se k ní dostávám až víc jak 10 let od největšího boomu. Mezitím jsem přečetla hromadu jiných severských detektivek, které se na téhle vlně svezly a více či méně se Larssonem inspirují.

Muži, kteří nenávidí ženy jsou opravdu asi to nejlepší co jsem z tohoto žánru dosud četla. Je to čtivé, chytlavé a má to skvělou atmosféru. Jediné co mě trochu zklamalo bylo, že větší část pointy knihy a vraha jsem odhalila dlouho před rozuzlení celého příběhu. Ne že bych byla takový Poirot, ale tím, že mám v tomhle žánru už dost načteno, vidím snadněji ty vzorce chování postav, a vím na co se zaměřit. ¨

Každopádně to byla moc příjemná záležitost a hned navazuju dalším dílem ze série. 

Havrnka
27. ledna

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale postupně se začal rozvíjet napínavý příběh. Doporučuji.

mats379
23. ledna

Hrozně dlouhý rozjezd, 150 stránek nudy, to už se Agatha takřka blíží k závěru, takže pro mě opravdu nic moc. Navíc ta brutalita, popisnost, nevím, proč je tato detektivka tak adorována. Další díly ještě nudnější...

romain
21. ledna

Dechberoucí, poutavá, mrazivá...

AdelBer
20. ledna

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale zápletka stála za to.

hedvikasylar
19. ledna

Naprosto perfektní. Doporučuji , Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla.

Katt15
18. ledna

četla jsem už před nějakou dobou,ale tato kniha ve mě hodně zanechala a stále si děj pamatuji. kniha je naprosto úžasná a pro mě nejsilnější kniha tohoto žánru, jakou jsem četla. určitě doporučuji každému přečíst

mahdal
15. ledna

Řekněme, že severské detektivky nebudou mým "cup of tea". Vadí mi na nich jedna věc; špatně se mi orientuje v severských jménech a celkově i v severských názvech. To je však jen malý postřeh; detektivka je skvěle napsána, překladatel si dal záležet na stylu, díky tomu se kniha čte velmi dobře a svižně. Jelikož jsem velkým obdivovatelem A. Christie, tak se nevyhnu srovnávání; celkově více tíhnu k anglickému ostrovu než ke studeným severských zemím, možná i proto mám tvorbu této autorky radši než skandinávské autory. Dílo Larssona je ale velmi poutavé a pro milovníky severských detektivek je Larsson jedním z nejobdivovanějších autorů.
Co se týče přímo tohoto díla, úvod knihy byl stylizován do velmi "pomalého tempa". Bylo nutné doslova přetrpět asi 150 nezáživných stran, než příběh dosáhl kýženého detektivního spádu. Chápu, že příběh tohoto kalibru potřebuje nějaký úvod, ale tento rozsah byl až zarážející. Konec se snažil tento nedostatek vykompenzovat, myslím si však, že mu zůstává dlužen. Velmi se mi líbilo vykreslení akčních scén, autor měl pro tyto pasáže velký cit.
Pokud máte v těchto chladných dnech náladu na studenou severskou detektivku, tak doporučuji.

Mrňous1
13. ledna

Četla jsem ji před nějakou dobou, ale stále si pamatuji děj knihy. Kniha se čte skvěle, děj se pomalu rozjíždí a pak je to jízda. Skvělé.

Pralinka1910
06. ledna

Skvělá kniha. Vyborne vymyšlený příběh vylíčen skvělým vypravěčem. Popsáno neuvěřitelně důvěryhodně, takže čtenář má pocit, ze postavy zaklepou na dveře... Dobre vykreslena Lisbeth, o které se domnívám, že trpí poruchou autistickeho spektra(PAS). Jestli to Larsson věděl nebo ne, těžko říct.Ale zachytil skvěle. Prvních 38 stran hodně nezazivnych, do strany 100 se příběh pomalu rozjíždí, po stránce 100 se kniha téměř nedá odložit a čte se jedním dechem. Kniha zanechá nesmazatelnou stopu. Druhy a třetí díl povazuji za mírně slabší, navazující další tři díly D. Langerkrantze jsou psány jinak, ale přesto to není špatné čtení.

miriamjaklu
06. ledna

Bylo to moc dobré uvolnění času. Čekala jsem něco jiné, ale to asi byla jen moje představa, ale výsledek byl pozitivní.

neheria
03. ledna

Je vidět, že se jedná o ranější tvorbu, příběh je maličko překombinovaný a nedotažený, místy nejistý. Vyprávění je naopak velice elegantní, sebevědomé a nikomu nehodlá nic dokazovat. Autor si volí své tempo, nevnucuje se čtenáři nevhodně umístěnými dramaty a bere si čas (spoustu času) na opatrný rozjezd, navození atmosféry a uvedení postav. Tempo a forma příběhu, spolu s brilantně vymodelovanými charaktery, ať už hlavními, či vedlejšími, je skutečným klenotem jasně vyčnívajícím v řadě ostatních detektivek a thrillerů. Vřele doporučuji každému, kdo si užívá drsné severské detektivky.

_k_
03. ledna

Jednoznačně doporučuji, čte se sama

Bridget30
03. ledna

Celé Milénium naprosto perfektní!

markal
30.12.2019

Skvěle bezchybné perfektní. Úvodních dvě ste stran poskytnou poutavý úvod do příběhu a vykreslení hlavních postav. Dalších tři sta stran je jízda kterou přečtete jedním dechem. Jediné co se dá vytknout jsou nezapamatovatelne názvy švédských měst a příjmení. Posledni větu samozřejmě nemyslím vážně :)

Rihatama
30.12.2019

Zajímavý multižánrový román, který balancuje na pomezí krimi, thrileru a společenského románu. Stieg Larsson mě jednoznačně oslovil a zaujal. Nordic noir je pro severskou kulturu typický, stejně jako jeho obvykle bezútěšná krajina, temná atmosféra a morálními excesy. Dokonce jsem slyšela, že 5% obyvatel jednoho severského národa si vyzkoušelo zoofilii. Ani Larsson v tomto ohledu moc nezaostává. Až na poslední uvedenou úchylku ;-). Podařilo se mu vytvořit dvě hlavní výrazné postavy, ke kterým člověk chtíc nechtíc přilne, a které odkrývají pod letitým nánosem prachu ukrytý příběh rodinné tragédie a řady neodhalených vražd, jež se odehrává v patřičně mrazivém prostředí uzavřeného ostrova. No ano, na Agathu Christie nedám dopustit. Ale vím, že s Lisbeth a Mikaelem se určitě brzy zase potkám.

Anry63
25.12.2019

naprosto skvělé.

Aribana
23.12.2019

Zkusila jsem...

mzss1
17.12.2019

Absolutní špička ve svém žánru a jedna z mých nejoblíbenějších knih, co jsem vůbec kdy četl. Larssonův spisovatelský styl je prostě jedinečný - nedá se zde popsat slovy. Kniha sleduje osudy dvou hlavních a skvělých hrdinů - novináře Mikaela Blomkvista a podivínské hackerky Lisbeth Salanderové. K tomu ten originální děj, kdy reportér hledá záhadu skrytou desítky let. Totálně jsem se do knihy ponořil. 100%

2 ...