Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky.

Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig)

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-kxn-3658.jpg 4.76016

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor (2005)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host
Počet stran:536
Překlad:Azita Haidarová
Autor obálky:Martin Pecina
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7294-287-9

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy

MiTrevi
dnes

Průměrná severská detektivka, ani špatná, ani nijak dobrá. Vtáhne do děje, umí celkem zaujmout, ale topí se v množství zbytečných informací, postav, kódů a vysvětlení techniky, popisů co měl kdo k jídlu a tak. Takový slabší Nesbo. Co se mi líbilo byly popisy přírody a zimy.

Pitraska

Super !!! Napínavé, neotřelé postavy. Záhady, napětí, rozuzlení. Skvělá kniha.

zdenka4808

Nebylo to špatný a kdybych si to přečetla před patnácti lety, tak bych byla nadšená. Vraždu, kterou nikdo 40 let neobjasnil a pak přijde novinář a hackerka s iBookem a za pár měsíců je případ vyřešen. Těch šťastných náhod bylo trochu moc.

i.stefany

Jsem v šoku. :-) Nemám ráda severské kriminálky ani thrillery, jsou pro mne velmi temné, mrazivé, krvavé a komplikované, ale manžel nedal jinak, než, že tohle musím zkusit přečíst. Při počtu stran se mi protočily panenky, ale protože mě zaujal název knihy, pustila jsem se do ní a jsem nadšená. Perfektní případ Carla Mikaela Blomkvista a Lisbeth Salanderové, moc se mi líbil autorův úžasně čtivý a podrobný styl a ocenila jsem, že tu neproteklo moc krve. Skvělý příběh Vangerovy rodiny.

Maevie

Příběh startuje pomalým, rozvláčným stylem, aby čtenáře na konec k sobě připoutal a nepustil ho, dokud se nedostane na poslední stránku. Ano, opravdu je to ve srovnání s dnešními detektivkami bichle. Ale také je to skvěle vybudovaný příběh s promyšlenými dialogy a propracovanými postavami.

kahoma

Bezva kniha! Velmi doporučuji. Je i film, ale kniha je kniha, tak je vždycky lepší. Už se nemůžu dočkat přečtení druhé knihy - stojí v mém seznamu k přečtení hodně vysoko.

harena

Málokterá kniha nabere po chvíli takové tempo, jako tato kniha. Viděla jsem i film, a ten na knihu nemá. Vím, že jsem knihu četla jedním dechem a vím, že jsem si hned objednala další díly. A když jsem ji dočetla, tak mě mrzelo, že to skončilo a minimálně týden jsem na ni ještě myslela. Může za to jednak autorův styl, dobré prokreslení postav a samozřejmě i děj samotný. Super knížka!!

Radik74

to je prostě jak láska na první pohled :)