Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/bmid_muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 4 1143 281

Milénium / Millennium série

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Mannen som sökte sin skugga , 2017

lindaofarim
04.08.2019 4 z 5

Celkem slušné pokračování Milénia. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě hodně bavil příběh Daniela a Lea. Příběh Fárii mi přišel nezajímavý a do děje zbytečný. Každopádně fajn kniha, lepší než předchozí díl. Mohlo to být víc o Lisbeth. I příběhů kolem výzkumu vlivu dědičnosti mohlo být víc. Tak třeba se dočkáme v pokračování.

Elapheg
01.07.2019 5 z 5

Pátý díl Milénia z pera Lagercrantze se mi líbil více než díl předchozí. Napětí zde čišelo od první stránky, osudy postav hlavních protagonistů jsou zde opět více propojeny, zápletka je rovněž inteligentní a promyšlená a gradující, takže děj má hlavu a patu. V knize nejsou hluchá místa. Lisbeth zde opět vystupuje jako člověk s geniálními znalostmi, která je svá, ale na nic si nehraje a zatopí všem, kteří kují pikle proti ní, či proti jejím blízkým přátelům. Setkáváme se zde opět s komisařem Bublanskim, Holgrem, Mikaelem a dalšími stálicemi, nově s Leem a Danielem a nově také s novými nepřáteli, kteří v minulých dílech nefigurovali. Pro mne to bylo opět příjemné setkání hlavně s Lisbeth a Mikaelem a i když to bylo již popáté, vůbec to nebylo nudné, omšelé a neztrácelo to na čtivosti. Mělo to opět svou originalitu. Těším se na šestý díl od Davida Lagercrantze, který má vyjít v září 2019. :-) Knihu: Muž, který hledal svůj stín mohu jen doporučit. Za mne pět hvězd.

jiri77
01.07.2019 5 z 5

Opět skvěle zpracované a jsem rád ,že jsem se mohl potkat s hrdiny Milénia. Myslím si, že Lagercrantz to vzal za správný konec a pokračování mě baví. Další díl si rád přečtu.

pavels36
01.07.2019 5 z 5

David Lagercrantz to pojal po svém a vůbec ne špatně. Samozřejmě nejde srovnat první a tento díl.Rozhodně nesrovnávat Porsche s BMW. Avšak opět to mělo hlavu a patu. Pro mě milé překvapení a zároveň hezké pokračování. Doporučuji :)

Talys
29.06.2019 2 z 5

Začetla jsem se do prvních kapitol, pak už jsem dočítala jen ze setrvačnosti. Lisbeth je pro mě žena z kategorie superžen, těžko věřitelná postava...

Kraken126
29.06.2019

Kniha je blábol a naprosto dehonestuje trilogií Milénium od pana Larsona, který se musí obracet v hrobě. David Lagercrantz to totálně posral. Rodina pana Larsona si snad nemohla horšího pokračovatele tak skvělého literárního díla, jakým bylo Milénium. Je mi z toho smutno a připíjím panu Larsonovi tam nahoře .

Hopulka
06.06.2019 4 z 5

Tento díl mě bavil víc než předchozí, a to i v první půlce, která moc nevtáhne. I když to ta druhá vynahradila, čtvrtou hvězdičkou jsem si nebyla moc jistá. Poslední díl si určitě přečtu, ale pak se s Lisbeth a Michaelem ráda rozloučím.

Miláček484
26.05.2019 5 z 5

Krásné, zase jsem fandila Lisbeth, je to super holka, knihu jsem četla na dovolené a jedním dechem, ta se fakt povedla. Oproti pavoučí síti, je to bomba.

Mája777
12.05.2019 5 z 5

Za mě skvělé a důstojné zakončení celé série.
ČV 2019: kniha, jejíž děj se odehrává ve vězení.

valky
02.05.2019 4 z 5

Krásné zakončení série o Lisbeth Salanderové. Bude mi chybět. Děkuji za opravdu důstojné dopsání Milénia. Autor neměl vůbec lehký úkol. Ujal se neskutečně těžké práce. Zaslouží si opravdu respekt.
Jediné chyby obou pokračování - měly málo stran. :)

BlackBlade
23.04.2019 3 z 5

Dobrý román, ale moc detektivní to nebylo a napínavé taky ne. Všechno to odsýpalo tak nějak hladce bez velkých zádrhelů.
Je mi jasné, že bylo těžké vymyslet smysluplný příběh v již tak dost popsaném životě Liz, a můžu říct, že se to bezesporu podařilo, ale je to už jen takový "dojezd" ve stylu Pojďme z té dojné krávy ještě něco vymáčknout.
Nejslabší příběh ze série Millénium, nemohu dát více než 50 %.

minirock
19.04.2019 3 z 5

Průměr, nic víc, nic míň. Sestupná tendence. Doufám že je konec, všechno už bylo řečeno (napsáno).

Kaik
16.04.2019 2 z 5

Původně jsem se chtěl rozepsat něco o nejslabším díle a nastavované kaši, ale úplně bude stačit, když napíšu, že mě to vůbec nebavilo.
Úkol - dočíst celou sérii Milénia - je splněn a já pevně doufám, že David Lagercrantz už žádné další pokračování nenapíše.

ferenc_had
13.04.2019 5 z 5

Plnohodnotné pokračování, z mé strany spokojenost.

mirabl
07.04.2019 3 z 5

Přečteno za dva večery, neboť děj (většinou) pěkně odsejpal. Ale proč mám ten nepříjemně kyselý pocit, že už jednou vyždímaný citron někdo pro sichr vyždímal podruhé ?

adela2230
01.04.2019 4 z 5

Knížka na mě působila ve vlnách, někdy fakt dobrá, někdy pokulhávala. Nijak zvlášť mě to ovšem nezaujalo. A ačkoliv jsem nečetla předchozí díl od tohoto autora, asi jsem čekala více z předchozího autora...

LisbethS
08.03.2019 5 z 5

Pokus navázat na fenomén Milénia se může jevit odvážným. Dle mého názoru se dílo povedlo. Lisbeth žije i po smrti svého autora...

Baruš666
26.02.2019 5 z 5

Dobrý děj

MilanCFC
12.02.2019 2 z 5

Nudné a předvídatelné. Bohužel dost předvídatelné.

R.A
10.02.2019 5 z 5

Přečteno za odpoledne. Dlouho mi vadilo, že si někdo dovolí navazovat na cizí dílo a snažila jsem se číst nezávisle na původním Miléniu - a s tímhle přístupem to bylo dobré čtení.

severská literatura švédské detektivky

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Muž, který hledal svůj stín je v

Přečtených1 766x