Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/bmid_muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 4 1143 281

Milénium / Millennium série

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Mannen som sökte sin skugga , 2017

Katulinka69
11.05.2022 3 z 5

Poslouchano, tento díl se mi líbil více než předchozí

mazlak
20.04.2022 4 z 5

Další velice pěkná detektivka. Hned se vrhám na další pokračování.

tinka1974
19.02.2022 5 z 5

Příjemný poslech. Příběh krásně plynul, vtáhl mi do děje. Doporučuji

KateřinaElla
18.02.2022 4 z 5

Setkala jsem se s názorem, že pokračování této série z pera Davida Lagercrantze už není ono, ale mně to přijde srovnatelné s Larssonem.

Petass
24.01.2022 4 z 5

Opět skvělý zamotaný příběh! Tentokrát už autor hodil snahu o návaznost na první sérii za hlavu a psal zcela podle sebe. Text má opět spád, nedrhne to zbytečnými šroubovanými dialogy. Fajn detektivka. Lisbeth je pořád stejně dobrá a trhlá. Mikael je pořád stejný štoural a proutník. Sérii dočtu a můžu doporučit.

šipek
11.01.2022 4 z 5

Tak za mě lepší 4 hvězdičky. Po delší době jsem sáhl v knihovně na pokračování Milénia a vůbec jsem neudělal chybu. Slibuji, že další díl vezmu do ruky daleko dříve. Vůbec nejsem z knihy zklamaný ba naopak jsem byl překvapený jak se mi po tak dlouhé době vybavily předchozí díly.

konicekbily
03.12.2021 5 z 5

Pokračování Milénia bude vždy rozdělovat čtenáře - na ty co nepřipustí, že by Stieg Larsson mohl mít pokračovatele, neboť následný autor nedosáhne původní úrovně - a na ty, kteří budou tolerovat, že druhý autor se bude snažit o vlastní styl. Můj pohled je: od pátého pokračování se dívám na pokračování jako na novou sérii a kniha není vůbec špatná a nesrovnávám s Larssonem!

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Lisbeth Salanderová člověka prostě nezklame. Opět super poutavá knížka, kterou rozhodně doporučuji.

Péťa86
23.10.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, četla jsem s odstupem od předešlých dílů, ale i tak mě příběh vtáhl a přečetla jsem knížku jedním dechem.

Daura
30.09.2021 5 z 5

A mne sa táto paradoxne páčila najviac a ešte som aj mala pocit, akoby to napísal Larsson... Myslím, že veľa ľudí k posledným 3 knihám pristupuje zbytočne s predsudkami. Aké si to urobíš, také to máš...

Niu
28.09.2021 4 z 5

K tomuto dílu jsem se dostala až naposledy. Hm. Nemůžu popřít, že autor vkládá do pokračování Lisbeth více odboček od původního příběhu, i když ten zůstává i nadále aktuální, protože kolem Lisbeth je hodně a hodně nevyřčeného. Ale je pravda, že tady už toho bylo dost, trošku překombinované a těžko uvěřitelné.

PPardinio
09.08.2021 5 z 5

Myslím si, že je jen a jen dobře, že se autor nesnaží být druhým S.Larssonem. Převzal zaběhlé postavy a vdechnul jim nové osudy. Přiznám se, že jeho pojetí je pro mě malinko čtivější. Jsem totiž rád, že se děj netočí tolik kolem zdlouhavého popisování novinařiny, redakčních korektur či zvláštního vztahu mezi Erikou a Mikaelem. Obě dvě hlavní dějové linky v knížce jsem si užíval, protože pohled Lisbeth a Mikaela zde byl dobře vyvážený. Závěr jsem si sice představoval opět malinko lepší (chyběla mi gradace), ale to mě určitě nemůže odradit od sledování osudů Lisbeth a Mikaela v 6.díle Milénia. Dávám slabších 5*, protože Lisbeth je až moc dokonalá (v tomto pokračování naštěstí ne tolik jako v předešlém díle).

tabaluga
05.07.2021 4 z 5

Napínavé téma, napojené na původní trilogii. Lisbeth zde byla líčena jako nadpřirozená bytost a to u svých hrdinů nemám moc ráda, takže za to strhavám hvězdičku:-) ale nebyla to pro mne žádná wow kniha...budu již čekat na poslední díl a na všechna rozuzlení..

Anna27
25.04.2021 4 z 5

Předešlé díly byly určitě propracovanější a bylo tam více Lisbeth a Mikaela, ale co se počtu postav týče, nepřišlo mi jich více, než v jiných dílech, ba naopak. Obzvlášť jsem ocenila, že byly oslovovány křestním jménem, protože dříve se mi všechny ty švédské jména/příjmení trošku pletly. Bylo to čtivé, téma zajímavé. U této série to mám tak, že 1. díl = nejlepší a s každým dalším se hodnocení snižuje, ale stojí za přečtení všechny.

MatoPalkes
28.01.2021 4 z 5

Niektoré vedľajšie dejové línie to chcelo uzavrieť. Inak vysoký nadpriemer.

Ivka2
11.01.2021 1 z 5

Knížku jsem četla snad věčnost. Ze začátku jsem u ní nemohla vydržet. Chybí mi tam Lisbethina chladná logika, Blonkvistova poctivá dřina. Je tam spousta postav, spousta zápletek, někdy je ale méně více. Bohužel moje poslední kniha v sérii Millenium, do které sem se pustila.

akcive11
11.01.2021 3 z 5

V 5. díle se pomalu vytrácí energie a napětí děje. Kniha je dobrá, velmi čtivá, ale díly 1-3. daly tak vysokou laťku, kterou nelze překonat. Za mě se pan Lagercrantz ujal dobře volného pokračování Milénia, i když v tomto díle, kdybych neznala knihy předchozí, těžko hledala hlavní postavy. Hlavní děj je rozkouskován do několika dějových linek a Lisbeth a Mikael jsou nyni jedni z mnoha postav tvořící celý příběh.

Hakate
01.01.2021 1 z 5

Ani v tomto díle, neměním své předchozí pocity..
Pokud autor navazuje na jiné dílo, bývá to většinou špatné (at jde o film, či knihu), toto ovšem je víc než zlé. Autor by lépe udělal, kdyby napsal podobnou knihu se svými postavami a svým příběhem.

jarda155
29.12.2020 4 z 5

Detektivka to není vůbec špatná, ale Lisbeth je do ní tak nějak naroubovaná a určitě by ten příběh bez ní nebyl o nic horší.
Už to prostě není "o" ní , ale "s" ní.

Bedřich63
29.12.2020 5 z 5

Staří známí z předchozích dílů nezmizeli, objevily se nové tváře, nové osudy a příběhy. Oproti prvním dílům série se trochu posunul záběr z prostředí hackerů a časopisu Milénium směrem k problematice pokusů v oblasti psychologie, psychiatrie a ovlivňování chování lidí. Propojení vědy a detektivky mě vždy zaujme a nemám problém i se zmínkami o některých aktuálních problémech současnosti - uprchlíci, nejistota na burze, pokusy na lidech. Krátké nahlédnutí do světa migrantů je zajímavé. Hodnotím knihu velmi pozitivně.

severská literatura švédské detektivky

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Muž, který hledal svůj stín je v

Přečtených1 766x