Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/bmid_muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 4 1144 281

Milénium / Millennium série

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Mannen som sökte sin skugga , 2017

Metroušek
09.11.2017 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale stejně mám jako Lisbeth nejradši Dívku, která si říkala Tuesday, a to včetně Millenia, jakkoli mám první dva díly rád.

tlllk
09.11.2017 4 z 5

Lepšie ako som čakal na Lagercrantza... Dej mal celkom spád, ale logiku za tým veľmi netreba hľadať. Už sa z toho stáva taká nenáročná oddychovka. Ako audiokniha zhltnutá za dva dni.

gallovl
09.11.2017 3 z 5

Kroutím hlavou nad zázračným přežitím a závěrečným proslovem...

simona5r
08.11.2017 5 z 5

Lisbeth opět nezklamala a já jsem si její příběh užívala i po počátečním pomalém rozjezdu knížky. Posloucháno jako audiokniha a výkon Martina Stránského je naprosto skvělý!

pif69
08.11.2017 3 z 5

No , samozřejmě jsem nečekal Larssona , ale tohle ??? Naprosto naivní a umělá zápletka , dialogy bez inteligence,vtipu , vše jaksi násilně sešroubované . 3 hvězdy dávám jen za nostalgické setkání s Lisbeth a spol. Jinak nestojí za čtení .

petula22
08.11.2017 5 z 5

Pátý díl se mi líbil víc než čtvrtý, ale první tři díly, jsou prostě nepřekonatelné :-)

Iva1988
03.11.2017 5 z 5

Přečtena téměř jedním dechem.

ken-zo
31.10.2017 3 z 5

"Pátý" díl už je prostě moc.

viktorie7890
29.10.2017 5 z 5

Na rozdíl od předchozího dílu byla tahle kniha zdařilým pokračováním původní série. Nezaznamenala jsem žádná vyloženě hluchá místa, přestože jsem knihu četla asi dva týdny - vždy jen po několika stránkách kdykoli byl čas - příběh byl dokonale napsán a jednotlivé dějové linky se perfektně střídaly. Muž, který hledal svůj stín, jej našel a já byla ráda u toho.

kokosek
29.10.2017 5 z 5

Tohle je znovu Millenium ve své původní podobě. Ano asi přesně takhle by to napsal Larsson (bohužel i s tou levicovistí - ale nějak mi to u něj nevadilo).
Lisbeth opět nesmrtelná, Blomkvist tak nějak neví co se sebou a všechno k sobě pasuje. Myslím, že klidně může být i další pokračování.

FreckledCathy
26.10.2017 5 z 5

Já jsem nadšená, dobré to bylo, nepustilo mě to, po chvílích jsem to přelouskala za tři dny :)

rozalupe
23.10.2017 5 z 5

Po zklamání z minulého dílu jsem byla tentokrát velmi mile překvapená, přečteno téměř na jeden zátah.

TomHr
20.10.2017 3 z 5

Salanderová podivně propojená se starým pavědeckým projektem, s podívínskými dvojčaty a na to všechno naroubovaná muslimská zápletka... Trochu moc nezáživného čtení, aby celý ten slepenec dával smysl.

vysypanel
19.10.2017 5 z 5

Líbi se mi. Hlavně si cením toho, že se našel odvážný člověk, který pokračuje v započatém díle. Lisbeth a Michael by mi jinak chyběli :-)

Modrina
19.10.2017 5 z 5

Já jsem se při čtení nenudila, naopak - knížku jsem skoro vdechla. Že má Lisbeth tak trochu schopnosti Chucka Norrise, mi vcelku nevadí (že bych byla zocelena svým velkým idolem z vedlejšího státu? :) ). Téma dvojčat se mi hodně hodně líbilo. A Lisbethina závěrečná řeč byla třešinka na dortu. Za mě plných pět hvězd.

JustWomen
13.10.2017 3 z 5

Vtipy o Chucku Norrisovi by se skvěle hodily i na Lisbeth Salanderovou. Dlouhé vysvětlující pasáže, divné nové postavy a situace, které nedávají smysl. Od poloviny kniha dostala spád, osobně se mi líbilo téma vlivu dědičnosti a prostředí na vývoj člověka. Rozporuplné pocity.

Gracian1964
11.10.2017 3 z 5

Nemal som s knihou problém, že by som sa pri čítaní trápil, alebo výrazne nudil...dočítal som to bez väčších problémov, ale aj bez valného nadšenia...Myslím, že sa nestane vôbec nič, keď sa ďalšiemu dielu vyhnem... Nie práve oblúkom, ale skrátka nebudem ho pravdepodobne vyhľadávať... Nič proti Lagercrantzovi, ale na Larssona nemá, to je úplne iná liga, čo sa dá robiť...iná atmosféra, iná charizma... Trochu mi z toho vytŕča tichý kalkul... Buď Fit!!!

ivzu77
10.10.2017 5 z 5

Opět jsem se těšila, knihu si hned koupila. Do čtení jsem se pustila s elánem a i jsem ji rychle přečetla. Opět napínavé, opět čtivé. Lisbeth a Mikeal jsou prostě nezapomenutelní.

durinka
10.10.2017 5 z 5

Slabší než předchozí díl, ale stále na jedničku. (možná tedy s malým mínusem) :) Doporučuji.

happy-smile
08.10.2017 3 z 5

Předchozí díl byl super, tento se podle mě už ale tolik nepovedl. Pořád jsem čekala, kdy se to nějak rozjede a ono nic. Knihu jsem dočetla skoro z posledních sil. Pokud vznikne další díl, tak mu dám ještě šanci, ale jsem z toho docela rozpačitá, protože předchozí díl podle mě dosahoval o dost vyšší kvality.

severská literatura švédské detektivky

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Muž, který hledal svůj stín je v

Přečtených1 767x