Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342724/bmid_muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 4 1143 281

Milénium / Millennium série

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí jí, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Mannen som sökte sin skugga , 2017

NADEI
25.11.2020 5 z 5

Prostě skvělé.

March
10.11.2020 3 z 5

Plusy: čtivost, příběh dvou bratrů, vyprávění několika linek, skvěle nasazení jednotlivých příběhů, napětí.
Minusy: hodně postav, příběhy nedovysvetlene, část knihy by se dal vypustit, málo Lisbeth a Mikaela.

Lajtwing
04.11.2020 2 z 5

Čtivé, ale pro mne jednoznačně nejslabší díl celého Milénia. Některé vedlejší linky nejsou nikdy dokončeny, některé vedlejší příběhy neslouží žádnému opravdovému účelu a konec byl vyloženě otravný. I tak stojí za přečtení.

Renca.ch
26.10.2020 1 z 5

Byla jsem zvědava na pokračovaní D.Lagercrantze,i kdyz jsem čekala po 4.díle,že to bude slabší než Larsson, bylo to nehorší ze vsech 5 dílů.Ze začatku děj napinavy,dobře se četlo,vypadalo to na zajimavy namet z ženske veznice,nakonec Benita a její dýka se staly ujeté jak z nějaké cirkusové frašky..Charaktery všech postav byly ploché,vubec nepronikly do hloubky,postavy se chovaly vetšinou nelogicky bez hlubšiho vysvetleni a Lisbeth jenom okrajově vsechny mlatila..Záměna s dvojčaty byla zajímavá,škoda ze autor byl roztýlen množstvím děje a postav a bylo to odbyté...

mirec88
18.10.2020 4 z 5

Opäť skvelá Lisbeth a Mikael. Páčil sa mi ich príbeh, či už pobyt vo väzení, alebo samotná zápletka a taktiež vzťah medzi Lisbrth a Mikaelom. Veľmi sa utužuje. Som zvedavý čo bude v poslednom dieli.

Jessybelle
07.10.2020 4 z 5

Četlo se to dobře, nebyly tam nudné pasáže, linka s dvojčaty se mi líbila. Lisbeth a Mikael tentokrát zřejmě neměli být "jedinými hlavními hrdiny", konec trochu uspěchaný... Škoda, že tam nebylo nějaké rozuzlení hackerského útoku na burzu...
Určitě si sérii dočtu za nějaký čas.

katst
08.09.2020 3 z 5

Kniha je poměrně čtivá a napínavá. Děj není úplně špatný, přesto se nemůžu ubránit pocitu, že by klidně mohl být bez Mikaela a Lisbeth a stále by měl hlavu a patu. Obě zmiňované postavy hrají v knize jen "druhé housle" a začínají být nezajímavé. Čtvrtý díl byl mnohem lepší, je na něm znát, že ho měl Larsson rozepsaný. Tento už je jen nastavovanou kaší a chabým pokusem navázat tam, kde Larsson skončil...

helusa2
08.09.2020 5 z 5

Propletené, postav jak na orloji, ale napínavé a poutavé. Za mě super!

ydnac
03.09.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že Lisbeth prostě fandím, mě nikdo nepřesvědčí, že nějaký díl by měl být slabší. Já hltala všechny a je mi to málo. Potřebuji ještě !!!

Praevka
10.07.2020 3 z 5

Za mě rozhodně lepší než Dívka v pavoučí síti: žádné zbytečné nudné pasáže, spád příběhu i vyprávění. Lisbeth konečně zase vypadá jako reálný člověk a ne jako černá ovce rodiny X-Men. Co se týká závěru souhlasím s komentářem Rade. Mínusové body dávám za Benitiny dýky - dospělá ženská (i když evidentně šáhlá), která pojmenuje svoji dýku a svým nepřátelům vyhrožuje s tím jménem na rtech - to bije a bolí do očí.

cluci
07.06.2020 4 z 5

Tiché pokračování Milénia 2, klasické navázaní, chvílemi i lepší než 4. Autor se zhostil velkého sousta, které nelze srovnávat s M1, ale za mě dobré.

ctenarkaEva
05.06.2020 4 z 5

Nemohla jsem si nechat ujít ani tento díl. Už to není úplně to pravé ořechové, ale čte se dobře.

Rade
26.05.2020 3 z 5

Docela líbilo, chytlo mě zajímavé téma dvojčat, fajn bylo i propojení s minulými díly. I ten oslí můstek s Malin, jejíž zkušenost se tak moc Mikaelovi v pátrání hodila, lze odpustit.
Ale!
Toto platí zhruba do stránky 360 (vydání Host 2018). Pak se zajímavý příběh, kdy jsem byla zvědavá na vyústění, přehoupl do nepravděpodobných, za vlasy přitažených akčních scén; to platí jak pro vyvrcholení příběhu dvojčat, tak pro závěrečnou epizodu s Lisbeth. Trochu je to i můj problém, nemám ráda takové zrychlené konce; když někteří čtenáři píší v komentářích …“konečně se to rozjelo“, já to vnímám vesměs jako přehnané. Ale tady už je toho fakt moc, konec mě prostě zklamal a navíc neobsahoval žádnou pointu, žádné tak moc velké překvapení… Takže jednu hvězdičku ubírám za závěr.
Malinké subjektivní plus za to, že je to - hurá, hurá - má první papírová kniha z knihovny po delší době…

Maevie
28.04.2020 3 z 5

Záhadu hackerského útoku na finanční trhy zmíněnou na začátku knihy nechává autor bez povšimnutí a nechává Lisbeth s Mikaelem řešit neetický průzkum na dvojčatech. V knize se objeví všechny známé postavy, a to někdy tak zázračně jako by je chtěl autor zmínit za každou cenu. Stejně působí i druhá dějová linka s mladou muslimkou Fáriou, která je v knize snad jen proto, aby zaměstnala Bublinu se Sonjou.

Největším zklamáním jsou ale samotné postavy, které Larsson s takovou pečlivostí vytvořil. V Muži, který hledal svůj stín se z nich staly až archetypální klaďasové, kteří posouvají děj dopředu neuvěřitelnými myšlenkovými dedukcemi.

berila
27.04.2020 5 z 5

Ač napsáno jiným autorem, přesto se mi série stále líbí a vůbec mi změna autora nevadí.

careras.c
25.04.2020 4 z 5

už to přestává být zajímavý ...

Svamburger
27.03.2020 2 z 5

Zkusil jsem a nenadchlo mě to. Nikdy jsem první tři knihy nečetl, ale podle recenzí se musí jednat o maximální pecku... V budoucnosti uvidíme. Nicméně jsem byl zvědavý, jak bude fungovat takhle kniha, protože tady máme téměř neznámého spisovatele, jenž se úspěšně přízivuje na zesnulém, mnohem slavnějším kolegovi. Úplně neznalý v Milénium nejsem (znám filmy), a tak jsem to četl jako samostatný titul - snad detektivku. A bylo to bohužel neslaný , nemastný. V půlce knihy jsem měl pocit, že se snad spisovatel inspiroval příběhem o muži se železnou maskou, nebo co a zrefreshoval to. Další knihu od toho autora už asi číst nebudu, ale alespoň se kouknu na film: Dívka v pavoučí sítí. Tím ušetřím čas, který můžu investovat do lepší knihy.

lassse
19.03.2020 3 z 5

Na detektivky moc nejsem a tahle byla za mě jen průměrná, bohužel. Snad bude závěrečný díl lepší. Chtělo by to více Lisbeth ;-)

zdendula31
15.03.2020 5 z 5

Nemůžu si pomoc,ale mě se to fakt líbí.Hrozně hezky se čte,má svižný děj a je napínavá.

Sudin
14.03.2020 3 z 5

Trošku zklamání po minulém dílu, známé postavy, ale příběh byl poměrně nudný. Asi je dobře, že příští díl už je poslední, téma mi přijde už vyždimané ze všech stran a jen se to zbytečně natahuje. Příští týden už nebudu vědět o čem to bylo.

severská literatura švédské detektivky

David Lagercrantz
švédská, 1962
2015  77%Dívka v pavoučí síti
2017  75%Muž, který hledal svůj stín
2019  74%Dívka, která musí zemřít
2022  65%Temnota
2014  89%Já jsem Zlatan Ibrahimović

Kniha Muž, který hledal svůj stín je v

Přečtených1 766x