Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5545 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

historikola
15.08.2016 5 z 5

Úžasný příběh o Lisbeth Salander a jejich přátel. Konec jedné trilogie. Nedalo mi to a musel jsem vše přečíst hned a teď :) Rozhodně tato trilogie si najde své místo v knihovně. Bylo by super najít ještě DVD s touto trilogii.
Jedno na celém příběhu mě rozesmálo. Všimli jste si, že ve Švédsku všichni jedí obložený chleba :) Abych jim nekřivdil občas zajdou do restaurace.

Gi-Gi
08.08.2016 5 z 5

po přečtení prvních dvou dílů mě zaskočila intenzita politických vztahů, na druhou stranu jedině s nimi dává příběh smysl a odhaluje spojení s Lisbetinou minulostí. za mně 5 hvězdiček :-)

ivzu77
05.08.2016 5 z 5

Při čtení třetího dílu trilogie jsem si říkala, že je na mne moc politicky zaměřené - do propletence špionáže, vlády a bezpečnostní policie jsem nikterak proniknout nechtěla, ale orientovala jsem se v rámci příběhu dobře. Hlavním postavám jsem fandila. Četla jsem a četla, protože jsem chtěla vědět, jak se příběh Lisbeth nakonec vyvine. Pro mne skutečný čtenářský maraton. Soudní přelíčení bylo popsáno výborně.
Nyní se pustím do Dívky v pavoučí síti. A ačkoliv neočekávám Larssonovo umění, tak se na příběh Lisbeth a Mikaela těším ....
PO SHLÉDNUTÍ FILMU: celou sérii ve filmovém zpracování švédské koprodukce doporučuji. Více mi to asi dávalo po přečtení knih, které mají rozsáhlejší obsah a dějové linie, ale za mne filmy také Ok

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Super čtení.

Eeli
10.07.2016 5 z 5

Naprosto skvělé vyvrcholení děje předchozího dílu. V této knize již sice není tolik akčních scén jako spíše odhalování souvislostí apod., přesto je vše napsáno tak, že napjatě hltáte stranu za stranou. Když máte pocit, že hrozí nuda a stereotyp, objeví se další, popř. jiná dějová zápletka. Shrnutí: skvěle promyšlená trilogie dotažená do detailů (včetně podložení fakty), žádné přehnané přímé charakteristiky postav a jejich vývoj, jedná se především o příběh samý, text na mě působil promyšleně, věcně, čímž se do stylu psaní promítá autor - novinář.

Taťka Hraboš
03.07.2016 4 z 5

Larssonovi se nedá upřít, že to dokáže rozjet a držet tempo až do konce. Příběh má promyšlený, a i když ho vede po několika dějových liniích, jsou velmi dobře provázané. Ale pořád platí, co jsem napsal u prvních dílů - chybí mi tam emoce a důkladnější vhled do psychiky postav (pro mě jsou všechny až na Lisbeth takové nevýrazné, ploché). Prostě je poznat, že to psal novinář. To samozřejmě nevylučuje, že to Larsson tímto stylem psal schválně - koneckonců naprosté většině čtenářů to podle zdejšího hodnocení vyhovuje.

tak.normal
30.06.2016 5 z 5

Posledni dil trilogie je podle mě absolutně nejlepší díl. Nádherně vykreslené postavy, jejich choromyslné a naprosto zvrácené názory a životní postoj, kterému se tu říká loajaliata. Konec nepřekvapi, vlastně asi vyloženě nepřekvapí nic, ale pro nás potrhlé konspirátory super čteni. A postava Lisbeth nejvíc pochopitelná a lidská. A doporučuji nekoukat na filmy. Určitě ne, pokud jste to ještě nečetli a spíše ne, pokud už máte prečteno, maximálně ze zvědavosti a s nizkým očekáváním...

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Jako předchozí dva díly nemám co víc říct než Skvělé!

Kamilajznik
20.06.2016 5 z 5

Jako predesle dily, se mi kniha libila.

Mišulenka
14.06.2016 5 z 5

Trilogii mám už nějaký ten měsíc dočtenou a stále jsem tiše z povzdálí váhala, jak uchopit komentář. Udělám to naprosto buransky, zato výstižně.
Skvělé dokreslení příběhu, perfektní background, parádní myšlenka. Moc jsem si tenhle příběh užila!

Ječmínek
09.06.2016 3 z 5

Autor to mohl docela dobře seškrtat do dvou dílů. První díl byl ucelený a ukončený. A taky nejlepší, hlavně díky nevšední postavě Lisbeth. Třetí díl byl jen dohrou a uzavřením dílu druhého. Ovšem neskutečně dlouhou dohrou, u které jsem se už hodně nudil. Dvě třetiny se vlastně nic nedělo a nic nezměnilo. Zatímco v prvním díle byla Lisbeth super postavou, ve druhém díle trochu zevšedněla a ve třetím se jen občas připomněla.

Jessybelle
07.06.2016 5 z 5

Super kniha, vše geniálně promyšlené. Vůbec se mi nechtěla pouštět z ruky. Na konci mi bylo líto, že už je konec...

bianca5
14.05.2016

Děkuji za úžasný zážitek,v rekordním čase přečteny všechny díly.......všechny jsou i zfilmované a váhám,zda je chci vidět........

Jaruš7
25.04.2016 5 z 5

Senzace v pokračování na MP3, skvělé.

Pralev
03.04.2016 5 z 5

Pro mě osobně o něco slabší než první díl trilogie, ale přesto neuvěřitelně poutavá kniha. Ačkoli má české vydání přes 600 stran a v příběhu se toho vlastně až tak moc nestane, strašně čtení odsýpalo a nezažil jsem ani chvilku nudy. I těch hloupých akčních scén, které v knihách nemám až na výjimky vůbec rád, tu bylo méně, což je jedině plus. Hvězdičku jsem málem strhnul za nepovedený konec - Larsson měl ve všech třech knihách podivný zlozvyk nechat děj vyvrcholit a uzavřít několik desítek stran před koncem a pak psát dlouho o něčem, co je možná z hlediska osudů hlavních postav důležité (v tomto případě finance a budoucnost Lisbeth), ale pokles napětí a zábavy při čtení je v tu chvíli markantní.

Další věc, která mě štvala, byly ty neustálé stereotypy. Opravdu se musí s Blomkvistem vyspat a následně do něj zamilovat každá ženská, kterou potká? (Strašně mi to připomínalo seriály z 80. a 90. let, kde sbalil v každém díle hlavní hrdina novou ženskou) Opravdu musí stalker Eriky být člověk, který je zdánlivě nejméně pravděpodobný?

Přesto dávám pět hvězdiček za skvěle a až na zmíněné výtky velmi chytře a promyšleně napsané dílo. Část se soudem mě mimořádně bavila a velmi jsem ocenil, že nebyla nijak zkracována a mohl jsem si vychutnat všechny ty křížové výslechy, dialogy a proslovy. Larssona je vážně škoda...

lenakf
02.04.2016 5 z 5

Největší zklamání po dočtení této knihy bylo zjištění, že je to kniha poslední....

Misa25
27.03.2016 5 z 5

Kniha měla spád, děj byl napínavý a rozuzlení celé série bylo naprosto dokonalé....Uvidíme jak si povede v pořadí 4 díl, který volně navazuje :)

pegascom
14.03.2016 5 z 5

Doteraz si myslim, ze kniha bola napisana podla skutocneho pribehu, lebo postavy a udalosti do seba brilantne zapadaju a nenechavaju priestor na vymysly. Pribeh bol do spiky premysleny a co je najdolezitejsie, neuveritelne putavy. Cakal som na prilezitost, kedy su ku knihe budem moct znova sadnut.

Jordyz
13.03.2016 5 z 5

Oblíbená série. Příběh plný napětí, bohužel opět mě některé pasáže nudily - politika, novinařina. Na mě zbytečně zdlouhavý popis bez kterého bych se oběšla.

Scharks
04.03.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Skvělé hlavní i vedlejší postavy, parádní zápletky a propracovaný příběh do neuvěřitelných detailů. A ten soudní proces? Nemám slov :D Jednoduše se dá celá třídílná Sérii Millénium od Stiega Larssona shrnout jako geniální :)

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)