Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti

Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254615/bmid_dievca-ktore-uviazlo-v-pavucej-siet-SMs-254615.jpg 4 2172 2172

Milénium / Millennium série

Časopis Millennium má nových vlastníkov. Zlé jazyky tvrdia, že éra Mikaela Blomkvista sa skončila, aj sám Blomkvist zvažuje zmenu zamestnania. Lisbeth Salanderová sa zdanlivo bezdôvodne zapojí do hackerského útoku. Berie na seba riziká, ktorým sa doteraz vyhýbala. Toto sa na ňu nepodobá. Špičkový odborník na výskum umelej inteligencie profesor Frans Balder zavolá uprostred noci Blomkvistovi, aby ho informoval, že disponuje šokujúcimi informáciami o amerických tajných službách. Prezradí mu, že bol v kontakte s mladou geniálnou hackerkou. Blomkvist tuší, o koho ide. V Blomkvistovi skrsne nádej na senzačné odhalenie, ktoré on aj časopis Millennium zúfalo potrebujú. Ako zvyčajne, Lisbeth Salanderová sleduje svoje vlastné ciele. Nadišiel čas, aby sa ich životné cesty opäť stretli. Román Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti z pera Davida Lagercrantza je štvrtým dielom fenomenálnej série Millennium Stiega Larssona, autora prvých troch častí (Muži, ktorí nenávidia ženy, Dievča, ktoré sa hralo s ohňom, Vzdušný zámok, ktorý vybuchol).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Det som inte dödar oss , 2015

medvidek
08.05.2016 2 z 5

Zklamani, totalni nuda oproti puvodni trilogii...

jisimi
07.05.2016 2 z 5

Začala jsem číst s určitou dávkou pochybností, nemám tato ,,nastavovaná" díla moc v oblibě. Začátek ale vůbec nebyl špatný, což mě příjemně překvapilo. Potom mi ale začalo vadit, nepřirozené přeskakování z postavy na postavu a místo toho, aby mě to nutilo číst dál, byla jsem z toho otrávená. Asi ve dvou třetinách knihy mi připadalo, jako by to autora přestalo bavit a chtěl to mít co nejdřív za sebou. Klíčovou akční scénu nechal odvyprávět náhodného svědka v několika větách policii. Vrcholem literárního umění byla věta:,,Pak odjela k Rogerovi Winterovi a dala mu co proto". Těšila jsem se na akční scénu a autor mi místo ní ,,dal co proto". No a při poslední větě knihy už jsem se musela smát: ,,Na nočním nebi padala hvězda". Amen.

gossipavlina
07.05.2016 4 z 5

Navazovat na něčí práci není jednoduché, a obzvlášť, pokud ten někdo je Stieg Larsson. Ale David Lagercrantz se toho zhostil s odvahou a celkem se mu to povedlo, knížka byla čtivá, příběh dobře vymyšlený. Ale jak už tu někdo poznamenal, Lisbeth svými až nadpřirozenými schopnostmi působila spíš jak figurka z komiksu. Občas jsem se musela smát, fakt to působilo směšně. A zřejmě celá její rodina trpí tímto ,,syndromem".
A též se přikláním k pocitu, hlavně druhá polovina knihy, že je to takové plošší. A ke konci až příliš sentimentální.
Ale i tak nelituji času, který jsem s knihou strávila a doporučím dál. A pokud D.L. napíše další příběh s Lisbeth a Mikaelem, přečtu si ji.

Celupka
03.05.2016 2 z 5

Na pokračování Milénia jsem se jako správná fanynka velice těšila, protože jsem si myslela, že Lagercrantz bude vycházet z Larssonových poznámek. Ale to byl můj omyl číslo jedna. Omyl číslo dvě byl, že jsem si knihu vůbec kupovala. Kniha JE čtivá, děj MÁ spád, zápletka JE zajímavá, ALE největším problémem u mě byly dialogy hlavních postav. Slova, která jim Lagercrantz vložil do úst, se k nim vůbec nehodila. Žádnou repliku, která jim vyšla z úst, jsem jim nevěřila. Dle mého názoru se autorovi nepovedlo přesně vystihnout unikátní charakter Lisbeth a Mikaela a chudák Larsson se teď v hrobě obrací!

kyssling
30.04.2016 4 z 5

Pěkné důstojné pokračování Milénia. Po dočtení jsem se přistihl, že bych možná přivítal i další díl. Ale stejně mám pocit, že nejvíc ve mě utkvěly světové rekordy v čísle Pí (http://pi-world-ranking-list.com/index.php?page=listoverview) ...

adela9782
28.04.2016 5 z 5

Četla se jedním dechem jako předešlé knihy! :-)

blazkens
27.04.2016 3 z 5

Moc jsem od tohohle dílu nečekal a doufal jsem tedy, že mě příjemně překvapí. Bohužel - nepřekvapil. Polovina knihy byla strašná nuda, musel jsem se přemlouvat, abych to vůbec dočetl. Pak se to naštěstí slušně rozjelo, ale už to nedokázalo změnit můj názor. Jediné, co mě drželo v napětí byl malý August a to je dost málo...

Jaruš7
25.04.2016 5 z 5

Perfektní , závislost je na světě, podlehnout je tak snadné, stačí se začíst jen do první stránky a už v tom jedete, vysvobodit vás může jen další díl, nebo jiný příběh. Kondolence a díky za pokračování.

cruela.devil
18.04.2016 5 z 5

Tuhle ságu já prostě žeru ... knížka se četla sama.

Heli_cz
17.04.2016

Skoda, ze se z Lisbeth- uveritelne stala Lisbeth- neuveritelna supermanka. Postavy mi prijdou mnohem vice cernobile nez od Larsssona, proto jaksi plossi a mene uveritelne. Ale jako detektivka to nebylo spatne a bavilo me to.

olma
15.04.2016

Pane Lagercrantz, děkuji za další díl Milenia. Povedlo se vám velmi věrohodně napodobit pana Larsova. Jen mě mrzí že jsem si s Mikaelem vypila pouze jeden šálek kávy. A ještě jeden rozdíl jsem zaznamenala. Chyběli mi chvilky odpočinku třeba mezi Erikou a Mikaelem. Jinak super. Knihu jsem přečetla během jednoho dne.

Jordyz
11.04.2016 5 z 5

Skvělé čtení....možná nejlepší kniha ságy? Napínavé, čtivé, žádné zbytečnosti...paráda!

tchiwawa
06.04.2016 5 z 5

Dobre napsane,ale proste to neni Larrson , presto jsem si knihu vychutnala

Ni.kk.i
03.04.2016 4 z 5

Že to není od Larssona je znát. Není to špatné, ale prostě už to není ono. Lagercrantz to napsal skvěle, o tom není pochyb. Přesto mi některé postavy připadaly jako by to nebyly ony a celkový děj mě nenadchl tak jak by měl.
S Larssonem měla sága Milénium zkrátka definitivně skončit.

Ťop
01.04.2016

Co může vzniknout, když se někdo snaží napodobit sice vychvalovaný, ale v ničem ze žánru trileru nevybočující politicky korektní klišé. Ještě větší levičácká sračka. Máme li zůstat ve Švédsku, tak Alan Karlsson, Nombeko Mayeki a Holger 1 jsou mnohem uvěřitelnější než Lisbeth Salanderová.

reno rejns
01.04.2016

Nesrovnávat s Larsonem? Horko těžko, když autor navazuje na jeho dílo a dál rozvíjí jeho hlavní postavy v novém příběhu - takže to podle mě (nebo pro mě) není dost dobře možné.

Knihu jsem často odkládala a pro mě neměla tu potřebnou dynamiku, spád či jak to nazvat. Taky jsem se spoustu věcí na závěr nedozvěděla.

knihomol 61
30.03.2016 odpad!

Poděkování,pěkně navázané, kniha má spád.Myslím,že by to nemuselo být poslední pokračování.Dovedla bych si představit že spisovatel vymyslí něco dalšího.Uvidíme .Za mě doporučuji!!!

babsi66
27.03.2016 3 z 5

Kdyby celá kniha nebyla koncipována jako pokračování Milénia, mohl to být docela dobrý špionážní román. Takto se ale z Lisbeth stala superhrdinka, která pronáší až moc sofistikované proslovy a z Blomkvista jen plochá postava plnící úlohu figurky do počtu. Nicméně čekala jsem, že výsledek bude mnohem horší.

lenixka
26.03.2016 2 z 5

Byla tam spousta momentů, který mi neseděly. Poslední věta - největší klišé a totálně mi znechutila celou knížku: "Na nočním nebi padala hvězda." Opravdu?! Opravdu.

Žemlák
24.03.2016 4 z 5

Těším se na další díl :-)