Bohové viny

Bohové viny https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210833/bmid_mickey-haller-bohove-viny-GVG-210833.jpg 4 190 49

Dobrý advokát musí především umět rozpoznat své vlastní viny. Mickey Haller se po krátkém přeběhnutí na stranu obžaloby vrací ke svému původnímu řemeslu: provozuje advokátní praxi ze zadního sedadla lincolnu a čeká na lukrativní případ. Dočká se brzy. Textová zpráva s kódovým označením pro vraždu je pro něj znamením, že se vrací zpátky na výsluní, kde se hraje o obrovskou mediální pozornost a tučné šeky. Tato kauza má však jeden háček: obětí zločinu je jeho bývalá klientka, prostitutka Gloria Daytonová. Mickey se domníval, že se mu ji podařilo přivést na správnou cestu. Zjevně se mýlil: Gloria se vrátila do Los Angeles i k dřívějšímu způsobu života. Nezachránil ji, naopak možná má na její smrti částečný podíl. Plný pochybností se ujímá obhajoby člověka, který byl z vraždy obviněn – o jeho nevině je ale Mickey stále silněji přesvědčen. Od samého začátku ví, že tento případ pro něj nebude lehký. Bude muset oživit temné duchy své minulosti, aby dokázal přesvědčit o své pravdě bohy viny – porotce, kteří mají rozhodnout nejen o osudu jeho klienta, ale zároveň i o něm samém.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Gods of Guilt , 2013

iveta3689
06.08.2016 2 z 5

I soudní drama může být zajímavé, ale tato kniha to nebyla. Místy se objevily světlejší oakmžiky, takže jsem ji nakonec nějak dočetla, ale na víc jak 2 * to není.

syskas
04.04.2016 5 z 5

Ďalší zamotaný zločin, ktorý musí Mick vyriešiť, ak chce dokázať, že jeho klient je nevinný. Tentoraz je to doho zapletená aj polícia a dokazovanie je ešte ťažšie ako inokedy
Mick je ako víno - čím starší, tým lepší.

karel9045
10.09.2015 5 z 5

Toto je 5. kniha s Mickey Hallerem. Objevuje se také jako vedlejší postava v románu 9 draků, ale pochybuji, že tato epizodní role by se počítala do série. Michael Connelly se podle mě stále zlepšuje. Zápletky a způsob jejich řešení se příliš neliší od předchozích knih. Konečně co jiného by měl dělat specialista na trestní právo, než hájit klienta obviněného z vraždy nebo loupeže (výjimku tvoří kniha Zrušený rozsudek, kde Haller zastupuje opačnou stranu - státního žalobce). Posun je ve stále vyšší míře realističnosti. Autor své postavy nešetří. Jsou mnohem plastičtější, když známe i jejich temnější stránky. Ani Haller není svatoušek. Porotou i soudem manipuluje jak to jenom jde a pokud to uzná za nezbytné, sehraje před nimi i připravené divadlo. Ocenil jsem množství detailů, právnických fíglů a kliček, které svědčí o autorově perfektní znalosti prostředí a také, že román se nesnaží za každou cenu překvapovat nečekanými zvraty, které by ubraly na jeho věrohodnosti.

mala49
06.07.2015 5 z 5

Já se u téhle knihy chytla až napodruhé.
A co 5. v serii, nechybí tu něco?

malen
16.04.2015 3 z 5

Sice jsem to dočetla, ale nenadchlo mě to. Tak snad jindy.

moni.ka
11.04.2015 1 z 5

Knihu jsem četla vlastně omylem. Špatně jsem si přečetla anotaci, že se nejedná o detektivku, ale o soudní drama (?). Z novodobých advokátů a jejich "kliček" při hájení lumpů se mi zvedá žaludek, a tato kniha mě v mém postoji ještě utvrdila. Zdlouhavé popisování soudního jednání mě doslova nudilo, samí lumpové a nesympatické postavy, s nikým nebylo možné se ztotožnit.
Detektivky Connelly nepíše špatně, ale pro jistotu se budu vyhýbat všemu, co není ze série Harry Bosch.

bosorka
14.01.2015 4 z 5

Connelly mě baví pořád hodně, jeho právnická řada s Mickeym Hallerem je skvělá. Fakt ale je, že Bohové viny jsou o malinko slabší než některé další díly, proto za 4. I tak se to čte skvěle, právnické kličky a vyšetřování jsou nesmírně zajímavé a zábavné. Jen jsem možná čekala takovou tu pointu, která cinkne a kterou Connelly rozhodně umí. Ta tady trošku chybí. I když pro mě je ten konec hodně nejednoznačný a stále o něm přemýšlím.

lucifuk
01.09.2014 4 z 5

Nebolo to zlé, ale autor má aj pár lepších kúskov

guru
26.07.2014 5 z 5

Opäť kvalita ako vždy, len už sa Connelly trochu začína opakovať v rozuzleniach. To sa však pri prepracovanosti a napätí počas celej knihy dá odpustiť.