Mexická gotika

Mexická gotika https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463523/bmid_mexicka-gotika-E2a-463523.jpg 4 187 66

Gotický horor z prostředí mexické smetánky Poté co Noemí Taboadová obdržela zmatený dopis od své nově provdané sestřenice s prosbou o záchranu, zamíří do odlehlého domu na mexickém venkově. Není si jistá, co v něm najde manžel její sestřenice, pohledný Angličan, je cizinec a Noemí o něm tuší jen málo. Noemí je navíc velmi nepravděpodobnou záchránkyní: její elegantní šaty a rudá rtěnka se hodí spíše pro koktejlové večírky než amatérské vyšetřování. Je však zároveň zarputilá, chytrá a má nezlomnou vůli. A nebojí se ani záhadného manžela své sestřenice, ani jeho otce, starosvětského patriarchy, kterého Noemí fascinuje; a dokonce ani domu samotného, který napadá Noemíiny sny vizemi plnými krve a zkázy. Jejím jediným spojencem v tomto nehostinném příbytku se zdá být nejmladší syn, plachý a něžný muž, který působí, že chce Noemí pomoci, ale také by mohl skrývat temné rodinné tajemství. Protože za zdmi domu je mnoho tajemného. A Noemí, okouzlená děsivým, ale svůdným světem za zdmi, možná brzy zjistí, že tuto záhadnou usedlost není možné jen tak opustit.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Host

Mexican Gothic , 2020

To-z-kanálu
14.07.2021 3 z 5

Začalo to slibně. Noemí dorazila do starého, prokletého a záhadami opředeného sídla. Pokračovalo to však pomaleji, než se mi líbilo. Opakovaly se podobné scény, chvíli jsem myslel, že to snad ani nedočtu. Zachránila to poslední třetina, napětí se zvyšovalo, děj gradoval. Rozuzlení bylo trochu nepůvodní variací na něco, co jsem již četl v jiné knize a viděl ve filmu.

katasokolov
07.07.2021 4 z 5

Výborná hororová atmosféra ponurého starého anglického sídla v Mexiku. Pomalé odkrývání rodinného tajemství bylo velmi zdařile dávkováno. Patriarcha rodu a následník byli dostatečně tajemní a strašidelní a ostatní postavy nezůstávaly pozadu. Vzhledem k recenzím na tuto knihu jsem byla celkem na rozpacích, zda číst, ale ten příběh mě dostal a já si přišla na notnou dávku strachu, tajemství, znechucení, naděje, lásky, postkoloniálního dědictví, antropologických otázek, napětí a mnoho dalšího. Jako celek hodnotím kladně. Jasné, našlo by se tam pár chybek, ale bavilo mě to a četlo se to parádně. Takže, pokud máte zrovna chuť na hororový příběh protkaný sociálními a politickými tématy s příměsí tajemna a magického odkazu, rozhodně neváhejte!!
Knihu si dokážu představit i na filmovém plátně, a když už jsme u toho, tady je pár televizních děl, na které jsem si v průběhu čtení vzpomněla: Purpurový vrch, Purpurové řeky, Krvavá nevěsta, jeden díl Da Vinciho démonů, Temné stíny a Na nože.

PS: Nevím, jestli ještě někdy v životě půjdu na houby :D.

Pitbullka
03.07.2021 3 z 5

První polovina knihy super, zajímalo mě, kam se to vyvine, dobrá atmosféra. Po polovině to ale jaksi začalo ztrácet kouzlo a to, kam příběh směřoval mě nebavilo. I když jsem knihu nebrala jako horor, ale jako gotický román, měla jsem větší očekávání, která bohužel nebyla naplněna.

Nikola_
02.07.2021 3 z 5

Čekala jsem více. Docela zklamání..

Adris
02.07.2021 4 z 5

Rozmazlená dámička Noemí, zvyklá na flámy a obdivovatele, je poslána zkontrolovat svou čerstvě provdanou sestřenici, která poslala rodině znepokojivý, chaotický dopis, kde se zmiňuje o "mluvících stěnách", otravě a duších. Noemí se tedy vypraví sestřenku navštívit a podat rodině hlášení o jejím psychickém stavu, místo toho s ní uvízne v domě hrůzy.

Příběh se čte úplně sám, hodně vtahuje. Noemí jsem na chuť nepřišla, ale fandila jsem jí. Trochu jsem po prvních náznacích tušila, jakým směrem se obsah bude ubírat, avšak nakonec mě autorka překvapila svou imaginací, která byla leckdy na dvě přečtení, abyste to vstřebali a pochopili. Více než duchařina je to kniha hrající na strunu "odporu" (hniloba atp.). Určitě by neměla minout fandy Darcy Coates. Kniha je nádherně graficky zpracovaná, i uvnitř. Za mě 4/5, jednu hvězdu ubírám za na mě až moc popisu okolí na úkor zvratů v první polovině.

FiliaNoctis
29.06.2021 1 z 5

Nuda... Ešte sa to dalo dokým nebola prezradená zápletka, potom tam už nie je vôbec nič zaujímavé...