Metafysika lásky a hudby

Metafysika lásky a hudby https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254435/bmid_metafysika-lasky-a-hudby-254435.jpeg 4 26 4

Úvahy německého filosofa, básníka a spisovatele. Jeho pohled na vztah mezi pohlavími byl zpracován na základě vědeckého hlediska a poznání a vybočuje z dosud publikovaných děl.

Magdalen
30.11.2019 4 z 5

Já vám nevím, dlouho jsem sice nečetla úvahy skutečně tak vybroušené, že by připomínaly diamant (předmluva), ale sem tam se mi nedaří s autorem souhlasit. Některé myšlenky, které Šopák opírá o biologický výzkum budou nutně trochu zastaralé, není to úplně nejnovější dílo. Knihu jsem každopádně zhltla za jeden den a v mysli se k ní pořád vracím a jeho myšlenky v hlavě převracím, takže ji doporučuji určitě dál. :)

warca
23.01.2019 4 z 5

Metafysika lásky byla dost zajímavá. Nemohu ale souhlasit se všemi jeho názory. V další části, která se týkala hudby, mě zaujalo už méně věcí a potom poslední část o géniovi, jsem nějak nedokázala pochopit. Bylo to napsáno takovým složitým archaicým jazykem a člověk se musel na čtení hodně soustředit.

blindone
03.11.2017 4 z 5

Ufff. Nejlepší kniha na záchod.

WoodoX
10.09.2013 3 z 5

Taký užší koncentrát z inak pôsobivých prác od Schopenhauera.