Metafyzika lásky

Metafyzika lásky tvoří 44. kapitolu hlavního Schopenhauerova díla Die Welt als Wille und Vorstellung (Svět jako vůle a představa). Schopenhauer si byl vědom toho, co vytvořil. V jednom dopise z roku 1855 o Metafyzice lásky píše, že patří k tomu nejoriginálnějšímu co kdy napsal, že je to diamant.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41763/metafyzika-lasky-41763.jpg 4.245
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno:, Přátelé duchovních nauk

Miro.slav
18.11.2018

Ďalší podarený výber kapitol zo Schopenhauerovho životného diela "Svet ako vôľa a predstava". Takouto oveľa prístupnejšou formou je umožnené čitateľovi nahliadnuť do inak riadne nakopenej zmesi Schopenhauerových myšlienok. Človek by ani neveril, čomu sa bude venovať tento starý pán a aký postoj k danej téme zaujme. Odporúčam.

Marcela23
21.06.2018

Četla jsem v pubertě a kniha všechny mé dívčí iluze rozcupovala na kousky. Přišlo mi to tehdy objevné a dokonalé. Objevné to muselo být hlavně ve své době. Některé konstrukty jsou trochu vycucané z prstu, např. pravidla ve výběru partnerů. I přes ten drsný rozbor má v sobě kniha i dost poetiky. Rozhodně stojí za přečtení. Možná to zkusím znovu s letitým odstupem.

pindo
15.04.2018

Oponu začal odkrývať Darwin, pokračoval Schopenhauer a po ňom Freud. Racionalizácia ilúzie, iluminácia romantizmu. Láska na pranieri metafyziky priznala svoje zákonitosti a Schopenhauer z role inkvizítora dosiahol doznanie.

timelady
17.02.2017

A přesně pro ten smysl pro realitu jsem si Schopenhauera tak oblíbila.

Eslem
31.03.2015

Učebnicové filozofy nečtu moc často, ale když už, vždycky se najde něco, čím mě zaujmou – například takový génius druhu je pro začátek krásně libozvučný pojem. Můj obdiv pro myšlenky na svou dobu úžasně pokrokové se ale dost povozil na horské dráze, protože pan Schopenhauer v nejlepším nepřestal (asi by mu zbylo málo materiálu na knihu) a zajímavé nápady prostě musel bohatě vyvážit nabubřelou snůškou až komických nesmyslů. Než naopak, asi je mi milejší biolog filozofem, protože kromě čtení občas zvedne zadek a vyrazí do terénu za nějakým experimentálním důkazem.

alper
06.01.2011

popření romantiky v lásce

herdekfilek

Výsměch všem Jůliím, výsměch všem Romeům. A vlastně jemné se uklonění před jejich nekonečností. Není žádné miluji tě, je jen MUSÍME ZACHOVAT DRUH, DRUH JE PŘEDNÍ. Ach ti zamilovaní. Běda nám.