Cinder

Cinder
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120756/bmid_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756.jpg 4 2145 2145

Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky... Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cinder , 2012

stepka3765
09.05.2015 5 z 5

Knížka byla vážně výborná. Nemůžu se dočkat pokračování!

laurentia
08.05.2015 5 z 5

Na knihu jsem natrefila stejně jako obvykle. V městské knihovně. Pořád jsem kroužila kolem regálu a hledala nějakou zajímavou knihu. Narazila jsem na Cinder. Nebyla to však kniha, kterou bych si vybrala hned. Moc mě tedy nezaujala obálka knihy....ale : Nesud knihu podle obalu. Nakonec jsem si to rozmyslela a řekla si, že to třeba nebude tak špatná kniha. A nebyla. Děj je opravdu poutavý. Zvláštní je pro mě styl psaní, kterým jí napsala autorka, psaný je ne v první osobě (tedy jak situace prožívá hrdinka) ,ale jako nějakého diváka opodál. To byl pro mě nejdříve nezvyk. Myslela jsem si, že mě téma nebude zajímat ale opak byl pravdou. Knihu doporučuji všem a převážně lidem, kteří už mají dost knih o upírech a podobných stvoření :D :).

Hache
07.05.2015 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám tuto knihu číst. Nakonec mě recenze přesvědčili a jsem ráda. Je to úžasná kniha a už chci vědět, jak to dopadne.

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Nápad celkem dobrý, ale sci-fi asi fakt není můj šálek kávy. Nic méně mě zajímá jak to skončí, tak se někdy vrhnu na pokračování.

adelaska
04.05.2015 5 z 5

No, než jsem začala číst, říkala jsem si, jestli to nebude nesmysl. Příběh supermoderní popelky, která je napůl kyborg... Ale bylo to úžasné!!! Cinder byla super, oblíbila jsem si ji hned. A ten konec, to jsem fakt nečekala. A že to bude propletené s dalšími díly, tudíž v Cinder je konec otevřený.
Hned se pouštím do dalšího dílu, kde je hlavní hrdinkou supermoderní Červená Karkulka a jsem neskutečně napjatá, až se tam dozvím něco o Cinder!!!

martina5069
02.04.2015 1 z 5

Nedočteno

Selfinka
19.03.2015 5 z 5

Zatím jsem přečetla pouze první díl a musím říct, že zpracování pohádek trochu jiným způsobem je zajímavé. Popelka se vážně povedla. Hned se vrhnu na další díly, jsem zvědavá, jak to všechno bude pokračovat. Zatím to vypadá, že všechno souvisí se vším a je to propletené dohromady. :)
A nesmím opomenou nádhernou obálku!!

klarinka9974
05.03.2015 5 z 5

Velmi zajímavá a krásná kniha. Není to ta klasická přeslazená Popelka, kde se setká s princem, zamilují se do sebe na první pohled a ona s ním chce zůstat po zbytek svého života. Je to prostě Cinder, na půl člověk a na půl robot. Kniha mě hodně zaujala, tolik mě bavila že jsme to ani nečekala, takže jenom můžu doporučit. Začátek mě hodně zmátl a říkala jsme si o čem že to vlastně čtu, ale vydržela jsem až do konce a podle mě je to vážně skvělá kniha. Těším se na druhý díl.

Vé-Vé
19.02.2015 3 z 5

Milé, vhodné pro oddychový čtecí den :)

Potěšila mě určitá nepohádkovost a zabíjení postav, tak jak to má být, aby jsme nedostali přeslazený canďák.

Nestydím se přiznat, že se chystám i na zbylé dva díly a celkem se na ně těším!

Selket
17.02.2015 4 z 5

Kniha mě velice překvapila. Postavy působí velice dospěle a nevadilo by, kdyby byly starší.

TaberýováM
17.02.2015 5 z 5

Vážně jsem spokojená jak dokázala autorka této knihy napsat něco jako moderní popelka, je to vážně skvělá knížka a doporučila bych ji asi hlavně dívkám, spojitost s kyborgem a mesíčňankou je dokonalá, ze začátku jsem neměla ponětí jak autorka knihu myslí ale pak mi došlo že je to sci-fi na popelku a vážně se jí to velice povedlo.
Spokojenost je veliká...rozhodně doporučuji :)

Pavlina.13
13.02.2015 5 z 5

Zajímavý námět, dobrá srozumitelnost a celkově moc pěkná kniha. Jen bohužel dost předvídatelná. Už někde v první čtvrtině knihy mi bylo jasné jak se situace vyvine.

Šárka_D
02.02.2015 3 z 5

Příjemná oddechovka pro holky, těším se na další díly :)

Knížkařka
25.01.2015 5 z 5

Absolutně nej knížka!
Doporučuji! Musím přiznat, že jsem si ji půjčila v knihovně s pocitem, že je zajímavá! Je víc než to! Kniha plná emocí, zvratů a lásky je vážně the best! Čte se rychle a chcete hned další díl Scarlet:-)
Spisovatelka je výjimečná svým stylem psaní a ten se mi velice zamlouvá:-)
Jo a Iko je vážně dobrá postava... Vše je hned veselejší... Málem jsem brečela když se stalo to s Iko...! A teď spoiler!: Nebojte ona se vrátí...
Takže skvělá kniha!

Andy0892
24.01.2015 5 z 5

Hledala jsem něco lehkého, něco co se bude číst samo, bude zajímavé, ale nebudu z toho mít děsivé sny :-) Když mi kamarádka řekla o této knize říkala jsem si, že jsem na ni stará, ale... Byla výborná. Postavy jsou skvělé, místo, ve kterém se děj odehrává, je současné a zároveň naprosto jiné. Musela jsem si koupit i další díly. Doporučuji i ostatní díly Scarlet(karkulka), Cress (Locika). Nemůžu se dočkat Winter (Sněhurky), která by v Americe měla vyjít listopadu.

Calzedonka
20.01.2015 5 z 5

Nedopourčuji číst komentář pode mnou. Obsahuje hlavní spoilery!

Cinder se mi moc líbila. Pro mě zatím nejlepší převyprávění klasické pohádky v YA žanru.

Mikynek
18.01.2015 5 z 5

Hrozně se mi líbí ty náměty "moderní popelka" Docela by mě i zajímalo jak to autorku napadlo.Nejprvě popelka pak červená karkulka a locika.A co bude Winter ?! Už se naní těším . Líbí se mi ta spojitost.Cinder kyborg měsíčňanka a ztracená princezna Selene (neteř královny Levany).Scarlet : její babička pomáhala princezně Selene . Cress dcera Doktora Erlanda.A pak taky očekávaná Winter dcera Levany .Zajímá mě jak to skončí s Cinder a Kaiem. Já knihu přečetla jedním dechem dnem a nocí vřele doporučuji !!!!!

tsal
17.01.2015 5 z 5

Zbožňuji předělávky pohádek a tato Disneyovka hozená do hávu sci-fi předčila všechna má očekávání. Ono by to vlastně nebylo ani tak těžké, protože má očekávání byla velmi nízká, že se však kniha stane jednou z těch několika málo vyvolených, které přečtu za den, to jsem opravdu netušila.

Jednoznačně jde o oddychovou četbu určenou především dívkám a milovníkům zamilovanějších příběhů. Některé nápady jsou naivně hloupoučké, příběh díky známé předloze občas předvídatelný. Na druhou stranu, jiné nápady jsou naprosto geniální, a některé zvraty mi doslova vyrazily dech a donutily mě nahlas zaklít. Člověk se během čtení neustále motá v kruhu: „Je to podle Popelky, musí se stát tohle! Ono to ale vypadá, že se to nestane… Stane se to! Nestane! Aaaaaaaa!“ Možná znáte předlohu, ale autorka si s jejím nápadem vyhrála natolik, že právě ta znalost ve vás budí nepřetržité napětí a div vám nezavaří mozek.

A osnova příběhu není jedinou věcí plnou fantazie. Ten svět! Ne, opravdu bych nečekala od literatury tohoto žánru tak promyšlený svět, o němž jste přesvědčeni, že by fungoval, a přesto žasnete nad jeho fantazií. Jen ten princ je na svou roli trochu moc pohádkově naivní…

Takže za mě pět hvězd a okamžité přidání na seznam knih ke koupení. Už jen ty obálky stojí za to!

Samira
15.01.2015 5 z 5

Skvělá, velmi slibný začátek pro mne výjimečné série. Ke knize se těžko píše recenze hned po prvním díle, patřičně ji člověk docení až při čtení pokračování. Nastíněný scifi svět je opravdu zajímavý a nabízí spoustu zápletek a budoucích dějů. Inspirace pohádkou je velmi volná, dobře zpracovaná. Závěr vás nutí okamžitě otevřít další díl.
Celkově nemohu než tuto ojedinělou sérii doporučit, nejen proto, že tahle Popelka stojí za to!

Recenze v záložkách

Janis.x
09.01.2015

Kniha se mi moc líbila, to spojení pohádky a sci -fi bylo dokonalé. Cinder jako hrdinku mám stále nejraději ze serie.

roboti kouzla smrt Měsíc technika nákaza kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984