Měsíční píseň

Měsíční píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25302/bmid_mesicni-pisen-ASH-25302.jpg 4 1152 163

Mercedes Thompsonová série

První díl volně navazující série Mercedes Thompson. Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě – Mercy Thompsonovou. Mercy má za souseda vlkodlaka, v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi, její bývalý šéf je gnóm. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Moon Called , 2006

Peti
24.07.2013

Knihu jsem přečetla jedním vrzem, i když se hemžila upíry, vlkodlaky a kožoměnci, vůbec mi to nepřišlo přeplácané. Naopak si myslím, že všechny osoby tam patřily. Děj byl bohatý, ale ne přeplácaný, kniha měla spád a já se už těším na další díl.

NikinkaFantasy
30.06.2013 4 z 5

K této knize a tím pádem i k celé sérii, mě dovedla má sestra a musím překvapivě říct, že to bylo jedno z nejhezčích čtení. Zatím jsem četla většinou knížky o upírech a až teď jsem si přečetla něco o vlkodlacích a můj názor je, že se mi svět vlkodlaků zalíbil o dost víc, než upírů. Nejspíš je to kvůli tomu, že vlkodlaci se v této knize nerozmýšleli, jestli maj tu osobu rádi nebo ne, to nevím. Kniha se mi líbila, bylo to velmi zábavné čtení. :-)

Safienka
19.06.2013 5 z 5

Velice příjemná kniha, která mě pohltila stejně jako následující díly hned několikrát :-) V knihovně má své pravé místo! :-)

ala.mihalikova
18.05.2013 5 z 5

Byla to zajimava knizka. Libil se mi konec, fandila jsem Adamovi. A az do konce jsem vubec netusila, o co vlastne jde. Postava Mercy se mi rozhodne zalibila. Je v tom napeti ale i romantika. Urcite doporucuji.

Chemiczka
13.05.2013 3 z 5

Pokud si pamatuju tak tuhle knihu jsem výhrala v Pevnostní soutěži - a musím říct, že jsem za ni moc ráda. Osvěžující vlkodlačí fantasy, kde se 99% příběhu netočí okolo "pravé lásky" a zamilovaných řečiček.
Akční fantasy na cestu MHD nebo oddychovka před zkoušku.

aktak1203
03.04.2013 4 z 5

Tato série knih započala mou éru romantické fantasy četby. Je to trochu romantika, detektivka a hlavně lehké a zábavné čtení. Škoda jen, že nemá více stran, měla jsem každou knihu hned přečtenou.

Iworri
17.02.2013 3 z 5

Nemyslela jsem si, že by mě to mohlo bavit, ale opak se stal pravdou. Jako první plus hodnotím velikost písma textu. Zní to divně ? Určitě :D Díky tomu jsem ale neměla dojem, že jsem přečetla haldy a zatím neobrátila stranu. Takové knížky totiž po 20 listech odkládám. Líbila se mi i tématika vlkoklačí smečky a hierarchie v ní. Pokud série nezačne být nesmyslně protahovaná, určitě v ní budu pokračovat. Mercy je mi jako hrdinka sympatická. Nepovažuju ji za hysterku ani za neodbytnou, na nervy lezoucí, otravnou, nudnou společnici :) Takže za mně ANO.

deedulka
18.01.2013 5 z 5

Jako milovník fantasy příběhů můžu vřele doporučit. Kniha byla skvělá, ani chvilku jsem se u ní nenudila. Vlkodlačí tematiku jsem zatím moc nenačetla, takže nemám s čím porovnávat, ale to vůbec nevadí. Kniha hovoří sama za sebe. Mercedes je sympatická kojotka, která se neustále dostává do zajímavých problémů a má plno netradičních přátel ze světa nadpřirozena. Kniha je sice jeden ucelený příběh, přesto jsem se hned po jejím dočtení pustila do druhého dílu netrpělivá, co nového ji potká a jestli si mezi vlkodlaky najde partnera. :)

DariDerek
16.11.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji během chviličky, nevím proč, ale mám pouze 137 stránek a né 283 jak se píše výše :-) Ovšem příběh hezký :) Ten samuel by mě docela zajímal :-)

Ben Nevis
31.10.2012 3 z 5

Lepší literární průměr vezoucí se na oblibě městských fantasy, upírů, vlkodlaků apod. Zápletka nic světoborného, ale líbí se mi, jak je vypracovaný spolek vlkodlaků a že upíři nejsou hodní strýčkové nebo hračky do postele. I hlavní hrdinka vládne puncem originality a není otravná.

lanusinka
25.10.2012 4 z 5

Vlkodlaci bez problémů přebíjejí upíry. A dost díky téhle sérii. Mercy je skvělá, ostatní postavy taky. Hlavně že to všechno tak nějak funguje aniž by hlavní hrdinka měla miliony nadpřirozených schopností. To že většinu věcí řeší spíš pomocí selského rozumu a nebojí se říct si o pomoc se mi moc líbí.

Canney
24.07.2012 3 z 5

První díl mě moc nezaujal, ale určitě si přečtu ještě další díly, na které se docela těším :)

ciniminisek
15.07.2012 5 z 5

Pěkně nám to začíná,jsem zvědavá na další díly.Vtipná,nebojácná Mercy se mi líbí a jsem zvědavá který z chlápků to nakonec bude.

Brambu
20.05.2012 5 z 5

Tak jsem si po dlouhé době dopřála trošku změnu a na rozdíl od upíří série jsem se pustila do vlkodlačí série. A sice knihách o Mercedes Thompsonové. Hlavní hrdinka je zde kožoměnec v podobě kojota, dělá automechaničku a žije v přívěsu naproti Alfa samcovi vlkodlačí smečky columbijského poříčí. A stejně jako každá silná ženská se nenechá ovládat, do všeho strká nos a je velmi tvrdohlavá. Tedy velmi povedený začátek série, kde existují vlkodlaci, upíři a další podobné bytosti jako jsou například fae. Knihu jsem přečetla jedním dechem a už se těším na další díl.

Elianir
20.05.2012 5 z 5

Téhle sérii jsem rychle propadla. Mercy se propracovala na horní příčky mých oblíbených hrdinů až nějak moc snadno, ale má tam své místo a hned tak jej neopustí.

saphe
04.03.2012 5 z 5

Ze začátku jsem byla z této knihy trochu rozpačitá, ale rychle mě to přešlo!! :-D Jsem moc ráda za další autorku, která ví, co dělá!!

Sussanah
08.01.2012 5 z 5

Kniha mě velice a velice mile překvapila! V době plné blýskavých upírů je tohle něco jiného a neuvěřitelně osvěžujícího! =) Všechno v knize je zajímavé, každá informace má svůj důvod. Rozhodně stojí za přečtení =)

Hanyuu-hime
06.01.2012 5 z 5

Líbilo se mi to. Děj je zajímavý, bez problémů se odvíjí, nikde nenudí a velké plus knize přidává i to, že je to o něco dospělejší, než většina u nás vydávaných knih s podobnou tématikou.

mumin63
29.08.2011 5 z 5

Mě prostě chytla hned od začátku a teď netrpělivě čekám na každý nový díl

bookcase
25.08.2011 5 z 5

Svižně napsané, děj má spád a napětí. Výborná upířina pro starší a pokročilé :)