Meditace podle znamení zvěrokruhu

Meditace podle znamení zvěrokruhu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227388/meditace-podle-znameni-zverokruhu-227388.jpg 4 1 1

Orientovat se v džungli rozmanitých přístupů k meditaci se zdá mnohým lidem – a nikoli neprávem – úkolem skoro nemožným. Pro zájemce je tak stále obtížnější najít techniku, která by pro něj byla tou nejvhodnější. Různé techniky jsou totiž vhodné a účinné jen pro určité osoby: nikdy nejsou „všelékem“. Tato kniha podrobně seznamuje s celou řadou známých meditačních postupů a díky mostu mezi meditací a astrologií nabízí jedinečnou orientační pomoc k nalezení individuálně vhodné techniky. Astrologický archetyp vás tak přivede například k meditaci o vnitřním dítěti, vodní imaginaci, meditativnímu malování či tanci, kreslení mandal, k pohledu do zrcadla, sluneční modlitbě a množství dalších originálních i tradičních metod vnitřního rozvoje.... celý text

knihyKeMne
26.07.2020 4 z 5

Přes 130 způsobů meditací, no není to síla?

Ke každému znamení zvěrokruhu jsou nabídnuty způsoby meditace, ke kterým by člověk typických vlastností tohoto znamení měl mít nejblíže, a zároveň určitým způsobem odrážejí i patřičnou roční dobu či živel znamení (především řízené meditace, které se vyskytují pro každé znamení, jen s jiným tématem). Autoři doporučují buď zaměřit se na meditace svého znamení, nebo je střídat v průběhu roku tak, jak zrovna znamení plynou.

Překvapil mě rozsah znalostí autorů, sahají do různých kultur; často citují astrologa Sicuteriho, půjčují si některé meditace od Osha, zmiňují mnoho osobností východu. U některých typů meditací varují, že by je člověk měl provádět pouze pod vedením zkušeného Mistra. No i tak jich zbývá dost i pro "amatéry".

Nechybí ani obecný úvod k lepšímu porozumění, proč a jak provádět meditační techniky, nebo jak se nejlépe uvolnit.

Zajímavé a obohacující.

Kniha Meditace podle znamení zvěrokruhu je v