Píseň tajemství

Píseň tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27790/bmid_pisen-tajemstvi-63F-27790.jpg 4 81 10

Medieval Song série

Kouzelně romantický cyklus Písní zavádějící čtenáře do 13. století pokračuje další dobrodružnou historií. Neteř Damona Le Marka, spanilá Daria de Fortescue je během své cesty ke svatebnímu obřadu unesena. Únosce, Edmond of Clare, požaduje její věno pod pohrůžkou, že dívku znásilní. Damon požádá o pomoc Rolanda de Tournay, který se v kněžském převleku vloudí do hradu a podaří se mu Darii vysvobodit. Obává se však dalších Edmondových činů a rozhodne se ukrýt na čas dívku ve Walesu. Po cestě však onemocní a Dariina přehnaná péče o zachránce způsobí, že dívka otěhotní, avšak Roland se k otcovství nechce přihlásit. Edmond je nepřestává pronásledovat a tak se běženci uchylují pod ochranu královského páru. Tomu se zželí Darie a přikáže Rolandovi, aby se s ní oženil v přesvědčení, že zpěčující se nevěstu a zakaboněného ženicha bude manželství nejlepším řešením.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Secret Song , 1991

evka44
10.09.2020 3 z 5

Bola to dobra kniha ale niekedy som mala pocit, že je zdĺhavá a zbytočne sa predlžuje. Ale inak v pohode odporúčam

mariva
31.08.2020 4 z 5

Příjemná odpočinková četba uzavírající sérii, potěší setkání s hrdiny předcházejících dílů.

RendyaDav
10.01.2020 3 z 5

Knížka napínavá,dobrodružná,a konec příběhu dopadne dobře...

účetní
06.10.2019 4 z 5

Další pěkný díl této série, předchozí dva se mi ale líbily víc. První třetina byla spíš přehlídkou středověkých názorů Dariina strýce a únosce na tehdejší úlohu žen, ale i já bych také Ronalda s chutí nakopla za jeho chování. Ráda jsem se opět setkala s hlavními postavami z minulých dvou dílů.

petraj30
15.08.2019 5 z 5

Velmi krásná kniha, Daria byla skvělá, Rolanda bych opět nakopla, v některých scénách to bylo "donebevolající"(prostě se mi ve středověkých romancích muži jeví jako tupci - no ne že by 21. století mnoho změnilo), ale kniha i přesto byla krásná:-)

havrmoni
12.05.2016 5 z 5

Zase hezky napsaný příběh. Jasnozřivost,dar po babičce,ale přišlo mi,že jen tak mírně. Jí samotnou nevaroval vůbec a že by to potŕebovala. V Graelamovi bych vůbec nepoznala toho z druhého dílu,jak se změnil. Zato Dienwald a Philippa byli stejně roztomilý. Líbilo se mi,že se setkávám s postavami z minulých dílů tedy kromě Chandry a Jervala. Hrdinové tohoto byli sympstičtí a zapadli do této partičky přátel.

Kamiliana
24.10.2015 1 z 5

Vybrala jsem si na základě červeného hodnocení tady... ale dívka vychovávaná krutým násilnickým strýcem, poslána provdat se za krutého bezohledného ženicha, unesena krutým náboženským fanatikem a vysvobozena chlapem, který ji odpaní, ani o tom neví, páč leží v horečkách, a když je s ním navíc těhotná, on ji coby svou ženu ponižuje a týrá. No nevím, nevím, tohle se teda u mě minulo účinkem.

moudivlacek
03.09.2015 4 z 5

Tak u tohoto dílu se pobavíte s hrdiny, občas budete mít vztek na hlavního hrdinu, ale na druhou stranu budete chápat jeho chování. Ale dopadne to dobře a to je to hlavní.

PomněnkaPrvní
15.08.2013

Asi zatím nejlepší knížka z této série, zřejmě díky tomu, že ji autorka okořenila mírnými paranormálními jevy. Daria má jisté nadání, které ale bohužel není ani v závěru knihy vysvětleno. Takže když poprvé v životě spatřila Rolanda, okamžitě ho poznala a z toho šoku omdlela... a dál? Těšila jsem se do konce, jak to bude vysvětleno, ale nic. Jedná se o jednu z mála knížek paní Coulter, kdy se opět hlavní hrdina chová jako blbec, ale v tomto případě jsem se s ním dokázala ztotožnit.

Evaevelína
28.08.2012 5 z 5

kniha se pěkně četla,jen ke konci knihy bylo vysvětlování kdo byl otcem Darii a ten byl čí bratr a toho jaký strýc zabil,tam jsem se zamotala.Jinak není co vytknou..láska,hrdost,bolest...a na konec???