Neblaze proslulý

Neblaze proslulý https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4828/bmid_neblaze-prosluly-THg-4828.jpg 4 33 4

Medieval DeWarenn série

< 3. díl

Autorka opět mistrně a barvitě vypráví příběh plný nejen romantických citů, ale věrných postav dobových šlechticů a dam, historických událostí a detailů fascinujícího středověkého života…Briana de Beauchamp, dcera Jory de Warenne a dvorní dámy královny Isabely, byla zasnoubena váženému Lincolnovi de Warenne. Necítí se však šťastná, touží po hlubších citech, a tak když potkává pochmurného a nebezpečného Wolfa Mortimera, nedokáže se ubránit jeho vášnivé povaze. Briana, v souladu se svým heslem „Neměla bych, ale udělám to“, nejen stále více podléhá Wolfovu vlivu, ale hlouběji a hlouběji se zaplétá do politických intrik boje mezi mocnými barony podporovanými královnou Isabelou a králem Eduardem II (1284 – 1327). Wolfův otec, královnin milenec Roger Mortimer, je však jat a uvězněn v londýnském Toweru. A Briana zjišťuje, že v ohrožení není jen její srdce, ale i život její a muže, jenž se měl stát jejím osudem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Notorious , 2007

petraj30
25.03.2024 3 z 5

Nebylo to vyloženě špatné čtení, ale taky žádná výhra. Historických prvků ty bylo mnohem méně než v minulém díle, tady převládala právě milostná linka.
Bohužel jsem dost často přeskakovala, některé pasáže byly zbytečně prodlužované a konec se vyloženě vlekl.
Druhý díl mi přišel barvitější.
Na tuto sérii v nejbližší době zapomenu.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Tak tento díl se mi líbil moc. Doporučuji.

Kamiliana
07.02.2015 4 z 5

Jedná se o romantický příběh na okraji skutečných událostí dobových šlechticů. fikce vystavěná na faktech je to, co činí z Henley mou oblíbenou autorku. Zde faktickou stránku románu tvoří dvůr Edwarda II. (ten ze Statečného srdce) a jeho milenci. Vypsané mám i heslo Brianny: Neměla bych, ale udělám to a heslo její matky: srdce si vezme, co chce.

Amiran
03.10.2014 5 z 5

Neblaze proslulý je první historický román, který jsem se rozhodla přečíst. Vždy jsme si myslela, že historické romány jsou nudné, protože se v nich mluví jen o rytířích a největším hříchem je polibek... Ale upřímně mě tato kniha nadchla. :) Už před půlkou jsem byla zvědavá, co bude pokračovat a poslední stránky jsem hltala celou duší. Chvíle vášně a lásky byly skvěle vypracované, za které se autorka vůbec nemusí stydět. Kdyby byl 4. díl. Vůbec by mi to nevadilo. :)