Jestřáb a holubice

Jestřáb a holubice https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13061/bmid_jestrab-a-holubice-rG6-13061.jpg 4 38 6

Romanticko-historický román je zasazen do konce 16. století, do Anglie za vlády královny Alžběty. Krásná mladá dívka Sára, aby unikla z područí despotického otčíma, souhlasí s nabídkou k sňatku od lorda Devenporta, kterého však nikdy neviděla. Ví, že sňatek je výměnou za její pozemky v Irsku, ale přesto ji urazí, že se lord nechá při svatbě zastoupit a hodlá ji "uklidit" na jedno své sídlo. Aby se mu pomstila, využije přímluvy své tety a stane se jednou z královniných dvorních dam. Svojí krásou zaujme královnina oblíbence, svého manžela a stane se jeho milenkou. Zamýšlená pomsta však vyústí v hluboký milostný vztah. Jednoduchému příběhu tvoří kulisy poměry na dvoře královny Alžběty, vztah Anglie a Španělska a irský odboj.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The hawk and the dove , 1988

petraj30
22.04.2024 3 z 5

Vůbec jsem to nečekala, ale byl to velmi pěkný příběh. Má však nějaké to "ale".
Netušila jsem že je 16. století tak moderní a pokrokové. Dobrý pokus leč nevěrohodný. Určité pasáže mi brnkaly na nervy svým překladem. Mnohdy velmi kýčovitým a další a další nedostatky
Hlavní aktéři byli úžasní. Sára se mi velmi zamlouvala.
Konec knihy jako vždy až bolestně prodlužován. Něco přepsat, něco úplně vypustit a byla bych maximálně spokojená

uzivatel83509
16.08.2023 5 z 5

Kniha se mi tak líbila, že jsem si ji musela sehnat i domů, do své knihovničky! Krásný příběh! :-)

scarletblue
18.02.2022 4 z 5

Příběh mě bavil, byl poutavý a nenáročný. Jen hlavní hrdinka mi nesedla ať už svými činy či chováním. Jinak stojí za přečtení.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Nebylo to špatné, ale moc mě knížka neuchvátila.

Kamiliana
07.02.2015 4 z 5

Virginii Henley mám hodně ráda pro její schopnost kombinovat fakta a fikci. Zde je poměrně výstižně zobrazen dvůr královny Alžběty I., která byla mistryní ve využívání (a zneužívání) svých poddaných (nejen) šlechticů (viz. úmrtí Philipa Sidneyho a Walsinghama). Jazykově mi ale vadí slabší překlad plný komplikovaných nečesky znějících souvětí a závěr sám o sobě spadá do roviny sladkobolných frází.

marci132
21.08.2013

Tahle knížka se mi vůbec nelíbila. Jak dokázala hlavní postava jako jediná na dvoře zůstat panna a udržet si svojí nevinnost, až pro svého manžela, který neví kdo je ta krásná dáma co ho dovádí k šílenství? A jak jí potom tak jednoduše dokáže odpustit, že mu lhala to opravdu nechápu. Musela jsem přeskakovat, protože se to opravdu nedalo dále číst. Velmi mě tato knížka zklamala.

historické romance

Virginia Henley