Temná je noc

Temná je noc https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5826/mediator-temna-je-noc-5826.jpg 4 584 38

Mediátor série

Zatímco v New Yorku byla šestnáctiletá krotitelka duchů Susannah Simonová jediným zástupcem svého řemesla na pět městských obvodů, v kalifornském letovisku Carmel-by-the-Sea, kde teď žije s maminkou, nevlastním otcem a jeho povedenými synátory, by se mediátory nejspíš daly dláždit zdejší vyhlášené pláže. K „průvodcům zbloudilých duší" totiž patří nejen ředitel jejich školy, vlídný otec Dominik, se kterým už měla čest vyřešit tři složité případy a odeslat zlobivé přízraky do správných posmrtných destinací. Zdá se, že město je doslova přeplněné lidmi, kteří vidí mrtvé. Susannah to brzy zjistí v nóbl hotelu, ve kterém si „odpykává" letní brigádu a kde už by se na ni konečně mohlo usmát štěstí a dopřát ji opravdické rande s někým, kdo by nebyl slaboch, vrahoun ani psychopat… Gejzíry ironie, nezdolná kuráž a ryzí cit, které Susannah nasadí do boje s dávnými přízraky i se svým dospíváním, ji ve strašidelné hodině duchů nakonec zavádějí až do míst, odkud není návratu. Ano, noc to bude vskutku temná. Jenže pokud láska hory přenáší, nic není nemožné, zvlášť když jde o osudovou lásku až za hrob…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Darkest Hour , 2001

Aléda
01.12.2014 5 z 5

Naprosto nejlepší díl!!! Po třetím díle jsem si řekla, že si dám pauzu, protože mě trochu zklamal. Potom jsem si ale řekla, že tomu dám ještě šanci a udělala jsem moc dobře. Tenhle díl byl skvělý, stále se tam něco dělo, bylo to napínavý, ale i vtipný...u některých hlášek jsem doslova vybuchla smíchy :D A ten konec...OMG...úžasný, konečně!!!

Damonka18
09.09.2014 5 z 5

Omg! Prostě boží díl! Zamilovala jsem si další knihu. Ta Suze s tím arzenál v posteli....kladivo,sekera a ještě nějaká špičatá věc. Ale strašně jsem se bála že se Jesse nevrátí, ale vratil. Díky bohu! A ten konec neměl chybu. Jsem zpívala Halelujah! Doslova! Já je zbožnuju. Doufám že ty další díli budou tak skvělý jako tenhle.

Terculkka
31.08.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší díl série :)

ElisR1
20.08.2014 4 z 5

Tenhle díl mě poněkud zklamal, ale tím koncem to zase vylepšil, takže nakonec 4*.

1v8na
07.08.2014 4 z 5

fajn čtení, jen Suze mě občas dost vytáčela

muchomurka
14.02.2014 4 z 5

Lepší než předchozí díl. Ale Susannah mě tu neskutečně štvala, to její nezodpovědné chování, jako by jí bylo 12 a ne 16 je děsné. Její umanutost a neustálé přesvědčení, že všechno zvládne sama a musí být po jejím začíná být únavné. Taky mi vadí to, že autorka neustále opakuje informace z předchozích dílů, což je naprosto zbytečné, zdržuje to a ubírá to celkově knize a příběhu.
Ale líbilo se mi, že v tomto díle se objevují nové skutečnosti - např. Paul, že se posunul konečně někam její vztah s Jessem a jsem napnutá, jak celá tato série skončí.

DajaF
19.09.2013 4 z 5

Super knizka,Jesse se konecne rozhoupal!
Jsem moc zvedava jak to vlastne vsechno dopadne

mary.M
24.08.2013 3 z 5

Když jsem četla první díl této série, byla jsem nadšená, hodnotila jsem 5*. Byla to vtipně a krásně napsaná kniha, se zajímavým dějem. Ale každým dalším dílem mě odrazuje. Vadí mi, že se stále a stále opakuje, připomíná, co bylo v předchozích dílech a já už se nesoustředím na nový příběh.
Další díl už si bohužel nepřečtu.

Kate.S
30.07.2013 5 z 5

Tento díl se mi jak jinak také moc líbil. Celá série Mediátor se velmi dobře čte a je velmi zábavná. Musím říct, že tohle byl zajímavý díl. María celý děj hezky oživila a já byla ráda, když už byl od ní konečně pokoj. Suze, otec Dom a Jesse jsou pro mne nejoblíbenějšími postavami, ale jednoznačně u mě vede Jesse. Celou knížku jsem byla napjatá a čekala jsem, kdy se konečně mezi Suze a Jessem stane něco, co posune jejich vztah dál a byla jsem velmi spokojená. Mám ráda Suzeiny monology a líbí se mi její smysl pro humor. Tento díl u mě prozatím vede.

anibeni
29.07.2013 5 z 5

Skvělé čtení, podle mne zatím nejlepší kniha z celé série... Napínavá až do konce, nepředvídatelná a ani chvilku nenudí..

suze
30.04.2013 5 z 5

Super kn

bookcase
21.03.2013 5 z 5

Asi nejlepší díl - má švih a spád.

Nikol18
06.12.2012 5 z 5

Tak tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce. Ještě mě ale čeká pětka a šestka. Musím říct, že mě to nadchlo. Díl byl nabitý událostmi, které do sebe hezky zapadaly. Opět se v něm objevilo něco nového a nebylo to pořád jenom o tom, že Suze pomáhá vzpurným a naštvaným duchům. Zápletka se postupně opravdu hodně zlepšuje a dodává celkovému příběhu šmrnc. Čekala jsem na to, kdy se dozvím něco víc o Jessem a jeho minulosti a tohle mě nadchlo, i nový mediátor na scéně a co můžeme od dítěte čekat. Je to skvěle popsané, na první přečtení úžasné, nevím druhé či třetí. Zbožňuju sarkasmus Susan, bez kterýho bych se neobešla. Její monology, kdy si vybíjela zlost na Marií, mě dostaly. Je pravda, že se o neboštících nevyjadřuje právě slušně a je k nim místy hrubá, ale to bych časem byla taky, kdyby se mi tak často pletli do života a kazili mi společenskej život. A ruku na srdce, četli byste o šestnáctce, která pomáhá duchům na druhou stranu stejně klidně jako otec Dominik? Asi by to nemělo takovej šmrnc. Není o sicd na Nobelovu cenu, ale osobně se mi to líbí. Těším se na další díl.

Em.
17.10.2012 2 z 5

Pěkné, ale nic extra. Žádný trvalý dojem ve mě nezanechala.

Horxus
16.05.2012 4 z 5

Nápad je to skvělý - i když už to taky neni jeden z těch nejoriginálnějších - ale to zpracování....
Meg Cabotová by se měta naučit trošku úcty v zemřelým. třeba když řekne "to je tak když vás ztarý dědci, co by už dávno měli bejt pod drnem, pořád opruzujou." opravdu nevím jestli se Susannah snaží být vtipná, nebo jestli jí to přijde normální. Ovšem uznávám, že jsem musela číst od rána do večera a nemohla jsem se dočkat pokračování - a to proto ty čtyři hvězdy.

johisa
26.04.2012 5 z 5

Velmi velmi pěkné!!!

Sussanah
08.01.2012 5 z 5

Celá série Mediátor je to nejlepší, co jsem kdy četla! Taky jsem si podle knih vytvořila svou přezdívku =)

rusalka1
20.03.2011 4 z 5

štvrtá a šiesta časť sú moje najobľúbenejšie :)