Meč osudu

Meč osudu
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460053/bmid_mec-osudu-b6U-460053.jpeg 5 4969 4969

Zaklínač série

Druhá poviedková kniha Meč osudu je fantastickým čítaním o zaklínačovi Geraltovi z Rivie, ako bojuje proti démonom, príšerám a predsudkom. Zaklínača zaujímajú len odmeny za hlavy príšer, aby mal čo jesť a kde spať. Napriek tomu ho nohy zavedú za čarodejkou Yennefer, na čo zaklínač takmer vždy doplatí a zisťuje, že nič nie je čierne ani biele. A zovšadiaľ na neho číha osud, v ktorý odmieta uveriť. Temný les dryád ho s jeho osudom nečakane spojí, a nech sa Geralt akokoľvek snaží, ujsť pred ním nemôže.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: ekniha , Lindeni

Miecz przeznaczenia , 1992

PetikLozik
16.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Na tom epilogu "Něco končí a něco začíná" mi něco nesedí... Jak tam mohla být Triss Ranuncul, když její jméno bylo v předchozí kapitole "Něco více" vyryto do kamene padlých čtrnácti čarodějů...Tak snad mi to objasní další díly...

Tyna_V
14.03.2021 5 z 5

Za mě dokonce lepší, než díl první ( pokud je to vůbec možné). V této knize jsem si našla svou oblíbenou povídku a už se nemůžu dočkat, až zjistím v dalších dílech více o Geraldově životě.

Hobitka
08.03.2021 5 z 5

Tyto povídky mi neskutečně sedly. Meč osudu se mi líbí ještě více než první svazek.
Jsem velice zvědavá na pokračování :)

Ticiana
05.03.2021 5 z 5

Skvele. Mam sice v prectenych, ale posledni povidku si prece jen necham na konec cely sagy. Geraltuv humor je skvely, ale jeho popirani je nekdy az do nebe volajici. Zminka o Visenne mi prece jen potvrdila, co jsem si myslela. A teed dal cist, protoze to nejde odlozit.

Kamcatak
03.03.2021 4 z 5

Četla jsem v minulosti knihy "Meč osudu a Věčný oheň", které byly později vydány souhrnně jako toto vydání. Hodnotím 4,5* - což je průměr mých hodnocení těch dvou knih.

dontbullshitme
02.03.2021 3 z 5

Bavilo mě to a zároveň ne. Povídky se Ciri (kromě té svatební) se mi moc líbily a s radostí jsem je hltala, ostatní si popravdě moc nepamatuju, mám z nich jen dojem, že byly hrozně ukecané, často jsem si přála, aby už skončily. Na další díl se ovšem vrhnu, protože jsem přece jen zvědavá. :)

Hannibal92
24.02.2021 4 z 5

Pribeh Mec osudu a pribeh po meci osudu je super. Zbytek mi prisel horsi nez prvni kniha a trosku nuda. Jako celek ale urcite za precteni stoji. Tesim se na zbytek serie.

smazenaryba
19.02.2021 5 z 5

Skvelé. Čo som napísal pri prvom dieli, to platí aj tu. Príbehy sú však už o čosi vážnejšie, kus ponurejšie, hĺbavejšie a do kopy dávajú ucelenejší príbeh, ktorý jasne smeruje k románovej ságe. Márne pátram v mysli, či som čítal vo fantastike niečo, čo by ponúkalo tak širokú škálu emócií a zážitkov, čo bolo súčasné drsné aj jemné, vážne aj humorné, rozprávkové aj skutočné. Zaklínač je prosto iba jeden.

Superzakova
12.02.2021 4 z 5

Čtivé, napínavé... prostě příjemná oddechovka ????

Sixao
06.02.2021 5 z 5

Také se mi pokračování líbilo víc než první soubor. Zaklínač je mi čím dál víc sympatický :)

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Ešte lepšie ako prvý súbor poviedok. K tejto sérii sa budem vždy rád vracať.

knihomolka_eli
28.01.2021 4 z 5

Druhy diel Zaklinaca sa mi pacil o cosi viac ako prvy , hoci mna poviedky celkovo az tak neoslovuju. Uz som sa do toho dostala viac, pribehy hoci kratke ma coraz viac vtahovali do deja a pri kazdom som bola zvedava ako dopadne. Najviac sa mi pacil pribeh o sirene,pri nom som sa aj nasmiala :-) Uz sa tesim na tretiu knizku,ktora by uz mala byt ina nez prva dve. Kazdopadne som zistila,se u mna rokz odkladany Sapkowski pise naozaj zaujimavo.

vodnář
21.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla hned po přečtení 1. dílu ( Poslední přání). Obě knihy formou povídek vytvářejí životní příběh Geralta z Rivie od jeho početí až do jeho....( dočtete se na konci Meče osudu). Kniha je čtivá a na rozdíl od seriálu srozumitelnější pro pochopení jednotlivých postav i dějů. (Teď po přečtení obou knih se na seriál podívám ještě jednou, abych lépe pochopila, co mi poprvé unikalo.)

Anushka1
15.01.2021 5 z 5

I druhá kniha ze série Zaklínač nás spíše seznamuje se světem kolem. Nejdůležitější ale je, že Geralt konečně začal věřit v osud. Těším se, až si přečti příběhy, které Geralt prožil společně se Ciri.

Hakate
08.01.2021 5 z 5

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

Jenny46
06.01.2021 5 z 5

Opět velká spokojenost příběhy poutavé. Geralt je mi velmi sympatický - příběh princezny Ciri kouzelný a trpělivost zaklínače .o)
Nejen knihy, ale i audiokniky doporučuji...

AsiUrčitě
05.01.2021 3 z 5

Velmi podobná kniha jako Poslední přání. Opět soubor povídek, opět zde jsou různé úvahy (jako v celé sáze o zaklínači) a opět zde narážíme na jiné vysvětlení pohádek a to, jak pro lepší příběh dokážeme překroutit pravdu. Tentokrát je to ale díky Yennefer více o vztazích. Bohužel ubírám hvězdičku za konec a epilog. Z toho jsem byla hodně zmatená – co byl sen, co skutečnost, jak to teda dopadlo a jak se k tomu konci dospělo?

Selve
04.01.2021 4 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se do knihy řádně začetl. První díl se mi líbí o něco více, ale i tuto knihu jsem si užil . Opět zajímavý příběh plný neméně zajímavých postav.

Pak jsem si pustil seriál a nestačil jsem se divit. Doporučuji nejprve kouknout na seriál a pak až číst knihu. (seriál by měl obsahovat povídky z prvního i druhého dílu)

vevera6
03.01.2021 4 z 5

Po matoucím prvním dílu je nepřekvapivě matoucí i díl druhý. I tak ale super knížka, nechápu, že jsem se zaklínači vyhýbala tak dlouho.

josef2900
31.12.2020 3 z 5

Po prvním dílu je tento už lépe pochopitelný a srozumitelnější. Další zábavná série povídek.