Příběh dvou staletí

Příběh dvou staletí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208985/bmid_pribeh-dvou-staleti-nCU-208985.jpg 4 465 102

Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu. Alessandra se najednou ocitá v 21. století – ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Tale of two centuries , 2013

venuse1537
13.09.2015

Nemohla jsem se od knížky odtrhnout ... austin a less cat a lucas no prostě jsem si mohla odpočinout a zapomenout na stresy a to u mě dokáže málo která knížka .. doporucuji ;)

Always a reader
08.08.2015 4 z 5

Druhý díl se mi taky líbil, oddychovka-klidná knížka na léto akorát k babičce. Co se mi líbilo asi nejvíc byl Austin (sarkasmus, vtípky) a taky jeho výzvy.

estelina2300
07.08.2015 5 z 5

Nejlepší z celé série. Miluju Alesandru a její smysl pro humor, nevědomost i chyby. Moc jsem si knihu užila!!

MíšaK.
28.07.2015 4 z 5

Knížka byla velmi super, zajímavě napsaná a chytlavá. Velmi doporučuji.

Peace
03.07.2015 3 z 5

"I když člověku hrozí zlomené srdce, žít život naplno za to stojí."

Tento díl nebyl špatný, ale abych pravdu řekla, laťku prvního dílu nepřeskočil. V předchozím díle se mi líbilo osvěžení v podobě renesanční Itálie = jiná mluva, jiné zvyky. Čekala jsem, že v tomto díle se doba 16. století mile přenese do současnosti, ale hlavní hrdinka se s moderností sžila poměrně rychle a děj mi přišel jako klasická, nijak nevybočující, young-adultovka.
Neurazila, ale mě bohužel ani nenadchla.

Naty123
01.07.2015 5 z 5

Říká se, že druhá kniha nějaké série je prej nejhorší ze všech. U mě to tak vždy bylo než jsem poznala tuhle úžasnou trilogii! Tenhle díl je nejlepší z celé série. Opravdu jsem se nasmála, když Less objevovala věci moderní doby. Velmi povedená knížka. :))

AnnieOrlova
27.06.2015

Četla jsem všechny tři díly téhle trilogie (dá se tomu tak říkat? :o) a musím přiznat, že se mi tento líbil nejvíc! Zažívala jsem u knížky i takové to "šimrání v břiše" a "přiblblé úsměvy", což mám u knížek ráda. :) Musím říct, že mne tyhle tři knížky nadchly, protože jsem se s hrdinkami cítila i trapně, když řekly něco nevhodného ... :) A takové "procítění či prožívání" je u každé dobré knížky mělo také být! .)

klarinka9974
24.06.2015 5 z 5

Ani tento díl o 16náctém století nezklamal. Rozhodně vás Alessandra nebude nudit a i přesto že je to kniha pro mladší dívky, i já jako dospělá jsem knize přišla na chut. Kniha se mi líbila stejně jako první díl a těším se i na pokračování.

chaera
20.06.2015 4 z 5

Druhá kniha se mi líbila ještě více než první díl, snad proto, že to vypráví Less. Její příběh byl rozhodně poutavější a zajímavější (hlavně, když se snažila si zvyknout na 21.století), ale na druhou stranu mi tu chyběla renesanční Florencie. Konec není v žádném případě předvídatelný a vy budete překvapení jak se to nakonec vyvine. 4/5

sisi koblizc!
19.06.2015 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Les a Austin byli naprosto super. Okamžitě si jdu kupovat třetí díl.

katerina7788
14.06.2015 4 z 5

Chvíli mi trvalo (zvlášť, když jsem druhý díl začala číst, hned po dočtení prvního), že je z pohledu druhé hlavní postavy. Ale asi po 3 kapitolách jsem si zvykla. Nicméně, knížka se mi docela líbila. Rychle se četla, a byla docela zajímavá. Sice na mě příběh působil, už více obyčejněji, protože je z naší doby a z prostředí, do kterého je zasazený děj mnoha příběhů a filmů. To bylo trochu pro mě nudné, protože je to opravdu už ohrané :D Radši mám příběhy z normálního prostředí chudších lidí, žijících v činžáku a tak. Ale je na druhou stranu pravda, že k hereckému snu Alessandy to bylo nutné. Zápletka s Austinem byla klasická jako z každého druhého dívčího románu, ale docela hezky se četla. Nejzajímavější na knize byl konec. Pro mě byl pořád takový neodhadnutelný. Celou knihu jsem si říkala, že není fér, někoho z 16. století přenést do naší doby, do doby vymožeností a prostě zjednodušeného životu. S internetem, s právem obyvatelstva, s nepřebernými možnostmi. A tak mě v posledních kapitolách napínalo jak že to skončí. Nemám názor na to, jestli konec měl být jinej či ne, ale každopádně se mi docela líbil.
Vůbec nemám tušení o čem může být třetí díl! Musím si jej přečíst :D
Knížku určitě doporučuji si přečíst jako takovou oddychovku :)

kyticka152
05.06.2015 5 z 5

První mě zarazilo, že to vyprávěla Alessandra a tři kapitoly mě nebavily. Ale znenadání jako když uhodí blesk jsem si tuto knížku zamilovala. Líbily se mi romantické chvíle i hádky. Když už mi chybělo přečíst čtyřicet stránek normálně jsem tu knížku chtěla schovat, protože mi bylo líto, že to pomalu končí. Rozhodně si přečtu třetí díl i když mám strach, jaký bude z přečtených komentářů.

bajunka254

Úžasná knížka !
Určitě doporučuji !! ♥

zuzanagelnarova
09.05.2015 4 z 5

Trochu mně to zklamalo kvůli tomu, že to bylo s pohledu Alessandry

warca
06.05.2015 4 z 5

Rychle jsem se začetla a trnula jsem hrůzou při Alessandřiných trapesech kvůli její neznalosti 21. století.
Tenhle díl mi přišel o malinko slabší než předchozí.
Trochu mě zarazil Alessandřin pohled na Cat. Z popisu některých situací mi přišla Cat taková... no rozhodně nepatrně jiná, než v prvním díle.
Jinak Alessandřin vyvolený mě zaujal a hned jsem si ho také zamilovala.
Konec knihy jsem celkem čekala a žádné překvapení to pro mě nebylo, i přes to se mi samozdřejmě líbil!
Rozhodně mě kniha nezklamalo a hned jsem se pustila do dalšího dílu.

bookcase
21.04.2015 4 z 5

Pobavilo, ale už ne tolik jako první díl.

sakalik55
08.04.2015 4 z 5

a prvnim dilem se podleme neda srovnavat.Less si az divne rychle zvykla na vscehny "prostroje" 21.století s kteryma catso neumim pracovat ani já o to tu ziju.A nemylimmsi zeby se renesanční princeznička jen tak slikla do plavek.Ve stredoveku meli lidi naprostou jinou mentalitu, nebylo to jen nejake zakaané ovoce chodit v plavkách, vzdyt oni ani nepili vodu,protoze se bali moru, natoz aby se aby se Less prohanela na skutru po moře s týpkem co zná asi den.A Cat me prisla jako kdyby zradila Lorenza, ten jeji obrazy kreslil i po 2 letech a ona ma uz nekoho jinhyo za par mesicu.

DariDerek
18.02.2015 4 z 5

recenze na www.darameganknihy.blogspot.cz a nebo tady v podzáložce :)

Terinka14
15.02.2015 3 z 5

Kniha se mi velmi líbila, ale je škoda, že jsem si nepřečetla ten první. Už se těším na ten třetí