Příběh dvou staletí

Příběh dvou staletí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208985/bmid_pribeh-dvou-staleti-nCU-208985.jpg 4 465 102

Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu. Alessandra se najednou ocitá v 21. století – ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Tale of two centuries , 2013

vercama
06.02.2015 3 z 5

První díl se mi líbil víc.

xmetelkova
31.01.2015 5 z 5

Skvělá knížka. Když jsem zjistila, že je psaná z pohledu Less, byla jsem nejprve trochu zklamaná, ale po chvíli mě Less tak překvapila, že jsem byla ráda, že to vypráví právě ona. Druhý díl byl ještě lepší než první a úplně předčil mé očekávání. Austina a jeho "výzvy" jsem si úplně zamilovala stejně jako celou knihu. Rozhodně doporučuji...

Viky.Tejralova
26.01.2015 5 z 5

Opravdu dokonalá kniha. Moc mě bavila od začátku do konce a taky mě moc potěšilo ,že má první díl pokračování.
POZOR SPOILERY!!
Jsem moc potěšena , jak moc dobře to dopadlo a musím říct, že jsem to ani trochu nečekala. Naprosto perfektní!!! :-)

Marisa
16.01.2015 5 z 5

Kniha je skvělá! Hned si mě získala a velmi jsem si oblíbila všechny postavy. Doporučuji! :)

Mizzi
02.01.2015 5 z 5

Tahle kniha se mi asi líbila víc než ta první, hlavně kvůli Less, která je stydlivá na rozdíl od Cat. Taky jsem si zamilovala Austina a jeho nepřístupnost. Těším se až si přečtu i třetí díl, ale byla bych asi radši kdyby to bylo z pohledu Less. :)

kikizubik
24.12.2014 4 z 5

Když jsem ji našla v knihovně byla jsem radostí bez sebe, protože první díl se mi opravdu moc líbit, takže jsem se těšila na pokračování. Moc jsem se zamilovala Austina!!♥♥♥
Samozřejmě mě kniha nezklamala líbila se mi a to moc. :)

Evča Korejka
23.12.2014 5 z 5

Půjčila jsem si jí v knihovně a nemohla jsem uvěřit, že ji opravdu držím v rukou ! A tak jsem si řekla, že si jí musím přečíst...
.....a přečetla jsem.

Knížka mě teda rozhodně nezklamala a daleko více se tam líbalo.:-D

Shai
15.12.2014 5 z 5

Tak tahle knížka je naprosto úžasná!!! Troufám si říct, že jsem si ji oblíbila víc než první díl. Je pravda, že 16. století je 16. století, ale tohle bylo vážně něco. Myslím, že autorka se teprve teď nějakým tím svým způsobem “rozjela“ a napsala vážně úžasně čtivou knížku.
Less mi jako hlavní hrdinka připadala mnohem bližší něž Cat a bylo vážně zábava pozorovat, jak se snažila zapadnout (místy mi jí ale bylo vážně líto).
... já prostě nemám slov... je to BOŽÍÍÍÍ a já to DOPORUČUJI úplně všem!!!...
Stojí za to si to přečís!!! (už jenom kvůli Austinovi!!!) ♥♥♥♥♥♥

KachnaN
13.12.2014 4 z 5

První díl byl určitě lepší. Protože 16. století je úplně něco jiného, tam se každý den podívat nemůžeme. Ale v 21. žijeme.
Začátek mi přišel velmi utahaný. Občas mi přišlo velmi vtipné, jak se Less chová. Ale nejvíc se mi knížka začala líbit, když se na scéně objevil nepřístupný Austin. Ze začátku jsem si ho moc neoblíbila (narozdíl od Cat, Less a Lucase), ale postupem času se mi začal zamlouvat víc a víc. Když už jsem byla skoro na konci knížky, nepřála jsem si nic jiného než happyend, pro ty dva.
Nakonec mě dokonce i překvapilo, jak to všechno skončilo. Vůbec jsem si před tím netroufala odhadovat, jak knížka skončí...
Myslím si, že by snad už ani nemusel být další díl. Byla bych spokojená, kdyby byly jen dva díly... Jenže má být i třetí, a už teď vím, že tenhle konec se mi velmi líbil, 100% se vrhnu i na poslední díl :)

Antoaneta
07.12.2014 5 z 5

Tak tahle kniha mně velmi mile překvapila- úžasná obálka,krásný příběh,zajímavé téma a pěkný čtivý styl psaní.Pro mladé slečny super čtení ale i mně se to moc zamlouvalo určitě si přečtu i první díl a rozhodně koupím oba díly pro dceru.

Markett
06.12.2014 5 z 5

I když jsem toho názoru, že první díl byl mnohem lepší, tenhle byl taky skvělý. Chvilkama mi bylo Alessandry docela líto, když se dostávala do situací, které pro ni byly nové, ale pobavila jsem se a to je důležité. Ale jedna věc se mi líbila mnohem víc než u prvního dílu - a to Austin a jeho dobývání hlavní hrdinky. Moc se mi tihle dva líbili a musím říct, že víc jak Lorenzo a Cat. Jinak si myslím, že nápad je to skvělý, je to čtení spíše pro mladší dívky, ale mě se to líbilo moc. :)

klarik
26.11.2014 5 z 5

Musím říct, že první díl pro mě byl možná trochu víc vzrušující, než tenhle. Přece jenom cesta do 16. století je o něco zajímavější, :) ale tenhle díl mě také nezklamal. Hrozně mě překvapilo,že Alessandra zůstala ve 21. století :) a musím říct, že jsem se často nasmála. Prostě skvělá knížka :D

tigrislinda
24.11.2014

Naprosto úchvatný, neotřelý příběh, který vás nenechá knihu odložit. První díl byl krásný a tento druhý přímo nádherný!!!Těším se na další pokračování!!!!

Nikolarka
30.10.2014 5 z 5

Pro mě lepší než první kniha - na sto procent a bez váhání!!! Kdo se rozhoduje jestli číst nebo ne, tak milionkrát ano!!!!

sabanka
25.10.2014 5 z 5

Je vidět ,že existují i autorky u kterých všechna dokonalost nezmizí u psaní druhé knihy :) Naprosto uchvacující příběh :) který mě naprosto vtáhnul do sebe . Knížka jsem zhltala za dvě odpoledne a mohu říct jen že je dokonalá :) Obvykle nemá ráda romány ,ale ten kousek historie a moderního světa wau . ... vážně skvěle odvedená práce

kaculec
18.10.2014 5 z 5

Báječní knížka, stejně dobrá jako první díl. Ihned jsem si ji zamilovala a uvítala bych další pokračování. Bylo mi to moc líto, když jsem ji dočetla. Chtěla jsem číst dál a dál, ale bohužel.

warca
08.10.2014 4 z 5

Jak já se na ni těším! Už aby byla u nás v knihovně ! První díl byl bombový!!!

Andulka126
08.10.2014 5 z 5

Tahle kniha byla božská, stejně jako předchozí díl a byla bych ráda kdyby měla ještě další pokračování :-)

#Ajusha#
06.10.2014

Tato knížka byla úžasná. Nemohla jsem se od ní odlepit. Byla velmi napínavá, plná dobrodružství. Miluju tyto příběhy. Velmi mě zaujala a ostatním čtenářkám dívčích románů doporučuju.

*Aria*
17.09.2014 5 z 5

Dokonalá knížka. Měla vše co jsem očekávala. Dokonce se mi zdála ještě lepší než Mé sladké šestnácté století. :)