Mé sladké šestnácté století

Mé sladké šestnácté století https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/bmid_me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4 809 190

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century , 2012

Miška.Miška
31.05.2015 3 z 5

Kniha se četla dobře a příběh byl celkem zajímaví. Jsem zvědavá na pokračování.

vodopad152
28.05.2015 5 z 5

Kniha byla super. Chtěla bych vidět Lorenza a Lucase vedle sebe nedokážu si je vůbec představit. Kniha byla vtipná a obětovala jsem kvůli jejímu dočtení pět hodin spánku, takže to je výkon.

Laurel
25.05.2015 4 z 5

Dobrodružství, vtipnost, romantika a trocha té historie- tohle všechno ta knížka má! Absolutně jsem se nemohla odtrhnout. A ten konec! Páni. :3 Být tak na místě Cat :3 Už vím, kam se o prázdninách vydám :D Jsem zvědavá na pokračování, protože ten konec... Chi :D Ráda se k téhle knížce vrátím ♥

kyticka152
23.05.2015 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Přivedla mě na ní kamarádka se sestrou. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale od 4.kapitoly mě to hodně zaujalo. Trochu mě zaskočil konec a bylo mi líto jak to dopadlo s Lorenzem. Ale Lukas může překvapit. Rozhodně se těším na další díl.

Naty123
15.05.2015 5 z 5

Úplně úžasná knížka!!!!! Četla jsem jak o závod a no co o tom jinak říci.... chci jet do Florencie :D Ale teď trochu vážně, příběh mě opravdu pohltil a na místě Cat by se nejspíš zbláznila, ale ona to zvládla opravdu skvěle a je mi líto, že nemohla zůstat z Lorenzem. :( No a ještě ponaučení, který jsem si z téhle knížky vzala. Vždy si budu sebou nosit svůj batoh s notebookem, mobilem a všemožnými věcičkami, protože člověk nikdy neví... :)

zuzanagelnarova
09.05.2015 5 z 5

Tahle kniha mně naprosto ohromila.Díky ní sem se zamilovala do renesance !

bookcase
21.04.2015 4 z 5

Dobrý nápad, moc se mi líbilo, jak se hrdinka potýkala s životním stylem v renesanční Itálii. Dobře napsané.

kacka29
19.04.2015 5 z 5

Vážně moc hezky napsaná kniha. Moc se mi líbilo prostředí renesanční Florencie a už se těším, až se tam zanedlouho podívám...

sakalik55
08.04.2015 5 z 5

Nadherná kniha zasazena do krasného prostredi.Jen my prisla trochu moc ála 21.století

Ami Arnerllová
20.03.2015 4 z 5

Tenhle příběh si mě hned získal obálkou a prostředím. Já totiž úplně zbožňuji recesanci, ještě k tomu resesanční Florencii a samozřejmě taky ty šaty. Tohle všechno bylo krásně popsáno, jen jediné co mi vadilo byl krapet pomalejší start a Cat mi občas lezla na nervy :D
Ale Lorenzo je úplně Ú-Ž-A-S-N-Ý!!!!

DariDerek
11.02.2015 5 z 5

Cat je dívka, která má krátce před svými 16tými narozeninami.. Matka je slavná herečka, původem Italka, která má plno manýrů, otec je známý režisér a za přítelkyni, nastávají macechu Cat, má Jenny, která je nadšená totálně do všeho, co se děje.
Cat je ráda v ústranní, chce mít svůj klid a pokud možno, nemít kolem sebe žádné lidi, což se ji nedaří, zvláště kvůli Jenny, která, aby toho nebylo málo, pro ni připravuje oslavu jejich narozenin, jež bude v MTV.
Cat s tím nesouhlasí, ale aby otec ji trochu uchlácholil, vezme ji, před oslavou, na výlet do Itálie, slunné Florencie, protože Cat miluje umění, renesanci a Itálie je přece kolébka toho všeho.
Když se jednoho slunného dne prochází po náměstí ve Florencii, bez doprovodu otce a macechy, její kroky zamíří do stanu, kde na ni čeká Reyna.. Cikánka, která ji změní život, a když napíšu slovo změní, tak ji ho změní se vším všudy.
Ocitne se ve Florencii, v roce 1505, v období renesance, kdy žil Michelangelo, kdy tvořili všichni umělci své doby. A už to není Cat, je to Pazienza D´Angeli, je v dávných letech předků své matky. A tady začíná její dobrodružství, které je naprosto úchvatné, které ji přinese věci, o nichž se ji nikdy ani nesnilo.
Velmi, ale opravdu velmi skvělá kniha, je sice pro mladší čtenáře než jsem já, ale i tak jsem z příběhu nadšená. Nejen, že díky ní mám skvělou představu o renesanci, ale hlavně jsem se nesmírně bavila. A když jsem si přečetla poslední slovo v knížce, tak je mi naprosto jasné, že po druhém díle sáhnu hned. Tedy… Už se tak stalo.
Líbí se mi, jak je knížka napsaná, respektive přeložená, např. slovo „výsernice“ mě velice pobavilo, jako přirovnání k WC. A počkejte, až poznáte Lorenza.. To je úplně jiná liga.
Přečtěte si ji, fakt že jo.

více recenzí na darameganknihy.blogspot.cz

sisi koblizc!
09.02.2015 5 z 5

Taky chci do Florencie :)

sarka1244
26.01.2015 4 z 5

Hezký příběh

halamka.zuza
24.01.2015 5 z 5

Úžasná knížka :) Miluju, renesanci, cestování v čase a Itálii. Proto pro mě dokonalá :D

GiraffeAndy
04.01.2015 3 z 5

3,5 *

Bylo to moc milé čtení, takové lehce pohádkové, Florencii a vlastně celou Itálii miluji. :)) Navíc období 16. století, renesance... Jsem zvědavá na druhý díl, jak bude příběh pokračovat. Není to nic dech beroucího, ale jako romantické čtení na odreagování je to vážně fajn. Mám cestování časem hodně ráda. Akorát hlavní hrdinka by mohla být méně natvrdlá. Možná už jsem moc stará, ale občas mi ta její naivita a dlouhé vedení lezlo na nervy. Ale bylo to ještě na hraně snesitelnosti! ;)

Marky-knihy
26.12.2014 4 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání - hltala jsem každou stranu a přečetla ji za několik hodin! :) Hlavní postavy jsou skvělé, ale z dívek mám raději asi Alessandru než Cat. Přišla mi trochu víc sympatičtější. To ale určitě souvisí s tím, že jsem hned po dočtení této knihy přečetla i druhý díl, kde hlavní postavou je právě Alessandra. Lorenzo byl naprosto skvělý kluk a na konci mi ho bylo trochu líto, ale ne tak moc, jak jsem původně čekala. Tato kniha je skvělá, poutavě napsaná a při popisování prostředí jsem měla pocit, že jsem se ocitla ve Florencii. (Itálii mám moc ráda, několikrát jsem tam byla, i když Florencii jsem ještě nenavštívila). Mé sladké šestnácté století všem (dívkám) doporučuji.

xmetelkova
24.12.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Děj zábavný a poutavý od začátku až do konce. A ten obal? Ten je naprosto úžasný. Už se těším na další díl. Rozhodně doporučuji!!!

KachnaN
01.12.2014 5 z 5

Opravdu to byla velmi sladká knížka, ale hezky sladká. Pro někoho, jako jsem já, kdo má rád minulost, umění a rád si přečte knížku, s nějakým tím milostným románkem, je tahle knížka určitě správná volba. Moc se mi líbily postavy, byly skvěle vykreslené. A prostředí knihy bylo více než dokonalé :)
Ale zase ten konec -.- Proč to ti spisovatelé dělají? Sice jsem měla v plánu po dočtení knížky si přečíst i další díl, ale kdybych neměla, ten konec mě k tomu určitě donutí :D
může obsahovat SPOILERY!
Jen mi bylo na konci líto, že musí opustit Lorenza. Vím, že se tam pak objevil ten Lucas...ale stejně Lorenzo mi byl sympatičtejší. Jasně, toho jsem znala celou knížku a Lucase jen pár posledních stránek, ale stejně si myslím, že by mohli být nějakým zázrakem spolu...
Tak ale uvidím, co mi přinese další knížka, protože podle názvu toho moc neuhodnu :)

Markett
01.12.2014 5 z 5

Ačkoliv je to kniha pro náctileté slečny (aspoň se mi to tak zdálo), nesmírně jsem si čtení užívala. Nejen, že jsem si užívala neokoukaný děj, ale zároveň jsem se smála nad některými scénami. Cat byla docela zajímavá postava, ale všude kam vkročila, všechno obrátila vzhůru nohama a několikrát jsem se pochechtávala. Ale jinak to docela šlo. Alessandra byla moc sympatická a Lorenzo taky, ale mrzelo mě, že zůstal sám. Ale Cat patřila do budoucnosti, takže jsem počítala s tím, že se tam vrátí. Jinak se mi to líbilo a užívala jsem si to. :)

Christie
08.11.2014 3 z 5

Kniha byla přesně taková jaká jsem čekala - sladká. Což není nutně špatně.
Postavy byly dost povrchní a obyčejné, oblíbila jsem si snad jen sestřenku od Cat.
Příběh byl dost předvídatelný a moc jsem nechápala, jak se mohli dva mladí lidé do sebe tak vášnivě zamilovat, když spolu promluvili sotva pár vět, ale budiž, asi to k těmto knížkám patří.
To, že děj odhrával v 16. století dodávalo knížce super kouzlo a dost to zvýšilo mé mínění o knížce.
Shrnuto podtrženo, knížka je milá, asi spíše pro nenáročné mladší čtenářky.
Za mě tak dvě a půl až tři hvězdičky. :)