Matka v trapu

Matka v trapu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421442/bmid_matka-v-trapu-64e-421442.jpg 4 106 38

Příběh o tom, že někdy se vyplatí být nedostupná. Sylvie má dobré místo, krásné děti, za manžela nadaného malíře. Když jede do školy, aby vyřešila další z pravidelných průšvihů svého syna Oskara, uvědomí si, že zatímco kvůli ostatním přicházejí oba rodiče nebo aspoň otcové, ona je tu jediná osamocená matka. Rodina, a hlavně Sylviin manžel Tomáš, si zvykli, že ona všechno vyřeší, zařídí, zaplatí… A v Sylvii, která vždycky chtěla vidět věci z té nejlepší stránky, se najednou něco zlomí…... celý text

Tevik
14.06.2020 4 z 5

Takových matek a manželek znám kolem sebe nezpočet, možná to máme tak nastavené, měli bychom myslet víc na sebe a nebýt tak dokonalé. Kniha se pěkně četla, není to žádná,, slaďárna'', ale příběh ze života.

RADOST
05.06.2020 3 z 5

Kniha o tom, jak ženy milují. Jak sebezničující může jejich láska být. Jak nevidí nebo nechtějí vidět. Jak opakovaně dělají chyby, i když vedou k dalším ranám osudu? Jenže je strůjcem osud nebo ony samy?

Kerberos
30.05.2020 4 z 5

Taková trochu ztřeštěná oddechovka na jedno odpoledne.

veronika9761
27.05.2020 5 z 5

Skvela knizka pro ty (zeny) , co si mysli, ze musi doma vsechno strhnout. Diky za upozorneni, ze se to nemusi vyplatit.

Tweety92
25.05.2020 4 z 5

Byla jsem mile překvapená, že i když se nejedná o nijak napínavý děj, tak i přesto jsem konec knihy hltala. Skvělá kniha na odreagování.

babystar
25.05.2020 4 z 5

Životní příběhy tří žen, z nichž pro mne vyplývá, že v partnerském vztahu by měl být člověk i trochu sobec. Přílišná zodpovědnost a obětování se způsobují mezi partnery parazitizmus na jedné straně a "vyhoření" na straně druhé. Sylvie byla slušná, obětavá a zodpovědná, a přesto se jí málem rodina pod rukama rozpadla. Anna, které chyběla mateřská láska, se nechala partnerem využívat až téměř do sebezničení. Regina vlastně trpěla ve "zlaté kleci". Naopak Tomáš, Oskar a Daniel byli tak nezodpovědní, že nevěděli "co roupama dělat". Jsem mile překvapená další českou autorkou.

raty
19.05.2020 4 z 5

V poslední době se v mojí záložce "přečtené" stále častěji objevují české autorky. Od paní Donátové je toto moje první kniha a nejsem zklamaná. Příběh ze života. Moc mě bavily protikladné vlastnosti Sylvie a Anny.

Jirinamac
15.05.2020 4 z 5

Potřebovala jsem knížku na odreagování, toto byla celkem oddechovka, ale taková o dnes docela častém soužití a ukončení vztahu. Nenáročné čtení, ale příběhy ze života a k zamyšlení. Knížka se mi líbila.

magnolia
23.02.2020 4 z 5

Oddchovka (další v řadě, po náročnější četbě), od této autorky první přečtená - a nečetla se špatně. Nejprve to vypadá, že budeme sledovat osudy měkkosrdcaté Sylvie, ale po jejím seznámení s Annou, se nám odhalí i ten její příběh. Dalšími vypravěči jsou dospívající dcera a manžel Tomáš a výraznou postavou je také aktivní seniorka Regina. Téma je manželství a rodinné vztahy, tón vyprávění je vážný i veselý. Ty různé postavy (není jich mnoho) a jejich pohledy, knížce prospívají. Výhrady bych měla, ale... Jsem asi shovívavě naladěná, hodnocení je spíše nadsazené, odhaduji však, že mezi čtenářkami naší knihovny, bude mít knížka určitě úspěch.

Hanaluna
18.02.2020 4 z 5

Dobrá oddechovka, žádný závratný děj, čte se lehce. Každá žena se zřejmě v nějakém kousku najde. Brala jsem knihu s nadhledem a pobavila se.

ladyka
10.02.2020 3 z 5

Takový zvláštní pelmel..místy vtipné/odpočinkové,místy psychologické/vážné, ale chybělo mi výraznější pojetí/pointa..v této podobě neurazí, ale výrazně nenadchne. Taková jednohubka na jeden dva večery. Mně však chutnala jenom průměrně.

klaraj093
05.02.2020 4 z 5

První kniha autorky se mi líbila více, každopádně i tato má něco do sebe. Místy jsem se i zasmála ... Tomášovi bych dala facku za to jaký je hovado a Sylvii taky, aby se probrala :D

Zzofinka
26.01.2020 5 z 5

Vtipná knížka, ve které se matky najdou :)

myšpa
26.01.2020 5 z 5

Doporučuji, snad každá žena se v knize pozná, četla se výborně.

Janík511
18.01.2020 5 z 5

Neotřelý, svižně napsaný příběh jedné Sylvie a jejích peripetií. Kniha mě příjemně naladila a zároveň i pobavila, že dokonalost není zárukou spokojeneho života. Asi na tom opravdu něco bude.

lenka31
31.12.2019 5 z 5

Svižná,čtivá oddechovka.

gargamelka
25.12.2019 5 z 5

V této knize se jistě každá z nás pozná. Snaha mít vše ťip ťop, vše stíhat, být ta nej.... a pak zo příjde hrnec přeteče...

Poslední stránka: Někdy je lepší nechat věci přicházet než se snažit. Když se snažíš, tak určitě něco přijde.
Takže jak to je ;) ?

L.Helena
11.12.2019 5 z 5

Jedna z těch knížek, od kterých podle názvu i obálky očekáváte cokoliv na škále od lehkého humoru až po naprostou ztřeštěnost, ale ve skutečnosti v ní najdete dost dobrý příběh ze života. A možná se v ní najdete i vy sami…