Mathildino tajemství

Mathildino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483764/bmid_mathildino-tajemstvi-2lQ-483764.jpg 4 125 125

Paní ze Severu série

Mathildino tajemství je druhá část švédské ságy o rodu Lejongardů a jeho panství, jež líčí osudy několika generací šlechtického rodu v průběhu 20. století. Rod Lejongardů vlastní nádherné staré panství na jihu Švédska. Statek, který rodina už mnoho let spravuje, je v zemi proslulý úspěšným chovem koní. Panství a šlechtický titul Lejongardové obdrželi jako projev díků švédského krále za podporu a věrnost během třicetileté války za podmínky, že budou za všech okolností stát při královské rodině. A jsou to především odvážné a sebevědomé ženy tohoto rodu, které se dokážou postarat o prosperitu panství a nadcházejících generací.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Mathildas Geheimnis , 2018

SmisekIvuska
22.07.2021 4 z 5

Druhý díl ságy se nese ve stejném duchu, jako ten první. Líbí se mi, že i když je to vyprávění jiné osoby, stále se setkáváme i s lidmi z prvního dílu. Knížka je čtivá a líbila se mi :-)

cérka
06.04.2021 3 z 5

Do pokračování příběhu jsem se pouštěla s rozpoluplnými pocity. A teď, s odstupem času, jsem si již zcela jistá, že musím přestat číst komentáře před samotnou četbou , člověk se pak zbytečně bojí :)
Je to opět romantická pohádka umístěná do příjemného prostředí, která se celkem dobře čte. Jen Mathildino tajemství není pro čtenáře prvního dílu žádným tajemstvím. Sebevědomá, nebojácná a pokroková Agnetta se zde změní téměř k nepoznání a na konec si uvědomíte, že autorka je kouzelnice. Dokázala totiž napsat 480 stran téměř o ničem ;). Tady nemusíte vůbec přemýšlet. Chtělo by to více šťávy ;).

Květ
22.03.2021 2 z 5

Začátek příběhu mi připadal slibný a bavil mě, jen jsem se divila velkému časovému odstupu od prvního dílu. Bohužel, příběh velice brzy ztratil svůj náboj, nedokázal udržet můj zájem a většina knížky mi připadla jen jako výplňová vata. Autorka nedokáže využít potenciál příběhu a vtáhnout čtenáře plně do děje, nedokáže příběh rozvinout. Další pokračování už číst nebudu, mrzí mě to. To nejhezčí na knížce je její obálka. (1,75*)

Martooni
07.03.2021 1 z 5

(SPOILER) Bohužel druhé pokračování této ságy mne vůbec neoslovilo. V knize chybí náboj, zvrat, prostě cokoli, co vás zaujme a máte chuť číst dál.. já tu chuť během chvilky ztratila. Vše je předvídatelné, neslané, nemastné. Autorka se snažila knihu zpestřit válkou, ale ani to nepomohlo. Vůbec to se mnou nic neudělalo.

A jaké je tedy to Mathildino tajemství?! Do poslední chvíle jsem věřila, že to bude něco peprného, něco, co to celé zvrátí a změní.. ale ono nic, vůbec nic! Je to tajemství, které už dávno z prvního dílu známe. Další díl již číst nebudu.

alnahu
05.03.2021 4 z 5

Pokračování obsáhlé ságy šlechtického rodu Lejongardů . Hlavní hrdinkou v tomto díle je Mathilda ,která ztratila matku ,její poručnicí se stane hraběnka Agneta Lejongardová ,která ji vezme sebou na panství Lejonard. Hraběnka zná její rodinu a prozradí Mathildě pravdu o jejím původu. Opět pěkné čtení s krásnou lákavou obálkou.

petronella1
27.02.2021 5 z 5

Nádherná kniha, stejně jako první díl.

Szilvia1
24.02.2021 5 z 5

Tento díl byl krásný,doufám,že i ten třetí bude krásný.Už se těším.

Holly.W
28.01.2021 5 z 5

Krásná knížka. Stejně hezká jako první díl. Už se těším na další.

Květi62
09.01.2021 5 z 5

Krásná kniha. Děj se odehrává v letech 1931-1945. Hlavní hrdinka Mathilda postupně odkrývá tajemství své rodiny, hledá svoje místo, lásku. " Osud se nestará o to, jestli je něco jednoduché nebo ne. Osud na naše přání nebere ohled:" Ztrácí své nejbližší, ty které milovala, ty, kteří pro ni hodně znamenali, ale navzdory všemu se s ní stává silná žena, žena, která už ví, kam patří. "Bylo příjemné hýčkat si jiskřičku naděje v době velké nejistoty." Píše se rok 1945 a Mathilda už ví, že našla své štěstí.
Již se těším na třetí díl trilogie Solvejžin slib.

Nika151
29.12.2020 5 z 5

Řekla bych, ze druhy dil pokračuje v tom standardu prvního. Tudíž pokud se vám líbil, tak neváhejte a přečtěte si i tento. Dozvíte se, jak pokračuje osud Agnety, Lennarda, jejich synů a samozřejmě Mathildy, hlavní hrdinky. Tentokrat zasazené do předválečných let 2. světové války a také do 2SV. Kniha konci přesně s koncem války.

hokada
02.12.2020 5 z 5

Moc hezké počteníčko, tento díl se mi líbil ještě víc než ten první a už se těším na další.