Zavátá sněhem

Zavátá sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415686/bmid_zavata-snehem-zkn-415686.jpg 4 136 46

Matěj Mlynář série

Sníh ukrývá různá tajemství... Pod sněhem se mohou ukrývat různá tajemství. Jenže tohle navždycky převrátí svět Matěje Mlynáře vzhůru nohama. Život knihkupce a příležitostného soukromého vyšetřovatele Matěje Mlynáře se stabilizoval. Daří se mu vzdorovat démonu alkoholu, užívá si plnými doušky vztahu s Pavlou Královou a poprvé od smrti své manželky je doopravdy šťastný. Jenže když zmizí dívka, kterou Mlynář znal od jejího dětství, náhle stojí před jednou z nejtěžších výzev života: má dodržet slib daný milované ženě, anebo pomoct bližnímu, který ho potřebuje?... celý text

Laura99
26.01.2021 4 z 5

Kniha se dobře četla, těšila jsem se na ní, ale ty věčné bitky...skoro trapné kolik jich tam je.

Kočičáci
22.11.2020 4 z 5

Matěj Mlynář chvíli sekal latinu, plnil slib, který dal své partnerce Pavle a byl jen knihkupcem. Jenže vyšetřovatelské pudy jsou silnější, obzvlášť, když zavražděnou dívkou je jeho brigádnice, dcera jeho dlouholeté kamarádky. Tak se Matěj pustí po stopě vraha a opět začnou rány lítat vzduchem. Zápletka je znovu dobře vymyšlená a čtenáře udržuje v napětí. Ubrala bych bitek a alkoholu a potom by to pro mě bylo dokonalé. Nicméně se těším na pokračování.

ctenarkaEva
16.07.2020 4 z 5

Matěj Mynář je sympaťák. Pátrá po zmizelé dívce a přitom odhalí tajemství. Když pominu na můj vkus až přehnané akční scény, tak se mi příběh líbil a ráda si přečtu další díl, pokud bude.

konicekbily
30.06.2020 4 z 5

Zkouška nového autora. dá se číst, vyhýbat se mu nebudu. Dobře vystavěná zápletka, rozuzlení psané po etapách jsem pochopil. "Thrillerovské" scény jsou přemrštěné a je jich na můj vkus moc. Spíš jsem čekal detektivku a ne parodii na mafiánské prostředí.

Andrea7272
23.05.2020 5 z 5

Zase dobré čtení !!! Na to ,že je to česká detektivka jsem potěšena.Dobře se četla, jména se dobře pamatovala.Konec nečekaný. Jdu do 3.dílu :-)

Foks
25.04.2020 2 z 5

Nebylo to špatné, ale takové... jak to říci ... naivní? Určitě mě hodně ovlivnilo to, že jsem před tím četl Křížovou palbu od Kopřivy. Po něm by to měla každá kniha těžké. To časté moralizování, přerod padoucha v anděla, nelogičnosti... Na jedné straně říká matka “S tím klukem byly vždycky jen potíže.”, aby na následující straně řekla “Marek nikdy nebyl problémový.”, bývalý policajt, který vě mě nevzbuzuje důvěru ve znalosti policejních postupů, atd. Dočetl jsem s velkými rozpaky. Po velmi slušném prvním díle zklamání. Uvidíme co třetí díl.

kolacky
11.04.2020 4 z 5

Dost smutné... bohužel. Takový je život vyšetřovatelů a nejen jich.

vpin
02.04.2020 5 z 5

Super zajímavá zápletka, Matěj Mlynář se snaží při pátrání po pachateli pomáhat svým kamarádům z dětství a při tom odhaluje tajemství.

Lamanai
16.03.2020 3 z 5

Budu v knihu hodnotit v kontextu žánru a neubírat jí kredit za to, že mi stránku před koncem zhatila jednu výzvu ;-) Hrdiny jsem si oblíbil už v prvním díle, v této knize mi trochu chyběl Roman, který se v příběhu jen mihl (tím snad nic neprozrazuji). Kéž bych neuhodl valnou část pointy hned při prvním vstupu hlavního padoucha na jeviště, ale to se mi stává i s většími kalibry žánru - ne, že bych byl tak chytrý, ale spíš asi dovedu přemýšlet, jako autoři :-D Na Zaváté sněhem se mi líbí, že nás přivádí do prostředí, kde bují problémy dneška (obchod s lidmi, například). Na nervy mi naopak leze prvoplánové moralizování, protože by to šlo i bez něj - čtenář nepotřebuje nápovědu, že je něco špatné a zvrácené, to si vyhodnotí z obrazu. Podobně mi vadilo, že některé postavy jsou buď černé, bílé, nebo se z černé na bílou jednoduše přeorientují. Mám raději komplikovanější figury, jsou realističtější. Některá klišé byla nastavena už v první knize a teď se z nich asi dost špatně vybrusluje (viz můj komentář ke knize Bez duše). Ale celkově vzato to má spád, řadu dobře plynoucích dialogů, děj je zasazen do nám dobře známého prostředí, protože každé město u nás má své Vlky a problémy s nezaměstnaností, drogami a tak dále. Těším se na třetí díl, snad bude e-book, abych přelstil koronu...

asterixka
12.03.2020 3 z 5

Lehké zklamání... první knihu, Bez duše, jsem četla již před dvěma lety, a z prvotního setkání se spisovatelem i jeho hlavním hrdinou jsem byla nadšená. Že by se autor s dalším dílem zlepšil se mi nezdá, anebo jsem již příliš "rozmlsaná" lepšími díly :) A přidám se k ostatním.. ty věčné bitky, ach jo...

ArwenAragorn
11.03.2020 3 z 5

Autora neznám, tak jsem si řekla, že na zkoušku si knížku přečtu. Matěj pátrá po vrahovi mladé dívky Rebeky, kterou zná od malička. Přitom se dostává na stopu zločinů, o kterých neměl dosud potuchy.
Vadily mi tam ty opakované bitky zvlášť v prostřední části knihy, to se mi zdálo zbytečné. Ano, všichni pochopili, s jakými padouchy má Matěj co do činění, ale nemusel být skoro na každé stránce někdo zmlácený.
Za zápletku a rozuzlení hvězdičky dávám, ale rozhodně nejsem tak nadšená jako většina čtenářů. Líbila se mi obálka.

rodak
01.03.2020 4 z 5

Trošku ubrat ty věčné bitky,rvaní a je to dokonalé.Zápletka,děj to bylo perfektní.Těším se na další čtení.

ennlady
09.02.2020 4 z 5

Česká detektivka, není špatná, jen mi trochu vadilo, že skoro žádné Matějovo setkání s padouchem se neobejde bez násilí, na mě trochu divoká škola. Na druhou stranu se to hezky četlo, vyšetřování se rozbíhalo do několika stran, aby nakonec všechno do sebe zapadlo a vyřešilo se hned několik zločinů najednou.

Olous1
31.01.2020 5 z 5

Mě se Matěj Mlynář velice líbí.Autor se s každou novou knihou zlepšuje.Démon alkohol neustále hlavního hrdinu pokouší,ale odolává,no a taky se rád rve.Je to čtivá detektivka,za mě opět 100%.

Adelajda_4
28.01.2020 3 z 5

Dobrých soudobých autorů českých detektivek moc není a tato kniha vnáší svěží vítr do současné české produkce. Kniha se mi četla poměrně hezky, ačkoli postavy nebyly příliš propracované (což ale může být způsobené tím, že jsem nečetla první díl) a také zde bylo až podezřelé množství náhod a zvláštně vyřešených, nelogických situací. Samotná kniha nám pak vypráví příběh Matěje Mlynáře, bývalého policisty, který pracuje jako knihkupec a žije zdánlivě obyčejný život. Ten se mu však obrátí naruby poté, co je zabita Rebeka, dívka, kterou znal od mala. Kvůli tomu s Matěj rozhodne porušit slib, který dal a začne pátrat po jejím vrahovi. V průběhu pátrání se setkává ještě s dalším zločinem, který se s vraždou mladé Rebeky prolíná.

michaela8238
19.01.2020 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Přečteno jedním dechem. Už se těším na další!

alzbeta4340
16.01.2020 4 z 5

Zavátá sněhem má velmi dobře promyšlenou zápletku i vyřešení celého případu. Na konci mě autor i mírně překvapil. Příběh je pojatý ve stylu drsné školy, který mi ale moc neseděl. Rozhodně jsem se o Matěje nebála, byla to spíš zábava hraničící snad až s - možná nechtěnou - parodií. Tady si myslím, že by to chtělo trochu ubrat.
Kniha má opravdu povedenou obálku.

rajcatko
15.01.2020 5 z 5

Svižné, čtivé, smysluplné. Detektivka, jak má být. Za mě určitě ano! Kde se dá sehnat chlap, jako Matěj?!

janina66
22.12.2019 5 z 5

Výborná čtivá detektivka. Děj odsýpá jak má. Akorát, že Matěj dostane několikrát za sebou nakládačku, a druhý den mu nic není. Ale jinak Pavla i Matěj sympatičtí. A konec napověděl, že snad bude pokračování. Už teď se těším.

Iki1
10.12.2019 4 z 5

Oproti původním českým detektivkám je tohle bomba. Spíš bych to nazval multidetektivkou, protože Matěj kudy chodí, tudy na něco kápne a případ vyřeší. Je fajn, že autor tohle ošéfoval do kapitol, aby se v tom čtenář pěkně vyznal. Malinko mi vadilo, že Matěj neustále schytával tak velké nakládačky, jako by se jednalo o Ramba. A podobně jako superhrdinové z akčňáků se z toho obratem vylízal.