Noc

Noc
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369568/bmid_noc-fZb-369568.jpg 4 1427 1427

Martin Servaz série

Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografií. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci.... celý text

čef
30.03.2018 4 z 5

Nejdříve citát z knihy původně od Trumana Capote: " Vyhni se promyšleným a sofistikovaným slovům tam, kde stačí jednoduchá". Takže jednoduše - kniha se mi líbila, velmi jsem si užil další dobrodružství komisaře Servaze, plné napínavých akčních scén, odporného vraždění a barvitých sexuálních aktů. Prostě - nechte nedůvěru stranou a dopřejte si čtenářský zážitek ze snu horečnaté noci.

Izu
29.03.2018 3 z 5

Bavilo mě to.Sice se Servaz potácí mezi Supermanem a bambulou, ale Minier i přes překombinovany děj prostě psát umí.Tuto sérii by měl ale s Nocí ukončit a psát příběh o něčem jiném.

bigben
24.03.2018 2 z 5

Těšila jsem se na další pokračování se stejným komisařem, ale bylo to zklamání. Ze všech dílů podle mě nejslabší. Opakující se motiv, pronásledovaný vrah, strach o dceru, milostná zápletka. Servaz by už mohl jít na odpočinek a užívat si vnoučete.

Valdora
23.03.2018

Přečetla jsem všechny knihy ze série, tato se mi líbila nejméně. Příběh plný zápletek, zbytečně natahovaný, neměla jsem už ani chuť číst do konce...A když to skončilo otevřeně, tak nejsem přesvědčená o tom, že budu číst další díl.

myshmother
22.03.2018 3 z 5

Tentokrát trochu zklamání. Do určité chvíle fajn, ale pak se začaly nabalovat další a další zápletky s novými postavami, čímž se rozuzlení zbytečně komplikovalo. Pacient krátce po operaci břicha, běhající po lese za padouchem, mě také moc nepřesvědčil. Z autorových knížek pro mne zatím nejslabší.

Kozel65
22.03.2018 2 z 5

Marně se neříká, že stravitelná je jen nastavovaná kaše... Takto překombinovaně, neuvěřitelně postavený příběh se nakonec rozpadá... a zanechává rozpačitost. Knížku jsem dočetla, ale vím jistě, že po dalším pokračování už nesáhnu. Dvě hvězdy za dobré řemeslo.

Samsullka
19.03.2018 1 z 5

Nelíbilo. Odložila jsem. A to jsem jeho předešlé díly hltala jedním dechem.

majkuska
19.03.2018 5 z 5

Jako všechny knížky tohoto autora je i tahle naprosto strhující. Prosím, ať už vyjde brzy další, už teď se moc těším.

loskatos
19.03.2018 2 z 5

Je mi to líto, moc jsem se na knížku těšil, ale nemůžu dát víc, než 2 a 1/2 *.
Tlak na pokračování byl asi velký, tak Bernard Minier prostě psal. A psal tak, jak je od něj asi požadováno ve vydavatelství. Nicméně fantasmagorie, kterou je tahle knížka protknuta už je na mě moc velká.
Spoiler: Skvělý začátek na Norské ropné plošině se přeruší přesunem zpět do Francie, k detektivovi Servazovi a dál už je příběh jeden neuvěřitelný moment vedle druhého. Je toho moc, na úkor thrilerové stavby děje, tajemnosti příběhu, která byla vlastní prvním knihám.
Škoda.

kahuda01
19.03.2018 5 z 5

Minier mě baví. Na rozdíl od předchozích hodnocení jsem velice spokojen - myslím, že zraje jako víno.

Freemantle
18.03.2018 3 z 5

V pořadí již čtvrtý a asi nejneuvěřitelnější příběh v čele s detektivem Martinem Servazem. Minierova tvorba, alespoň co se týče této série detektivek, má dle mého názoru kvalitativně sestupnou tendenci. Oceňuji, že v této knize věnoval autor prostor Hirtmanovi, nicméně příběh jako celek je už dost přitažený za vlasy, nebojím se říct, že ke konci až úsměvný.

BlackFun
17.03.2018 3 z 5

Mám k této knize takový ambivalentní vztah.. Docela jsem v knize ,,ležela", ale děj mi přišel překombinovaný a místy už trochu ujetý. Četla jsem všechny knihy Miniera a tahle byla zatím nejslabší.

SimonaP
15.03.2018 3 z 5

Za mě teda nuda, předešlé čtyři knihy autora byly čtivé, nedalo se od nich odtrhnout, nyní jsem se do čtení nutila, přečetla jsem mezi tím další dvě knížky, což normálně nedělám. Doufám, že další knížka bude lepší!!

LaBella
15.03.2018 3 z 5

Jsem milovníkem knih od Bernarda Miniera a na čtvrtý díl jsem se těšila jako dítě na Vánoce. Bohužel musím říct, že kniha je pro mě nejslabší z celé řady. Čekala jsem akci, napětí a srdce až v krku, jak tomu bylo u předešlých dílů, ale nekonalo se. Kniha je velmi čtivá, ale bohužel děj příběhu mě zklamal...těším se na další díl a doufám, že autor již bude zase v kondici...

Futuramada
15.03.2018 1 z 5

Dokonalá ztráta času... :-(. Jsem fanda Minierových detektivek, ale na téhle knize je nejhezčí ten obal...

daja51
15.03.2018 3 z 5

Sorry, pane Minier - tak tahle kniha mě docela zklamala - předcházející díly s Martinem Servazem byly hodně čtivé,ale tento díl byl nejslabší - hodně překombinované až někdy nudné - tak někdy příště.

Věrka69
14.03.2018 3 z 5

Za mě určitě nejslabší díl ze všech. Překombinované.

Marluksa
13.03.2018 5 z 5

Slupla jsem ji jako malinu a už teď pachtím po dalším pokračování (které doufám jednou bude). :-D
Faktem je, že mě začátek trošičku mátl, hlavně některé postavy, ale pak...
Minier prostě opět nezklamal!!! Rozhodně doporučuji začít pěkně popořadě, měl-li by někdo zájem se do Minierovek pustit. Takže MRÁZ; KRUH a TMA, to jen abyste byli více v obraze.

martina2704
12.03.2018 2 z 5

Ach jo, jak jsem se těšila, tak jsem byla nakonec zklamaná. Na můj vkus překombinované a v hodně pasážích i nudné. Určité věci by mohly být více vysvětlené. Ale je možné, že mě hodnocení je zkreslené tím, že první tři díly byly výborné a měla jsem dost vysoká očekávání.

Zoy
11.03.2018 5 z 5

Opět super. Velmi jsem se těšila na 4 díl a pokračování zajímavého a hlavně hodně napínavého příběhu s Martinem a nezklamal. Žádná hluchá místa, kniha se četla sama. Bohužel asi budeme muset zase čekat na další knihu od autora, což je škoda, ale třeba překvapí a další vyjde za pár měsíců

detektivní a krimi romány

Bernard Minier